anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Numery śledzenia Allegro One

sylwekm94
#7 Wielbiciel#

Cześć! 

Jest kilka starszych wątków na ten temat, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi - dlaczego przy paczkach Allegro One nie ma faktycznego numeru śledzenia UPS? Prosiłbym o dodawanie takich numerów tak jak to ma miejsce przy innych przewoźnikach - zamawiam różnymi przewoźnikami w związku z czym używam aplikacji do śledzenia wszystkich paczek i nie mam możliwości śledzenia paczek Allegro One, bo numer podawany przy zamówieniach na to nie pozwala (no bo nie jest faktycznym numerem przewoźnika...). Myślę, że udostępnianie takiego numeru przy zamówieniach byłoby przydatne dla wielu osób. Według innych wątków mogę do was napisać i podacie mi numer UPS, ale nie rozumiem takiego podejścia.. Przecież łatwiej (i dla klientów i dla was) byłoby od razu umieszczać faktyczny numer śledzenia przy zamówieniu - a tak my musimy kopiować numer Allegro, podawać go wam, wy musicie to sprawdzić i przysłać numer UPS - nasza i wasza strata czasu, bez sensu, a wystarczyłoby mieć faktyczny numer UPS przy zamówieniu i po problemie. 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@sylwekm94 Cześć, paczki Allegro One można bez problemu śledzić za pomocą numeru widocznego w szczegółach zakupu na stronie https://allegro.pl/kampania/one/kurier/sledzenie-paczki 

oznacz moderatorów

sylwekm94
#7 Wielbiciel#

Chyba się nie zrozumieliśmy 😉 nie chcę śledzić moich przesyłek w 15377 aplikacjach różnych przewoźników - chcę mieć wszystko w jednej, stąd też chciałbym móc śledzić przesyłki Allegro One w tej aplikacji. Przesyłki UPS można tam śledzić, ale po numerze UPS a nie po numerze Allegro, który nie jest w tym przypadku przydatny. Gdyby numery Allegro były dla mnie przydatne/wystarczające to nie otwierałbym tego wątku 😉 nie rozumiem jaki jest problem jeśli chodzi o udostępnianie od razu numeru UPS? 

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@sylwekm94 Rozumiem, ale niestety nie mam dla Ciebie dobrych wieści. Nie planujemy podawania numerów UPS w szczegółach zamówienia. 

oznacz moderatorów

sylwekm94
#7 Wielbiciel#

No dobrze, ale proste pytanie - dlaczego? 😄 bo nie rozumiem w czym problem 

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@sylwekm94 My jesteśmy przewoźnikiem paczek Allegro One i dlatego wyświetlamy numer zaczynający się od ALE.

UPS to podwykonawca, nie zawsze dysponuje pełną historią paczki, dlatego wyświetlamy i będziemy wyświetlać wyłącznie numery Allegro One. 

oznacz moderatorów

sylwekm94
#7 Wielbiciel#

A Allegro zawsze dysponuje pełną historią? No to ciekawe to śledzenie https://allegro.pl/kampania/one/kurier/sledzenie-paczki?numer=A0002VJB62

10:01 dostałem od sprzedawcy info, że paczka została wysłana, a z 10:00 jest status, że już jest w Allegro Boxie 😄 nie ma żadnych statusów pomiędzy, że odebrał kuerier itp itd (no to chyba to śledzenie nie jest pełne, jestem ciekaw jakie jest po faktycznym numerze UPS, bo po referencyjnym też niewiele widać) 🤷‍:płeć_męska: Allegro szybciej dostarcza niż sprzedawca informuje o wysyłce towaru - ciekawe 😄 mam nadzieję, że paczka faktycznie jest w Boxie i że to nie jest żaden bug 😅

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@sylwekm94 Skonsultowałam Twoje zgłoszenie. Brak statusów to błąd aktualizacji w systemie, za co przepraszamy. Przesyłka oczekuje na odbiór w automacie. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

sylwekm94
#7 Wielbiciel#

Po sprawdzeniu śledzenia po numerze UPS (no bo przecież jak paczka przyjdzie to już mam ten numer - więc kompletnie nie rozumiem dlaczego nie chcecie go udostępnić od razu, skoro tak czy siak prędzej czy później mam do niego dostęp.. 😅) jest tam.. pełne śledzenie 😉 w przeciwieństwie do tego co było po numerze Allegro. Porównałem również paczkę z niby pełnym śledzeniem Allegro (no bo ta wcześniejsza akurat podobno miała jakiś błąd) i ta również po numerze UPS ma więcej informacji w śledzeniu (a nie tylko info że paczka została odebrana od nadawcy, przekazana do magazynu i nagle już jest w Allegro Boxie). Zatem argument, że UPS nie zawsze dysponuje pełną historią paczki jest trochę z czapy 😉 bo dysponuje zawsze i to nawet bardziej szczegółową niż śledzenie po numerze Allegro. Ale właśnie najbardziej dziwne jest dla mnie to, że ostatecznie i tak ten numer UPS dostaję (bo mam go przecież na paczce), więc nie rozumiem jaki jest problem dostarczyć go przy zamówieniu od razu po wygenerowaniu.. Najśmieszniejsze jest to, że nie potraficie podać konkretnego argumentu dlaczego nie chcecie podawać tego numeru (przypominam - ostatecznie i tak go przecież dostaję.. ale wolałbym zaraz po wygenerowaniu a nie po odbiorze paczki) 

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

Po nr Allegro, też coś tam można śledzić na stronie UPS. W tym celu musisz na stronie UPS kliknąć w "Monitoruj poprzez numer referencyjny" i podać nr z Allegro i zakres dat. 

oznacz moderatorów