anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro One Box - problemy z dostarczeniem przesyłek

yoyek1
#8 Zapaleniec#

Drugi raz dałem się skusić na wysyłkę przez Allegro One Box i drugi raz tego żałuję. 

Za pierwszym razem paczka od odebrania przez kuriera do umieszczenia w automacie była "gdzieś" przez ponad 48h.

Tym razem sprzedający w poniedziałek przygotował paczkę (Allegro obiecywało, że dostarczy ją na wtorek). Mamy środę, a paczka nigdzie nie drgnęła. Sprzedający tłumaczy się, że kurier UPS nie przyjeżdża odebrać przesyłki, a w UPS nikt nie odbiera telefonu (i że to tylko jeden z wielu przykładów problemów z Allegro One Box).

Chyba musicie popracować nad priorytetem Waszych paczek a UPS, bo póki co jest chyba najniższy z możliwych (a UPS do tej pory był jednak mega solidną firmą).

Tak czy inaczej teraz już jestem pewien, że nawet do najtańszych przedmiotów warto dopłacić złotówkę i wybrać wysyłkę przez "prawdziwe" paczkomaty.

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

fashionex
#8 Zapaleniec#

Również nie polecam. O ile przesyłki do klientów zawsze docierały to z terminami bywało różnie. Najgorsza sytuacja spotkała mnie ostatnio, gdy kupujący nie odebrał przesyłki z automatu. Paczka została niby zwrócona do nadawcy 1,5 miesiąca temu, a nie dotarła do mnie do tej pory. Nie dostałam też żadnego info w tej sprawie, dowiedzialam się dopiero gdy napisał do mnie kupujący i sama sprawdziłam status po numerze paczki. W zależności od tego z ktorym pracownikiem Allegro się skontaktuje słyszę, że albo została doręczona (to ciekawe bo nadal jej nie mam), albo że wróciła się do ich magazynu ze względu na dwa nieudane doręczenia (przez większość czasu jestem w domu, a w budynku jest portiernia do zostawiania paczek więc "kurier" allegro bardzo musiał sie postarać skoro inni potrafią zostawiać, a on nie). Do tej pory nie wiem co się stało z tą przesyłką. Już slyszalam, że niby nadali ją z tego magazynu ponownie, ale ja nadal jej nie mam mi nikt mi nie umie pomóc. Podejrzewam, że gdzieś zaginęła, a kurier nawet nie podejmował próby jej dostarczenia tylko tak sobie wpisał. Tragedia. Na czacie jedyne co uslyszałam to, ze polecają mi oddać kupującemu pieniądze. Serio? kupujący nie odebrął paczki, allegro zwracając ją do mnie ZGUBIŁO ją i mam jeszcze oddać pieniądze? Z inpostu korzystam praktycznie od samego początku czyli już od wielu lat i NIGDY nie było takiej sytuacji. Dużo zamawiam zarówno prywatnie, jak i na firmę i nigdy nie miałam też sytuacji by było jakiekolwiek, chociaż jedne nieudane doręczenie na ten adres. Jest to strasznie nieprofesjonalne zachowanie zarówno ze strony kuriera, jak jak i samego podejścia allegro do sprawy. Na cale szczęście to była jakaś tania **piiip**oła, ale aż strach się bać gdyby człowiek wysyłał coś droższego. Na pewno nigdy nie skorzystam z tej opcji wysyłki ponownie.

oznacz moderatorów

bolo128
#7 Wielbiciel#

Dlatego ja już nie zamawiam przez Allegro One Box, bo to strata czasu i nerwów.

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Mam 3 paczkomaty INPOSTU w okolicy (do 300 metrów od siebie) i 2 ONEboxy. Paczkomaty zawsze na full zajęte. Z ONEboxów nikt nie korzysta. 

To jasno ukazuje co klienci sądzą o usłudze Allegro One Box.

oznacz moderatorów