anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro One - czy to koniec Smarta?

AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

Czy dobrze zauważyłem, że Allegro będzie wymagać udostępnienia dostawy Allegro One, żeby dalej mieć wysyłki Smart? Przecież to strzał w kolano.

Skoro po setkach zażaleń tutaj i zwracaniu uwagi na nieterminowość owych wysyłek (za które allegro nie bierze odpowiedzialności, jeśli klient z powodu nieterminowej wysyłki wystawi negatywa) Allegro chce do nich zmuszać to co właściwie mamy zrobić? Bez Smart sprzedaż spadnie o 90%, ale jak dostaniemy negatywy bo nie dostarczą przesyłki na czas to również stracimy Smarta. Przecież to jakiś obłęd. Allegro weźcie się opanujcie z tymi zmianami bo to się robi chore. Czy u Was nikt nie myśli? Czy mam wyraźnie napisać w ofertach, że w przypadku wyboru dostawy Allegro One nie bierzemy odpowiedzialności za nieterminowość wysyłki? Ja nic nie mówię, ale nie bez powodu nasza firma nie realizuje wysyłek UPS. Nigdy nie docierały na czas i ja nie chcę być zmuszany do korzystania z owego rozwiązania. Chyba czas na jakieś sensowne zgłoszenie do UOKiK o kolejne działania wymuszające ze strony Allegro. 

Cytując allegro:

"Twoje oferty będą Smart!, jeśli jedną z 3 wymaganych metod dostaw do punktów odbioru lub automatu paczkowego będzie Allegro One (Punkt, Box) lub Allegro One (Punkt, Box, Kurier).

Wprowadzamy ten wymóg, ponieważ chcemy zapewnić kupującym jeszcze lepsze doświadczenia zakupowe i szerszy wybór usług dostawy."

Serio? Jeszcze lepsze doświadczenia? CHYBA NEGATYWNE dla Sprzedawcy i Kupującego, który będzie się na nas wyżywać za nieterminową dostawę. 

oznacz moderatorów
52 ODPOWIEDZI 52

mdrogeria
#21 Demiurg#

@AQUAFISH1 niestety tak , w dalszym ciągu wyważam czy lepiej stracić smarta od września i utrzymać jakość czy olać jakość i stracić smarta w czasie późniejszym 

oznacz moderatorów

AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

Przecież to istny obłęd. To wygląda tak, jakby celowo allegro chciało wyeliminować małych sprzedawców ze swojej platformy. Potracą smarta i bye bye koniec sprzedaży. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AQUAFISH1 nie do końca sprzedaż spadnie, i masz rację to celowe działanie 😞 pamiętaj że wielu straci smarta, wielu nie udostępni ja też rezygnuje, a po likwidacji dzielenia coraz więcej kupuje bez smarta, więc zobaczymy jak to się skończy we wrześniu 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

My raz musieliśmy się bronić przed celowymi atakami konkurencji. Negatyw zniknął tylko dlatego, że nacisnęliśmy publicznie na forach nagłaśniając akcję hurtowni - prawdopodobnie dowiedział się producent konkurencyjnego produktu, dał po głowie hurtowni za takie działania i negatyw zniknął. Allegro nie zrobiło samo z siebie nic. A teraz Allegro właściwie samo chce wypchnąć nas ze Smart. Ja nie mam pytań. Człowiek latami do czegoś dochodzi, stara się jak może to ci taka platforma co miesiąc kolejną kłodę rzuca pod nogi.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 wziąłeś pod uwagę pozycjonowanie ?/ , w moim przypadku dodatkowo oznaczenia ,, supercena ,, , obniżki ....czarno widzę na razie sprzedaż bez smarta .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria pożyjemy zobaczymy, ilu zrezygnuje, co się będzie działo, czy One wyrobi się z taką ilością paczek itp. 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@AQUAFISH1 chyba włączę w ostatniej chwili na próbę , ale jak się będzie działo to zrezygnuje ze smarta , mam ponad 70% zamówień ze smartem i liczę się z dużym spadkiem choć biorę pod uwagę opracowany system sprzedaży bez smarta  ,ale tu w łeb weźmie pozycjonowanie ... zgupłem zupełnie .

oznacz moderatorów

AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

A czy przy Allegro One jest jakiś WYMÓG czasu dostawy? Bo może by tak... zniechęcić klientów do korzystania w danej ofercie...? Niech realnie widzą ile pewnie ta paczka będzie szła i zaznaczyć nie wiem....tydzień albo i dwa. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AQUAFISH1 nia ma wymogu ale średnia do wyświetlania biorą ze wszystkich wysyłek więc i tak będziesz miał identyczny jak przy innych 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@AQUAFISH1 nie przejdzie 

oznacz moderatorów

AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

A rozważałeś opcję opisania w opisach ofert tej noty już teraz? "Drodzy Klienci, od 1 września niestety nasza firma przestanie udostępniać oferty z wysyłką Smart z powodu zmian wprowadzonych przez serwis Allegro. Niestety warunkiem przez nas nie do zaakceptowania jest konieczność udostępniania jednej z najbardziej wadliwych i nieterminowych opcji dostawy. Nie chcemy brać odpowiedzialności za działalność kurierów i zakończyć działalności z powodu frustracji Klientów". 😛 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@AQUAFISH1 

Ale zdajesz sobie sprawę ze jest to nie zgodne z regulaminem 🙂 ???

oznacz moderatorów

AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

Na pewno podobny komunikat znajdzie się w naszych mediach społecznościowych i na stronie internetowej. Albo jeśli zostanę zmuszony do Allegro One to będę pisał/dzwonił od razu do każdego klienta, który tylko taką wysyłkę wybierze informując go o możliwych konsekwencjach nieterminowości i zasadach do jakich zmusza nas allegro. I niech mi Allegro spróbuje tego zabronić to złożę skargę do UOKiK za utrudnianie prowadzenia działalności.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@AQUAFISH1 niby nic , a zawsze coś , wiadomość do klientów wybierających One może z czasem mieć wpływ na spadek ilości tych przesyłek , a niejeden klient , któremu wskaże się gdzie mógł się zapoznać z zapisem przed wyborem formy dostawy zastanowi się zanim narobi rabanu .

oznacz moderatorów

AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

No ja widzę tylko takie rozwiązanie, zrobić w głównym opisie przedmiotu wzmiankę, by klient zajrzał do Dodatkowych Informacji zanim wybierze tę metodę wysyłki - a następnie tam już swobodnie opisać, dlaczego odradzamy tę metodę. Jeśli Allegro spróbuje blokować tego typu działania (próby odradzania tej wysyłki) to wystarczy zgłosić odpowiednim organom, że celowo usuwają niewygodne opinie zatajając przed Konsumentem prawdę, a może nawet zgłosić się do odpowiednich osób w sieci, które nagłośnią sprawę i zrobi się medialna. Innego wyjścia nie widzę. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@AQUAFISH1 w opisie Ci nie wolno , ale możesz w zakładce ,, dostawa ,,, ja już wprowadziłem choć jeszcze nie wiem czy wprowadzę ŁÓNE

oznacz moderatorów

AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

A czy regulamin zabrania chociaż wzmianki w opisie (co by nakierować) "UWAGA, zanim wybierzesz dostawę Allegro One przeczytaj Dodatkowe informacje od Sprzedającego"? Zwykle taki komunikat jest dla klientów dosyć czytelny i daje jasne ostrzeżenie. 

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@AQUAFISH1 nie możesz ... niestety , opis ma dotyczyć tylko i wyłącznie przedmiotu 

oznacz moderatorów

AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

Biorąc pod uwagę opisy na allegro śmiem wątpić. To 90% aukcji powinno zostać wywalonych 😉 Regularnie widzę w opisach "zanim kupisz zapoznaj się z informacjami od sprzedającego".

oznacz moderatorów