anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana "Kup do " "dostawa jutro"

Kategorie
kupujący
kupujący 909
inne
inne 179
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
107
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Zmiana "Kup do " "dostawa jutro"

kostas11
#21 Demiurg#

Proszę o zmianę tekstu wyświetlanego kup do z

hhhh2.png

Na tekst

hhhhh1.png

Przecież zgodnie z regulaminem np. inpost ma 2 dni na dostawę a One box ma 5 dni więc dobrze wiecie że wiele tych paczek nie dotrze na drugi dzień 😞

17 Komentarze
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@kostas11 Cześć. 🙂 Dziękuję za Twój pomysł i makietę. Skonsultowałam to z odpowiednim zespołem i niestety nie planujemy zmian w tym kierunku. Według naszych badań kupujących interesuje końcowy efekt, czyli informacja o tym, kiedy otrzymają swoje zamówienie. Dlatego prezentujemy przewidywany czas dostawy, a nie informację o tym, kiedy sprzedający wyśle towar. Według naszych danych przewoźnicy dostarczają paczki na następny dzień z ~97% zgodnością z deklaracją. 

Mac20ek00
#13 Ambasador#

To dodajcie do tego " Dostawa jutro" taki dopisek "Według naszych danych przewoźnicy dostarczają paczki na następny dzień z ~97% zgodnością z deklaracją. Jak nie będziesz miał farta to możesz się znaleźć w pozostałych 3% i czekać na paczkę kilka dni ( zgodnie z regulaminem wybranego przewoźnika )". Wtedy to będzie uczciwa i konkretna informacja dla kupujących, a nie wasze przewidywania.

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

97% paczek na drugi dzien ?

To chyba tylko @InPost i dpd uwzgledniliscie w badaniach

 

Juz to widze jak UPS i Poczta Polska dostarcza paczki na drugi dzien 😉 

 

Jest jeszcze opcja, ze @InPost i DPD mają 99,999% doreczen na drugi dzien i ~97% w obrocie paczek z allegro, wtedy może sie zgadzac

 

@ko_alka czy mozemy liczyc na publikacje tych badań ? Bardzo mnie zaciekawilas tymi 97%

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Owszem, kupujących interesuje końcowy efekt, o ile jest on ukazywany w sposób wiarygodny. Bazowanie "na poprzednich wysyłkach sprzedającego" nijak ma się do rzeczywistości i nikt nigdy nikomu nie może zagwarantować wykonania usługi szybciej, niż jest to określone w regulaminie przewoźnika.

 

Ja w swoim punkcie kurierskim zawsze mówię klientom, że czas doręczenia może wynieść do dwóch dni roboczych przy paczkach nadawanych na paczkomat. Nigdy nie mówię: "tak, paczka będzie na jutro, InPost w 98% dostarcza na następny dzień do paczkomatów. Dostawa na następny dzień? Brzmi kusząco, tylko trzeba wziąć pod uwagę wszelkie zdarzenia losowe, miejsce zamieszkania odbiorcy, popularność oferty(1) oraz gabaryt kupowanych przedmiotów(2). Dzięki temu nadawca dokładnie wie jak wygląda czas realizacji usługi danego przewoźnika, a i tak klienci wracają, nawet zadowoleni, że paczki dochodzą szybko, niektóre paczki faktycznie dochodzą po dwóch dniach, ale to i tak nie ma znaczenia. "Poślizg" w terminach realizacji musi, ale to absolutnie musi być przekazany odbiorcy w sposób zrozumiały i wiarygodny. Ja bym się wstydził każdemu mówić, że paczka na pewno dojdzie na następny dzień, co będzie niezgodne z deklaracją i regulaminem przewoźnika.

 

1. Duża popularność oferty może wpłynąć na termin realizacji zamówienia, więc wysyłka następnego dnia nadal spełni warunki określone przez sprzedającego, jeżeli deklaruje, że wyśle towar w 24 godziny - wyświetlanie gwarantowanej dostawy na następny dzień to informacje niezgodne z prawdą i znów, zgodnie z regulaminem przewoźnika, na dostarczenie towaru są dwa dni robocze.

2. Czasami duże gabaryty mogą zmniejszyć wolumen dostarczanych przesyłek przy paczkomatach. Nie tylko duże, zdarza się nawet, że niektórzy klienci małymi gabarytami zawalają wszystkie skrytki A drobnicą bez multiskrytki, przez co paczki krążą po mieście po innych paczkomatach i klienci albo ich nie odbierają albo czekają na powrót - i znów mamy opóźnienie w dostawie, więc znów mamy wyświetloną informację niezgodną z prawdą.

 

InPost wiemy, że dostarcza w 97-98%. Tego chyba nie możemy powiedzieć o Allegro One sądząc po wszystkich tematach tutaj na Gadane 🙂 Nie wysyłam nimi, bo odkąd UPS zbiera paczki Allegro, to nawet sam kurier mi mówił, że są ciągłe problemy z paczkami: brak zleceń mimo nadania, problemy z aplikacją.

Z DPD to samo, odkąd wprowadzili Allegro DPD, to ich jakość usługi się strasznie pogorszyła. Gabaryty wysyłam tylko InPostem, bo z DPD wszystkie miałem uszkodzone. Po rozmowie z kurierem: ludzie po prostu nie chcą tam pracować bo dostawy Smart zwiększyły ilość paczek oraz dużych gabarytów i po prostu nie wytrzymują. Ale tutaj nie ma co porównywać, w każdym mieście przewoźnik pracuje inaczej, nie da się konkretnie powiedzieć Przewoźnik X jest do bani, bo gubią i niszczą paczki. W jednym mieście przewoźnik może wzorowo świadczyć swoje usługi, w innym może być totalne dno. Wszystko zależy od miejscowości i zatrudnionych pracowników.

 

Fajnie, gdyby Allegro opublikowało swoje badania wykazując jaki procent doręczeń było na następny dzień dla wszystkich miejscowości.

kostas11
#21 Demiurg#

@ko_alka skąd Wy macie takie dane, publikuje Wasze statystyki z mojego konta 😄 

Poczta polska, Inpost paczkomat i kurier 🙂

rtrrrrr.png

komis-bell
#21 Demiurg#

@kostas11 U mnie praktycznie takie same wartości 🙂

AlePiesio
#13 Ambasador#

Screenshot_2022-08-24-17-56-01-781_com.android.chrome.jpg

 ja też pokaże

kostas11
#21 Demiurg#
kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

I odrzucili dobry pomysł. Lepiej celowo wprowadzać klientów w błąd niż rzetelnie powiadomić o terminie wysyłki. 

komis-bell
#21 Demiurg#

@ko_alka "Według naszych badań kupujących interesuje końcowy efekt, czyli informacja o tym, kiedy otrzymają swoje zamówienie. Dlatego prezentujemy przewidywany czas dostawy"

Dlaczego więc nie zrobić tego w ten sposób?


Screenshot 2022-08-25 at 11-30-56 Odp. Zmiana Kup do dostawa jutro.png

 

oznacz moderatorów