anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niedostarczony w terminie zwrot

hurysa_2007
#8 Zapaleniec#

Odesłałam paczkę ze zwrotem po 7 dniach od odbioru za pośrednictwem Allegro one. Dziś mija 16 dzień od nadania paczki, obecnie, według systemu, znajduje się ona w sławetnym magazynie w Zabierzowie. Teraz pytanie, czy po takim okresie sprzedająca ma jeszcze obowiązek przyjąć zwrócony towar? Kto w takim wypadku powinien oddać mi pieniądze, sprzedająca, czy powinnam domagać się zadośćuczynienia od Allegro?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

LEW433
#21 Demiurg#

Odda sprzedający, zakup ze Smartem? Ty masz 14dni na odesłanie od chwili zgłoszenia zwrotu, natomiast sprzedający 14dni od chwili zgłoszenia zwrotu. Minie 14dni a nie otrzymasz środków to wróć tu.

oznacz moderatorów

hurysa_2007
#8 Zapaleniec#
  • Zakup ze smartem. 14 dni od zgłoszenia i wysłania zwrotu, nawet jeśli sprzedająca nie otrzyma fizycznie towaru? No to już minęło. Kiedy natomiast zwrot zostanie dostarczony przez Allegrokuriera do sprzedawcy nawet bardzo uprzejmi konsultanci nie wiedzą. Niestety, dziś musiałam sama spłacić allegropay, zwrotu środków nie było. Stąd moje pytanie, czy sprzedawca, jesli otrzyma paczusię np. po miesiącu może odmówić jej przyjęcia? Co robić dalej?
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie może odmówić, przy zwrocie ze Smarem ty nie jesteś stroną tylko Allegro więc napisz im żeby rozwiązali problem.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@hurysa_2007 odesłałeś w terminie więc może iść i miesiąc ale sprzedawca może się wstrzymać z oddaniem kasy aż nie dotrze do niego paczka

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@az1rael Nie może.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@hurysa_2007 Podaj mi proszę numer tej przesyłki. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

hurysa_2007
#8 Zapaleniec#

A000LFMJR9 wg info z systemu od 29.04 kiwa się w oddziale. Czy kurier dotarł chociaż raz do odbiorcy? Po czyjej stronie jest problem, odbiorcy, czy kuriera?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@hurysa_2007 Dziękuję za informacje. Już przekazałam zgłoszenie do odpowiedniego zespołu. Będę Cię informować. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

hurysa_2007
#8 Zapaleniec#

Dzięki za podpowiedzi. Czyli reasumując, czas na zwrot przez sprzedającego pieniędzy minął, w takim wypadku powinnam odpuścić sobie szukanie, gdzie, dlaczego wsiąkła paczusia i szukać rozwiazania w Allegro Protect, czy tak - pytanie do Moderatora/ki

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@hurysa_2007 no ...nie do końca UK mówi jasno ,, sprzedawca może wstrzymać wypłatę  środków do otrzymania przesyłki zwrotnej ,,

oznacz moderatorów

hurysa_2007
#8 Zapaleniec#

"Przedsiębiorca może wstrzymać się ze zwrotem pieniędzy do chwili otrzymania zwracanej rzeczy lub potwierdzenia jej odesłania (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej". Potwierdzenie odesłania jest w historii allegro. Stąd moja myśl. Zobaczę co będzie dalej... W  sumie teraz ja nie mam kasy i towaru, sprzedajacy ma kasę, nie ma towaru a allegro ma towar towar...

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@hurysa_2007  rozumiem Twoją złość lecz my jako sprzedający aby mieć smarta musimy udostepniać usługe ONE niezaleznie od jej jakości.

Teoretycznie wystarczy dostarczenie potwierdzenia odesłania przedmiotu w praktyce bywa z tym róznie bo do takim potwierdzeniem może byc np potwierdzenia nadania z poczty gdzie są dane : adresata, odbiorcy, waga paczki itd które uwiaryganiają fakt odesłania produktu. Samo zgłoszenie zwrotu czy tracking nie wiem czy może być traktowany jako potwierdzenia nadania danego produktu. 

Myśle że tyle wytrzymałaś to warto sie wsztrzymac jeszcze dwa trzy dni ( w weekend sie pewnie nic nie wyjaśni) i zaczekać na wyjaśnieni sytaucji z przesyłką.

My jako sprzedawcy zawsze zwrot środków robimy dopiero kiedy produkt wróci i ocenimy jego stan wiec jeśłi nam by sie zdarzyla sytaucja taka jak Twoja to niestety takze byśmy czekali na wyjaśnienie sytuacji z przesyłką.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@hurysa_2007 tylko że w zwrocie smartem stronami są nadawca allegro a odbiorca sprzedający czyli to według ustawy nie jest dowód nadania przez ciebie paczki bo nie jesteś adresatem / nadawcą

oznacz moderatorów