anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro One - czy to koniec Smarta?

AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

Czy dobrze zauważyłem, że Allegro będzie wymagać udostępnienia dostawy Allegro One, żeby dalej mieć wysyłki Smart? Przecież to strzał w kolano.

Skoro po setkach zażaleń tutaj i zwracaniu uwagi na nieterminowość owych wysyłek (za które allegro nie bierze odpowiedzialności, jeśli klient z powodu nieterminowej wysyłki wystawi negatywa) Allegro chce do nich zmuszać to co właściwie mamy zrobić? Bez Smart sprzedaż spadnie o 90%, ale jak dostaniemy negatywy bo nie dostarczą przesyłki na czas to również stracimy Smarta. Przecież to jakiś obłęd. Allegro weźcie się opanujcie z tymi zmianami bo to się robi chore. Czy u Was nikt nie myśli? Czy mam wyraźnie napisać w ofertach, że w przypadku wyboru dostawy Allegro One nie bierzemy odpowiedzialności za nieterminowość wysyłki? Ja nic nie mówię, ale nie bez powodu nasza firma nie realizuje wysyłek UPS. Nigdy nie docierały na czas i ja nie chcę być zmuszany do korzystania z owego rozwiązania. Chyba czas na jakieś sensowne zgłoszenie do UOKiK o kolejne działania wymuszające ze strony Allegro. 

Cytując allegro:

"Twoje oferty będą Smart!, jeśli jedną z 3 wymaganych metod dostaw do punktów odbioru lub automatu paczkowego będzie Allegro One (Punkt, Box) lub Allegro One (Punkt, Box, Kurier).

Wprowadzamy ten wymóg, ponieważ chcemy zapewnić kupującym jeszcze lepsze doświadczenia zakupowe i szerszy wybór usług dostawy."

Serio? Jeszcze lepsze doświadczenia? CHYBA NEGATYWNE dla Sprzedawcy i Kupującego, który będzie się na nas wyżywać za nieterminową dostawę. 

oznacz moderatorów
52 ODPOWIEDZI 52

mdrogeria
#21 Demiurg#

@AQUAFISH1 tak , bo oni działają jak dostaną zgłoszenie , już to przerabiałem z konkurencją .

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@mdrogeria A może zamiast rozważać warto na próbę wystawić trochę towaru bez tej opcji i zobaczyć jak rynek to w Twojej kategorii przyjmie . Na pewno stałym i zadowolonym klientom nie powinno robić wielkiej różnicy jak będą kupować ten sam towar w nieco niższej cenie z dopłatą na wysyłkę lub nawet za frik przy większych zamówieniach.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 za duża konkurencja , ceną za bardzo nie powalczę , czas wysyłki i pozycjonowanie to jedyne moje atuty  , produkty niszowe robią robotę , ale niewielką .

oznacz moderatorów

AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

Bo wszystko zależy od marży. Realistycznie już i tak Allegro eliminuje wszystkich o niskiej marży. Przy obecnej prowizji już się nie opłaca sprzedawać produktów nisko-marżowych bo do nich zwyczajnie dopłacisz. Nie mówiąc już o tym, że to podpada pod dumping (skoro po kosztach allegro musisz do czegoś dopłacić to jest to cena dumpingowa).

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@mdrogeria No to faktycznie jest dylemat . U mnie ostatnio więcej się sprzedaje na innym portalu typowo tematycznym oraz stacjonarnie i póki co to już sporo czasu sprzedaję bez smarkania ,klienci kupują i póki co nie narzekają . Zresztą stali i zadowoleni klienci wiedzą jak kupić by było taniej nawet jak nie ma darmowej dostawy.

oznacz moderatorów

AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

Głównym problemem są ceny wysyłek poza allegro. Są absurdalne. Nie będąc dużym sprzedawcą z bogatym asortymentem nie ma szans wynegocjować stawki a nawet i te są wysokie jak nie jesteś wielkości dużej hurtowni. Chyba, że masz wysoką marżę i wysokie ceny produktów - wtedy jest pole do darmowych wysyłek. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 zerknij jak będziesz miał trochę czasu w oceny aptek , nie znajdziesz jednej bez negatywa typu ,, sprzedawca nie udostępnia smarta ,, i z tym też się muszę liczyć .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria @AQUAFISH1 to nie tylko apteki ale taki negatyw jest do zaorania w sądzie 🙂

 

kostas11_1-1691662443717.jpeg

 

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@kostas11 Znakomity dowód na to, jak Smart! odmóżdżył niektórych kupujących. A tak po prawdzie, to w Numizmatyce wielu sprzedawców już dawno olało Smarta!, zwłaszcza ci, którzy sprzedają dużo i regularnie w systemie aukcyjnym.

Koszty tego bezsensownego wynalazku dawno przerosły najgorsze oczekiwania Allegro, stąd coraz bardziej desperackie próby jego ograniczenia.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TomBanknoter to akurat negatyw z numizmatyki 🙂  

Ale masz rację w tej branży działa wszystko inaczej, inny klient, zobaczymy od września bo 30 tracę smarta 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@kostas11 Branża branżą, ale trochę zależy od asortymentu i formy sprzedaży. Tania masówka na "kup teraz" raczej musi mieć Smarta - przynajmniej dopóki konkurencja też ma. Ale jak ktoś wstawia dobry klasyczny materiał do licytacji od 1 zł, to może za "smarka" spokojnie podziękować

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@mdrogeria  To prawda, nam sprzedaż po zabraniu smarta spadła jak diabli, owszem mogłam zmienic login np na Natolinska i dalej korzysta c, ale moja nazwa to mój skarb i nie chciałam. A leków nie sprzedaję, więc i status tej firmy mi niepotrzebny. A wiele aptek korzysta ze zmienionych loginów choć w PKD 4773Z jednoznacznie świadczy o fakcie bycia apteką.  Pewnie mają wyższą sprzedaż ale i wiecej problemów.

oznacz moderatorów

AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

Też nad tym myśleliśmy. Alternatywą dla Smart może być obniżenie ceny wysyłki bez smart. Skoro np. ktoś zamawiając za określoną kwotę ze smartem powoduje i tak to, że Sprzedawca do tej wysyłki musi dopłacić - to równie dobrze można zacząć o te dopłaty obniżać ceny wysyłki bez Smarta.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

o 90% to nie spadnie, nie przesadzajmy. w tej chwili mam smart max przy 50% zamówień i ostatnio zauważyłem, że tendencja zamówień bez smarta wzrasta.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

Za pierwszym razem gdy straciliśmy Smart z powodu negatywa od konkurencji to nam sprzedaż spadła o 90%. Obecnie mamy niestety 70% przesyłek Smart...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza tak siadły smarty po likwidacji udostępniana 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@kostas11 też mam takie wrażenie, że jak wycofali się ze smart family, to wzrosła liczba zamówień bez smarta.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

W sumie u nas też to zauważyliśmy w firmie. Nie miałem nigdy aż 4-5 zamówień bez Smart pod rząd. Myślałem, że to przypadek - nie wiedziałem, że doszło do likwidacji Allegro Family

oznacz moderatorów

AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

Czy da się w ogóle ustawić progi cenowe do coraz tańszej wysyłki? Co by np. obniżyć cenę gdy klient już kupi np. za te 45 zł? Bo jak obniżę cenę wysyłki o 4-5 zł dla produktu za 15 zł to jakbym oddał go za darmo...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AQUAFISH1 nie da się, ja pomysłowałem o uzależnienie darmowej dostawy od różnej kwoty u różnych przewoźników i czekam na odzew 🙂

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/darmowa-dostawa-od-uzale%C5%...

________
Κώστας
oznacz moderatorów