anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro One Box - masowe opóźnienia

DogsPassion
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry,

W ostatnim tygodniu codziennie mamy po kilka zgłoszeń od klientów, którzy wybrali metodę dostawy Allegro One, że paczki są opóźnione. Owszem, opóźnienia zdarzają się u wszystkich przewoźników, natomiast na ten moment mamy kilkanaście zgłoszeń o opóźnieniu paczki nawet o 7 dni. Najgorsze jest to, że nie mamy takiej możliwości aby skontaktować się z przewoźnikiem co z tą paczką się dzieje i wiedzieć więcej niż klient, który widzi tylko status przesyłki. Czy Allegro ma jakąś odpowiedź na to dlaczego w ostatnim czasie te opóźnienia są tak liczne i jak my jako sprzedawcy możemy interweniować w takich sytuacjach?

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

AdvisorBooks
#12 Orędownik#

@PIKeRn @Monika__L Ja wiem, że to bez sensu, dlatego nie stoję w tych kolejkach, do niedawna zanosiłem właśnie na ekspedycję ale ostatnio kurier poczty rozjechał, śmiertelnie, przechodzącą chodnikiem przy bramie staruszkę i zamknęli bramę więc teraz muszę paczki porzucać w miejscu wskazanym przez kierowniczkę urzędu. I generalnie jest tak, że paczki które zostawi się rano to skanują koło 14 na pierwszy wywóz a resztę zaczynają po 17 dopiero. Ogólnie mój urząd jest tragiczny, poczynając od "góry" poprzez szeregowych pracowników z okienka na doręczycielach kończąc. Niestety. Raptem parę osób jest ogarniętych i da się cokolwiek załatwić. 

oznacz moderatorów

DogsPassion
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Na razie to są tylko poślizgi kilkudniowe a co będzie jak zacznie się sezon urlopowy i kurierzy też będą chcieli odpocząć ,niebawem czas pokarze.

oznacz moderatorów

DogsPassion
#9 Pomysłodawca#

Jedna klienta czekała tydzień... Inni czekają po 3 dni... Jeżeli trafi się na cierpliwych i wyrozumiałych klientów jest ok, ale jeśli nie to kończy się negatywami, i dużymi kosztami. Chociaż tak czy siak koszty są spore bo często musimy wysyłać paczki drugi raz InPostem bo sprzedajemy karmy dla psów i klienci często zamawiają gdy już nie mają co dać psu...

oznacz moderatorów

charlotte182
#8 Zapaleniec#

Mam ten sam problem z przesyłką, która do mnie już idzie tydzień gdyż znajduje się w "poczekalni" oraz ze statusem zwrotu, który ciągle ma status "Przesyłka została nadana". Przesyłkę dałam do paczkomatu w sobotę 17.06 i nie wiem czy w ogóle wyruszyła. Zwrot musi zostać wysłany do 27 czerwca, a później co skoro przesyłka leży w paczkomacie? Zwrot nie będzie uznany?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@charlotte182 Podaj proszę numer zamówienia i numer przesyłki.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

charlotte182
#8 Zapaleniec#

Informacje dotyczące przesyłki w "poczekalni":

NUMER ZAMÓWIENIA - e6a0edb0-0a03-11ee-a83d-4331a6f4ad3c

NUMER PRZESYŁKI - ALE0000A4E0089B

Już skontaktowałam się w tej sprawie z Allegro, będą badać sprawę więc czekam na informacje.

oznacz moderatorów

AdvisorBooks
#12 Orędownik#

@charlotte182 pamiętaj, że jakby paczki nie znaleźli to po 30 dniach od nadania uznaje się ją za zaginioną i wtedy powinnaś wystąpić do allegro o odszkodowania równe wartości zwracanego towaru. 

oznacz moderatorów

charlotte182
#8 Zapaleniec#

To bardzo cenna informacja, dziękuję.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@charlotte182 liczy się nadanie w terminie, doręczenie sprzedawcy nie ma tu znaczenia 🙂 Więc spokojnie nie przepadnie, jedynie zwrot kasy się opóźni 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów