anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiany w Allegro Smart od 22 sierpnia

Kategorie
kupujący
kupujący 754
inne
inne 154
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
15
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
96
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
219
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
95
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
794
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
423

Zmiany w Allegro Smart od 22 sierpnia

GaceKx
#9 Pomysłodawca#

Cześć,

nie wiem czy wielu sprzedawców będzie miało podobny problem do naszego, ale do rzeczy. Sprzedajemy meble, m. in. krzesła. Przykładowy model krzesła w ilości 4 sztuk jest pakowany w karton o wymiarach: 70x64x46 cm. Na tę chwilę bez żadnych dopłat mogę wysłać taki karton tylko Pocztą. Z listy dedykowanych metod w smarcie żaden przewoźnik nie ma takich wymagań co do paczek jak poczta. Czy to DHL czy to UPS nie ma znaczenia, u każdego solidne dopłaty. Chcieliśmy zgłosić, że jako sprzedawcy w kategorii meble nasze oferty stracą SMART, gdyż nie jesteśmy w stanie dodać drugiej metody do drzwi. Dopłaty są na tyle wysokie, że jest to nieopłacalne. Nie wiem jak wyglądają na tę chwilę inne kategorie, ale myślę, że problem może tyczyć wielu sprzedawców. Pytanie co można z tym zrobić? Czy Allegro dokładnie przemyślało zmiany jakie chcą wprowadzić? Czy nie warto takich zmian zmodernizować i dopasować do kategorii w których sprzedawane są przedmioty o większych gabarytach? Może warto wyłączyć niektóre kategorie z obowiązku 2 metod w smarcie? Nie mamy na tę chwilę żadnego super pomysłu, głowimy się co zrobić i jak przygotować się do zmian. Jakie są wasze rozwiązania? Co planujecie zrobić?

8 Komentarze
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Może warto w koszt towaru wliczyć dostawę i sprzedawać bez smarta z wysyłką gratis . Allegro już nauczyło klientów że najważniejsza jest dostawa darmowa a nie ważne ile kosztuje towar. 

Hardylegs
#11 Animator#

Hej,pròbowalem też telefonicznie rozmawiać,i wiesz jaką odpowiedź dostałem:ano taką że narazie nie przewidują takich rozwiązań .Nie po to Allegro dogadają się wspólnie z kurierami że sprytnie wymyślili system dopłat aby nas bardziej wycianąć ,Chcę mieć pan smarta to musi pan dopłacać, u mnie już wychodzi że u tych samych przewoźników na umowie własnej jest taniej

GaceKx
#9 Pomysłodawca#

Wiadomo, że można sprzedawać bez Smarta. Szukamy sposobu jak jednak tego Smarta mieć, bo jednak część kupujących sortuje po "Allegro Smart". W każdym razie dzięki za wypowiedź. Pozdrawiamy.

Hardylegs
#11 Animator#

Nie ma z z koniem się bić i próbować wycofywać powoli z allegro albo walić takie ceny żeby nikt nie kupywał a gdzie indziej obniżać na innych portalach,A allegro traktować jak element porównywania cen,jeśli jest to twój produkt myślę że dacie radę allegro to nie cały świat,niech kupujący sobie kupują :jak w reklamie :BO na Allegro mają ,mają ale jak drogo:)w końcu i oni się pokapują 

GaceKx
#9 Pomysłodawca#

Oczywiście, że mamy inne kanały sprzedaży. Nie wyobrażam sobie abyśmy mieli opierać swoją sprzedaż tylko w oparciu o Allegro.  Takie uzależnienie od jednego kanału nigdy nie jest dobre. Tak teraz sobie myślę, że chyba po prostu poczekamy i zobaczymy co będzie 🙂 Najwyżej coś wykombinujemy. Bardziej jednak liczę na zmianę decyzji Allegro o wprowadzeniu takich zasad.

Hardylegs
#11 Animator#

Mnie osobiście już nic u nich nie zdziwiło, tego co oni robią nawet nie da się policzyć ,nie da się nawet zaplanować, niewiadomo  jaka będzie wysyłka jaka dopłata ,co chwila zmieniają regulamin średnio co 2 tygodnie ,wiesz po co abyś właśnie skupiał się na allegro i się gubił w przepisach to sprawdzone, ale myśle że się w końcu zakopią z tym co odpi...ją.Mnie już coraz mniej ten kanał interesuje jestem bo jestem zwiększam cały czas inne aby tutaj tylko być.

 

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@GaceKx Cześć, dzięki za wiadomość. Niestety, ale na ten moment nie przewidujemy wyjątków — będziemy wymagać 2 metod kurierem. Badamy jednak skalę zgłoszeń, dlatego odnotowałam Twoje zgłoszenie dla kategorii meblowej. 

GaceKx
#9 Pomysłodawca#

Cześć @ko_alka 

Chciałem się dopytać jak wygląda skala zgłoszeń? Pytam, bo słyszy się, że coraz więcej ludzi ma zagwozdkę co robić? Olać smarta i się tym nie przejmować? Wydaje mnie się, że Allegro nie wie jak duża jest to skala. Tylko jeden kurier z listy dedykowanych posiada optymalne wymiary, by móc wysłać karton 62x62x52 cm i jest to Pocztex. U reszty są to solidne dopłaty.

oznacz moderatorów