anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro One Box- niedostarczone 3 paczki z winy ich przewoźnika (ups) i brak skutecznego działania

lob_i
#9 Pomysłodawca#

  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_

Dokładnie tydzień temu miała być dostarczona do automatu Allegro One Box paczka z prezentem dla syna. Czekam już 7 dni, codziennie dzwonię na infolinie Allegro One, piszę maile, wiadomości na czacie  (codziennie z inną osobą) co nie daje żadnego rezultatu. Allegro nie odpowiada za wysyłkę paczek a ich konsultanci jak mantrę nazywają doręczycieli „partnerem logistycznym”. Piszą do tego partnera logistycznego (dostarcza to UPS) wiadomości, ale od tygodnia nie mają odpowiedzi. Aby mnie uciszyć dostałem 10 monet (tak, śmieszne 10zł) a paczki z prezentem dla syna nie mam od tygodnia.

Mam w dostawie dwie kolejne paczki z tego tygodnia, które też nie zostały dostarczone do wybranej maszyny, zostały przekierowane i ich status jest nieznany. To patologia, jakiś grubszy problem, z którym allegro sobie nie radzi.  Jestem bezradny bo nie wiem co mogę więcej z tym zrobić a czekanie bez jakiejkolwiek informacji jest frustrujące.

Prosiłem o zwrot pieniędzy bo chciałem kupić ten towar lokalnie, ale zostało to odrzucone.
Jak mam jako kupujący dochodzić swoich praw i odzyskać towar? Proszę o wsparcie i skuteczne rozwiązanie tej sprawy. Mogę też podjechać gdzieś na magazyn i odebrać te 3 paczki. Chyba, że zaginęły a to wszystko to gra i ukrywanie tego faktu.

Numery paczek:

A000B12BG3

A000B5UKL6

A000BIG466

Numer zgłoszenia na allegro: 39279543

 

 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

kostas11
#21 Demiurg#

@lob_i kupiłeś od Firmy, odstąp od umowy a na przyszłość wybieraj InPosta Paczkomaty 🙂

To tak działa a szczególnie w miejscowościach gdzie nie ma kurierów, porażka i tyle, a co śmieszne allegro zmusza firmy do tej usługi bo inaczej stracą smarta 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

lob_i
#9 Pomysłodawca#

Nie mogę odstąpić od umowy bo towar jest w dostawie. Prosiłem o to, ale Pani z infolinii doradziła, ze mogę to zrobić jak odbiorę i odeślę. 😂 Czekam też na dwie paczki z używanymi przedmiotami z licytacji, na których mi bardzo zależy.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@lob_i bzdury, robisz zwrot o ile to zakup od firm nie wybieraj tylko sposobu dostawy jest to jednoznaczne z odstąpieniem, zaznacz tylko powód z odstąpienia, najlepiej bez podania przyczyny, oraz napisz do sprzedawców że z powodu opóźnienia rezygnujesz i po sprawie, na przyszłość wybieraj inne dostawy 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

lob_i
#9 Pomysłodawca#

…i bez gadania zwrócą mi pieniądze te firmy bez zwrotu towaru, który może do mnie kiedyś trafić? Nigdy nie było problemu a lenistwo sprawiło, że ich wybrałem bo mam pod domem. NIGDY WIĘCEJ.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@lob_i to tak nie działa że od razu zwrócą, paczki mogą trafić do automatów Ty ich nie odbierzesz, wrócą do sprzedawców i wtedy oddadzą Ci kasę 🙂

Ale odstąpienie będzie skuteczne wiec śmiało możesz kupić gdzie indziej, tyle że pamiętaj których nie odbierać w razie jak by trafiły do automatu 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

lob_i
#9 Pomysłodawca#

@kostas11 Nie widzę żadnych korzyści w tym działaniu bo pieniądze odzyskam dopiero jak paczka wróci do sprzedającego a ja chciałbym odzyskać teraz środki, za które mogę zakupić ten towar a oni niech go sobie odsyłają. Odstąpić mogę bez proszenia nikogo w każdej chwili w ciagu 14 dni, ale od dostawy towaru do maszyny czy do mnie. Jak pisałem dwie pozostałe paczki są z używanym, cennym dla mnie towarem z licytacji.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@lob_i to czekaj, tak to działa, większość dochodzi bez problemu ale jak trafisz to wszystko leży i kwiczy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

lob_i
#9 Pomysłodawca#

Właśnie czytam inne wątki o Allegro One. Niektórzy czekają na paczkę od miesięcy. Szkoda, że nie wiedziałem tego wcześniej bo wszystko przychodziło do tej pory w terminie (nawet tego samego dnia). Dziwię się, że Allegro swoją marką to firmuje i nie jest w stanie SKUTECZNIE I SZYBKO ROZWIĄZYWAĆ PROBLEMY, które zawsze przecież mogą wystąpić.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@lob_i Niestety mądry Polak po szkodzie.... @Allegro_One to przepis na kłopoty ( jak sam widzisz po ilości wątków). Niestety ale innego sposobu wymiksowania się z tego nie ma, niż ten który opisał @kostas11 . Na pieniadze musiałbyś poczekać, lub na dotarcie przesyłek - wybór należy do Ciebie..

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

lob_i
#9 Pomysłodawca#

Liczyłem, że pisząc o tym tutaj Allegro ogarnie się i rzeczywiście zaczną działać w mojej sprawie. Dlatego załączyłem moderatorów, @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_, którzy jak narazie milczą. Allegro powinno zapewnić bezpieczeństwo i komfort zakupu a nie fundować stres i frustrację. Rozmawiałem ze sklepem, który sprzedał mi towar na prezent dla syna. Chciałem to zakupić jeszcze raz lecz Pani po zapoznaniu się z tymi problemami i sytuacją wyśle mi to za darmo a ja jej odeślę (lub nie odbiorę) jeśli dotrze ta paczka do maszyny. Allegro powinno uczyć się od konkurencji (innej platformy zakupowej) jak rozwiązuje się problemy. To co mi zafundowali nie przystaje tak poważnej firmie bo to nie jest mały sklepik Pana Kazia z Wąchocka (z całym szacunkiem dla tego miasta). Mam zarchiwizowaną całą komunikację- to jest niepoważne. Oni czekają od ponad tygodnia na „odpowiedź partnera logistycznego”. Wyuczona na szkoleniach formułka, papka- tylko tyle mają mi do powiedzenia. Dwa dni pod rząd obiecywali, że paczka jest w dostawie co nie miało miejsca a synek czekał.

Problem pozostaje z 2 paczkami, z czego jedną kupiłem na Allego Lokalnie od osoby fizycznej (nie mogę anulować w tym przypadku transakcji). Zakupione przedmioty są niedostępne w sprzedaży- to stare płyty CD, których nakład jest wyczerpany oraz lampy Nos z lat 60 do wzmacniacza. Przekierowali je 2 dni temu do innej maszyny i obawiam się, że znów będę to samo przechodził co w przypadku tej pierwszej paczki- punkt alternatywnej maszyny został natychmiast przeze mnie wyznaczony.

Pełna historia przesyłki
3.01.2024 o 08:06
Przesyłka została przygotowana przez nadawcę

3.01.2024 o 15:52
Kurier przekazał przesyłkę do magazynu

4.01.2024 o 19:56
Przesyłka oczekuje na wyznaczenie punktu alternatywnego

9.01.2024 o 21:10
Nieudane zakończenie przekierowania operacyjnego - wymaga decyzji
oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

To się nie dziw. Sprzedawca za 1ną gwiazdkę mniej w tylko jednym komentarzu ma statystyki obniżone jak najgorszy przestępca, no chyba że jest gigantem z tysiącem+ komentarzy miesięcznie. Natomiast opinia o allegro to inna bajka, najlepiej je widać w niezależnych serwisach np trust. Nawet nie 1.5 gwiazdki...

oznacz moderatorów