anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zgubiony zwrot przez One Box

garf1
#7 Wielbiciel#

Zakup z dostawą przez One Box (tak, wiem, więcej tego błędu nie popełnię).

Przyszło 15 marca, ale okazało się, że to nie to, co powinno być - nie ma problemu, jest darmowy zwrot przez zielony automat... Tego samego dnia zgłosiłem, dostałem kod, zapakowałem i włożyłem do tej **piiip**ycznej maszyny.

Dni mijały, a zwrotu brak... Założyłem dyskusję, po niemal tygodniu przyszły pieniądze od sprzedającego - super, zapominam o sprawie.

A tu nagle, 23 marca sprzedający dzwoni - nie dostali przedmiotu (po prawie 2 tygodniach!). Patrze w historię przesyłki - 15 nadane w automacie, 16 podjęte przez kuriera, przekazane do magazynu i dalej nic. Zgłosiłem do Allegro przez formularz, dostałem maila że zgłoszenie nr 32245544 przyjęte... A status przesyłki - uwaga - 23 marca - "Przesyłka została zagubiona"!

Myślałem, że jakoś załatwią to ze sprzedającym, a dziś ten mi pisze, że nic... Czyli Allegro radośnie oznaczyło przesyłkę jako zgubioną i ma wywalone, sprawa zamknięta, sprzedający przedmiotu nie ma, pieniędzy nie ma.

Mógłbym oczywiście olać - w końcu ja swoje zrobiłem... ale sprzedający (porządny swoja drogą, nie mam pretensji, pieniądze w ciemno oddał) pisze i dzwoni...

Ten zwrot miał numer N8QP/2023, przesyłka ALE0000716F5C9A.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

az1rael
#21 Demiurg#

Zielone automaty sa allegro i usluga jest allegro. S0rzedawca wedlug nowych przepisow oddal ci kase za zwrot bo dostal od ciebie nr zwrotu. Ale za zwrot odpowiadasz TY a przed toba allegro poniewaz ty wykupiles usluge transportu u allegro a zwrot miales darmowy u allegro teraz sprzedawca moze wystapic do ciebie z roszczeniami pienieznymi za zwrot krorego nie dostal. Musisz wiec cisnac allegro o reklamacje oczywiscie allegro bedzie sie zarzekac ze sprzedawca ma u nich skladac reklamacje co jest niezgodne z prawem pocztowym a do sprzedawcy bedzie mialo podejscie pt nie mamy pana paczki i co nam zrobisz 

oznacz moderatorów

garf1
#7 Wielbiciel#

Dzięki. Tak też myślałem, że reklamację składa wysyłający, dlatego ją złożyłem... 

Rozumiem, że dziumdzia (litościwie pominę milczeniem jej personalia) zaznaczyła że zgubione i zadowolona zamknęła zgłoszenie. Co zatem jeszcze mogę zrobić?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

wezwać moderatorki niech ci podeślą formularz i prowadzą sprawę
@ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@garf1 Cześć. 🙂 Z tego, co widzę, zgłoszenie 32245544 nie zostało zamknięte, tylko wstrzymane (czyli pracownik Allegro wróci do Ciebie z odpowiedzią).

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Allegro_One
Ekspert Allegro

@garf1 Dzień dobry. Bardzo przepraszamy za powstałe utrudnienia. Konsultujemy z przewoźnikiem losy paczki o numerze ALE0000716F5C9A i kiedy otrzymamy odpowiedź, to powrócimy do Ciebie z informacjami w korespondencji 32245544. 

oznacz moderatorów