anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zlikwidować "POWYSTAWOWE" !

Kategorie
kupujący
kupujący 713
inne
inne 148
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
41
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
79
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
206
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
86
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
719
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
399

Zlikwidować "POWYSTAWOWE" !

new-point
#8 Zapaleniec#

Witam 
Od jakiego czasu allegro wprowadziło termin "POWYSTAWOWE", faktycznie Nasz polski rynek zalewają takie towary które mogły być sprzętem po ekspozycyjnym lub stanowić modele pokazowe. Sam byłem też pionierem sprzedaży takiego towaru-od lat sprzedaję rzeczy używane można powiedzieć że jestem weteranem internetowym bo od 20lat prowadzę to na Internecie .
Problem dotyczy głównie sprzętu elektronicznego i elektrycznego, (np telefony) jest taki że takie nazewnictwo nie występuje w pojęciach "rozliczeń skarbowych" oraz naraża i użytkowników i samo allegro na przyszłe niemiłe sytuacje w takich instytucjach jak UOKiK czy urząd C-skarbowy. Ponieważ na taki sprzęt wystawia się Faktury vat-marże(które włącznie wystawia się na rzeczy używane) , zaś samo oznaczanie "POWYSATWOWY" nie określa stanu w jakim dana rzecz się znajduje.(a Allegro dopuszcza ich wystawianie)
W związku z powyższym mam propozycję aby zamienić to pojęcie "POWYSTAWOWY" na dowolnie inny termin z rubryki używany ( jak używany, ABC,czy wybrać inny) ale żeby to dokładnie określało sprzedawaną rzecz i jej stan. A tym samym nie narażało sprzedających i allegro na przykre konsekwencje w przyszłości- natomiast kupujący wiedział by co otrzyma w paczce.
Dodam tylko że za gracą podobne nazewnictwo zniknęło z **piiip** kiedy został obłożony milionowymi zaległymi podatkami Vat z tytułu dopuszczania do obrotu nazewnictwa które to narażało na straty skarb państwa.
Przecież to takie proste rzecz otwierana wykorzystywana jako eksponat do pokazywania jest rzeczą używaną, nie jest już fabrycznie nową ,ukróciło by to też proceder podszywania się sprzedających pod taki termin "POWYSTAWOWY" Korzyści były by obopólne dla sprzedających ,dla kupujących i zero problemów z urzędami  -pozdrawiam

11 Komentarze
C23B32
#10 Popularyzator#

W wiekszosci to nie sa powystawowe jak tu czesc pisze tylko to sa zwroty od klientow kupowane paletami badz kontenerami na aukcjach z duzych firm, W takim przypadku zawsze powinno  pisac NIE powystawowy tylko uzywany czy odnowiony. A tu na Allegro kazda rzecz np z angielska wtyczka jest powystawowa a to sciema - to sa zwroty normalne i gwarancyjne naprawiane i sprzedawane - tam jest choc wymog PAT testu dla urzadzen elektrycznych przed tak sprzedaza jesli to nie jest faktycznie uczciwie nowe.

C23B32
#10 Popularyzator#

Zajmowalismy sie tym tez chyba dluzej jeszcze przed *bayem Allegro czy Am..:) byl w 95 OnS... czy F...:)))  W wiekszosci to nie sa powystawowe jak tu czesc pisze tylko to sa zwroty od klientow kupowane paletami badz kontenerami na aukcjach z duzych firm, W takim przypadku zawsze powinno  pisac NIE powystawowy tylko uczciwie uzywany czy odnowiony, czy naprawiony. A tu na Allegro kazda rzecz np z angielska wtyczka jest powystawowa a to sciema - to sa zwroty normalne i gwarancyjne naprawiane i sprzedawane - tam jest choc wymog PAT testu dla urzadzen elektrycznych przed tak sprzedaza jesli to nie jest faktycznie fabrycznie nowe i FABRYCZNIE zapakowane . Najgorsze jest to ze Allegro pozwala wystawiac to jako nowe a gdzies ukryte czasem jest w opisie na koncu powystawowe. Przydalby sie filtr do takich rzeczy : fabrycznie zapakowane, otwarte do sprawdzenia (czy dziala) 😂 , bez opakowania, uzywane , naprawione czy tam odswiezone. Za wystawienie niby powystawowych w nowych powinien byc ban do czasu zmiany jak to jest wszedzie po zgloszeniu i sprawdzeniu. Tylko ze tu nikt nie reaguje na zglaszane  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  PS edycja znika za szybko nie mozna nawet herbaty zaparzyc 😞 Prosba o usuniecie poprzedniego postu i ciagle wyskakuje okno opinie o gadanym - mam do diaska zakaceptowane wasze cookies.

nano211
#8 Zapaleniec#

Jest też opcja 14 dniowego zwrotu.

_Likos_
#19 Nestor#

@C23B32  niestety zdaje sie że zgodnie z wytycznymi polskiego UOKiKu opakowanie nie jest częscią produktu i konsument odstepując od umowy może zwrócić produkt w uszkodzonym opakowaniu lub nawet bez niego a i tak mu sie nalezy pełny zwrot.

Idąć wiec tym tokiem myslenia produkty po zwrotach nawet bez fabrycznego opakowania o ile nie są uszkodzone nadal są według UOKiKu produktami nowymi . Chyba bardzej uczciwe jest wystawić taki produkt jako powystawowy ( opisujące ewentualne braki czy zniszczenie w opakowaniu)niż jako produkt nowy.

Oczywiście pisze o produktach po zwrotach lecz w pełni sprawnych bez żadnych napraw, przeróbek itp.

C23B32
#10 Popularyzator#

@_Likos_ 🙂 No jak? Produkt otwarty nie jest juz nowym produktem bo nie jest juz fabrycznie zamkniety i moglo z nim sie dziac wszystko - dlatego na zachodnich aukcjach jest to podkreslane: Factory sealed, unopened, customer return, factory refurbished, seller refurbished, itd, itd .  Mozna poprosic o te podstawe prawna UOKiKu? Nic mi nie wyskakuje.  Opakowanie nie jest czescia nowego produktu jesli tak jest sprzedawany? Nie wierze:D Ale sadze, ze nalezy rozroznic zwrot i obecny tu temat sprzedazy produktow powystawowych. Bo to jednak dwie calkowicie rozne sprawy - w pierwszym przypadku uczciwosc kupujacego, a tu w obecnym uczciwosc sprzedawcy i jego oferty. Co do zwrotu to powinny byc w stanie dokladnie takim jak otrzymal klient czyli do dalszej odsprzedazy - tak jest wszedzie. Jesli ktos odda cos bez opakowania czy elementow to musi byc przeciez na to jakas ustawa regulujaca w PL- tam swego czasu bylo to nagminnie stosowane jak zrodlo czesci zapasowych a nastepnie klienci dostawali wybrakowane produkty - i tak powstaly aukcje zwrotow - taniej hurtem niz sprawdzac kazdy zwrot. Plus przy kazdym zakupie wciskane gwarancje ktore pokrywaly czesc strat. Jesli klient oddaje niekompletny zwrot -sprzedawca nie zagadza sie robi zdjecia+opis i operator decyduje jak ile i co z tym zrobic. Jesli kupujacy jest uczciwy i faktycznie przy zakupach na odlegosc nie wie czy chce dany przedmiot zatrzymac powinien chociaz sobie fotografowac kazdy krok rozpakowywania, a potem w odwrotnej kolejnosci pakowac i  ulatwic zycie sprzedawcy plus spokoj w transporcie. Zgadzam sie i oto wlasnie chodzi aby to byly uczciwe powystawowe a nie sprzedawane jako nowe- niestety zdarza sie tu co jakis czas kupic niby nowy i zwrot, i zwrot, i.....Powystawowy to zupelnie cos innego niz zwrot od klienta i jest to na Allegro naduzywane na maksa.

Ziolko39
#21 Demiurg#

@C23B32 Czyli z tego co napisałeś wynkia, że jak coś kupiłem, otworzyłem tylko opakowanie > stwierdziłem, że mi niepotrzebne > to nie mogę tego odsprzedać jako nowe (bo otworzyłem)

Zacznijmy mnożyć opcje do wystawiania i za chwilę będą ich setki do wyboru > ten chce A, drugi chce B. Cztam tu nie raz takie bezsensowne pomysły wprowadzenia wielu opcji ze względu na "widzimisie i wygodę" pomysłodawcy.

C23B32
#10 Popularyzator#

@Ziolko39 uwazne przeczytanie mojego postu wyjasniloby Twoje watpliwosci😁 

Ziolko39
#21 Demiurg#

@C23B32 Czytałem bardzo uwaznie i dlatego nadal twierdzę, że to kiepski pomysł. Jeżeli masz zastrzeżenia co do opisu aukcji, to zamiast wrzucac wszytko do "jednego worka" to na dole każdej aukcji masz przycisk "zgłoś naruszenie" 

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@new-point bardzo dziękuję, że podzieliłeś się z nami swoją opinią i doświadczeniem w tej kwestii, ale tutaj zgadzam się ze stanowiskiem @Ziolko39. Jeśli dana oferta budzi Twoje wątpliwości i uważasz, że jej opis nie jest zgodny ze stanem przedmiotu, możesz zgłosić ją do nas poprzez opcję "zgłoś naruszenie zasad". Co więcej, w kategoriach, których ta kwestia najbardziej dotyczy np. telefony, czy telewizory, są już u nas filtry inne niż powystawowy, czy nowy: 

_HolaOla__0-1653381079323.png

 

kuba1550
#12 Orędownik#

Głupia jest taka opcja że możemy otworzyć zablistrowany lub oryginalnie zafoliowany produkt pomacać palcami i zwrócić i wszystko jest zgodne z prawem 😎 Można zamawiać ciuchy pochodzić i oddawać po tygodniu. Ciekawe co wtedy gdy zwracany towar nosi ślady montażu lub używania, a kupujący twierdzi że nie używał produktu. Czy należy mu się zwrot czy nie ?! Kupujący mają więcej praw niż sprzedający. A jeszcze na końcu można wystawić negatywa bo też mamy prawo 😀 Wtedy sprzedający prosi i czasem błaga gdy ma mało komentarzy i straci smarta abyśmy usunęli negatywny komentarz. Czasem można dostać jakiś gadżet w ramach rekompensaty. Wtedy usuwany komentarz i allegro daje nam możliwość wystawienia ponownie komentarza więc jako kupujący możemy znowu wystawić negatywa 😂 I tak w kółko można wysyłać prośbę akceptować i wystawiać znowu negatyw 😊

oznacz moderatorów