anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana tytułu oferty z przedawnionymi statystykami sprzedaży

Kategorie
kupujący
kupujący 671
inne
inne 147
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
10
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
76
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
203
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
85
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
687
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
387

Zmiana tytułu oferty z przedawnionymi statystykami sprzedaży

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

 

Nawiązując do innego tematu, przenosimy pomysł.

 

Zmiana tytułu oferty jest zablokowana, jeżeli w danej ofercie odnotowano sprzedaż - nieważne ile miesięcy minęło od ostatniego zakupu.

Rozumiem, że jest to w pewnym sensie zabezpieczenie przed przenoszeniem statystyk na inny produkt pod tą samą ofertą. Kiedyś to ograniczenie dotyczyło zmiany zdjęć, lecz czasami sprzedający chciał jeszcze dodać nowe zdjęcia po pewnym czasie i trzeba było tworzyć nową ofertę porzucając statystyki.

Stwarza nam to pewien problem, gdyż po wystawieniu nowej oferty może dojść do zakupu nawet na następny dzień i nie zauważymy, że w tytule była literówka czy błąd opisowy typu "kuchenka 60cm" zamiast "kuchenka 58cm" (powiedzmy, że wystawiamy podobną ofertę i zapomnieliśmy zmienić tytuł).

---

Jest tutaj kilka rozwiązań, lecz wszystkie jeszcze bardziej komplikują sprawę:

Zdjęcie ograniczenia po 30 dniach bez sprzedaży: jeżeli w ofercie ilość sprzedaży już się przedawniła i zmienimy tytuł, nadal możemy manipulować trafnością, gdyż zainteresowanie wciąż można przenieść na inny produkt w tej samej ofercie (nawiązując do informacji o "zaangażowaniu użytkowników": wyświetlenia, il. obserwujących, koszyki) - jedynym wyjściem mogłoby być całkowite zresetowanie statystyk. Tutaj jednak powraca problem z literówką...

 

Stałe połączenie z produktem - tutaj sprawa może być nieco bardziej skomplikowana... gdybyśmy chcieli zmienić tytuł, Allegro mogłoby przy okazji sprawdzić czy doszło do zmiany produktu i ewentualnie odmówić zapisu zmian lub przechować informacje czy tytuł był już zmieniany w danej ofercie na wypadek próby obejścia ograniczenia. Tylko tutaj znów powstaje problem, bo możemy omyłkowo zostawić błędny tytuł i dodatkowo połączyć ofertę ze zduplikowanym produktem, który ma błędne lub brakujące dane - wiem, trzeba wtedy zgłaszać błędy, nie każdemu się chce : (

 

---

Jest jednak pewne rozwiązanie, które byłoby chyba najbezpieczniejsze, lecz wymaga ono manualnej weryfikacji przez pracownika Allegro (dopóki nie stworzą systemu, który porządnie przeanalizuje ofertę, sprawdzając jakich zmian dokonano w ofercie weryfikując, że dotyczy ona tego samego produktu). No i oczywiście dojdzie dla nas jedynie czas oczekiwania, ale nic tutaj nie zrobimy. 😴

 

Jeżeli ograniczenie nie zostanie zdjęte, proponuję dodać opcję, która wyśle prośbę o weryfikację i zmianę tytułu oferty. Tak na skróty, żeby nie trzeba było ciągle pisać na czacie.

DarkStoorM_0-1612445334949.png

 

DarkStoorM_1-1612445927121.png

 

Są jednak sytuacje, kiedy musimy natychmiast zmienić tytuł ze względu na jakiś bardziej poważny błąd opisowy, więc taka opcja mogłaby tymczasowo zmienić tytuł, wysyłając przy tym prośbę o weryfikację do pracowników Allegro, lecz oferta musiałaby przechować pełną historię zmian, które byłyby widoczne dla pracownika Allegro podczas weryfikacji.

 

Oczywiście historia zmian musiałaby przechowywać dokładne zmiany, takie jak:

- wyświetlenie galerii zmienionych zdjęć

- szczegółowe porównanie zmienionych parametrów

- inne 🙂

 

(ups, pomieszałem daty : ) )

DarkStoorM_2-1612447463174.png

 

2 Komentarze
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Weryfikowany

Bardzo dziękuję @DarkStoorM za (jak zawsze) bardzo merytoryczną propozycję. Aktualnie sprawdzamy jakie mamy możliwości zmian w tym zakresie. Jak tylko dostanę odpowiedź, wrócę tutaj z informacjami w tym temacie. 

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@DarkStoorM przepraszam, że musiałeś czekać na naszą odpowiedź, ale tak jak obiecałam wracam z informacjami. Nie planujemy dodania takiej opcji z poziomu zakładki Mój asortyment, ani opcji tymczasowej zmiany tytułu. Zdajemy sobie jednak sprawę, że zdarzają się sytuacje, które wymagają konieczności zmiany tytułu bez utraty statystyk, dlatego w takiej sytuacji sprzedajacy może zwrócić się do nas z takim zgłoszeniem przez ten formularz. 

W przypadku zmiany tytułu należy zaznaczyć opcje "zgłoś naruszenie dotyczące opisu ofert" oraz "inny powód" tak jak na załączonym obrazku: 

 

_HolaOla__0-1658841447694.png

 
oznacz moderatorów