anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opóźnienia w dostawie Allegro ONE

mech-mechpl
#8 Zapaleniec#

Wysyłamy po 120-140 paczek dziennie z czego ok 10-15 to przesyłki Allegro ONE odbierane przez UPS- z całości to niski procent wysyłek jednocześnie najwiecej nominalnie niedostarczonych w terminie.  Oczywiście przesyłka niedostarczona a terminie = negatyw lub udobruchanie klienta/płaszczenie się przed nim.

 

Dlaczego Allegro zmusza do oferowania swojej usługi która działa - nie najlepiej. 

 

Czy ktoś zaobserwował coś podobnego?

 

Zgłaszałem na support -  jedynie co dostałem zapewnienie, że nie są to standardy Allegro i przesyłka zostałą doręczona (po kilku dniach) 

 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

kostas11
#21 Demiurg#

@mech-mechpl tak to są standardy, napisz do UOKiK, że do sprzedaży za którą Ty odpowiadasz, musisz dodawać usługi które źle działają i prowadzą do negatywnych skutków biznesowych 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@mech-mechpl 

"Czy ktoś zaobserwował coś podobnego?"

Wszyscy wiemy że ta usługa leży i kwiczy!

 

"Dlaczego Allegro zmusza do oferowania swojej usługi która działa - nie najlepiej."

Rozumiem, że to pytanie jest retoryczne.

 

Po cholerę to włączyliście? Zostało jeszcze 28 dni spokoju 🙂

oznacz moderatorów

mech-mechpl
#8 Zapaleniec#

Faktycznie- włączyłem jak miał być termin do końca sierpnia. 

 

Wyłączę 😄 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@mech-mechpl ja też włączyłem, ale tą wersję obsługiwaną przez kuriera allegro one. I jest w miarę ok, paczki odbiera z boxu późnym wieczorem i sporo jest dostarczonych na drugi dzień. dodatkowo również w weekend. Jak na razie nie miałem większych problemów z terminowością. Wcześniej miałem allegro one - ups i tam był problem, bo odbiór był rano o 9.00 , więc z automatu wywaliłem tą opcję.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@mikeza 

O kurde. Do tego kurierskiego trzeba kod pocztowy. Ja niby się nie mieszczę ale dosłownie 5 - 10 km. Ale dzięki za info, przemyślę!!!!!

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@serwis-texas wiem, że on nie obsługuje całego obszaru, w sumie to też dobrze, bo tych paczek nie ma jakoś bardzo dużo. Tygodniowo wychodzi mi w tej chwili tak ok 40 allegro-one. Nadaję już 2 miesiac i jak na razie nic nie zginęło i nie miałem żadnego problemu ze strony klienta z tą formą przesyłki. Jedyny problem to niekiedy brak kodu odbioru, ale wtedy mozna dzwonić na infolinię i zdalnie otwierają boxa. dobre jest to, że u mnie kurier odbiera takie paczki niekiedy nawet o godz. 22 z boxu, więc nie ma pośpiechu z nadaniem. na razie nie brałem podjazdu, bo ilość przesyłek nie jest duża.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@mikeza 

Jeszcze mnie tylko proszę, upewnij. Jeżeli uda mi się załatwić podjazd, włączę tylko One Box i One Kurier to jak ktoś nie będzie (kupujący) z obszaru to nie będzie mógł wybrać formy dostawy One Kurier, będzie musiał wybrać innego SMART kuriera a oferty będą trzymały opcję! Nie trzeba będzie włączać kuriera w moim przypadku, DHL, UPS lub DPD?

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@serwis-texas moim zdaniem tak, bo wymóg jest aby udostępnić 2 opcje kurierskie, ale przecież my nie mamy wpływu na to czy ktoś się łapie na allegro one, czy nie, A w opcjach dostawy masz to udostępnione, więc powinno grać.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza @serwis-texas tak działa to jako kurier i punkty 🙂

do listy kurierskich metod kwalifikujących (zarówno jako metoda dostawy do punktu/automatu, jak i metoda dostawy do drzwi) dodamy metodę Allegro One (Punkt, Box, Kurier).

________
Κώστας
oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@mikeza  , @kostas11 

No ok. Dzięki 🙂 A jeszcze jedno. W którym momencie wyłączy się opcja wyboru One Kuriera? Klient wpisze dane do wysyłki z poza obszaru i co tam się dzieje. Nie umiem sobie tego wyobrazić? Zaraz to będę testował 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@serwis-texas ja jestem poza rejonem obsługi, jak dodasz te dostawę, napisz to sprawdzę czy mogę wybrać, ale pewnie nie pojawi się w koszyku jak wybiera się dostawę 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

 

Dobra, po testach 🙂

Okazuje się że ja jestem w strefie (dane z konta czy tam pierwsze zapisane do wysyłki). Jak dokonywałem zakupu to miałem włączaną opcję Kuriera. Zmieniłem dane do wysyłki na jakiś pipidówek i usługa znikła. Przetestować może każdy. @kostas11 , wystarczy że zmienić dane do wysyłki na jakieś centrum miasta i Ci się wyświetli zapewne.

@mikeza , napisz proszę jeszcze jedną rzecz. Bo załóżmy, nie uda mi się na początek załatwić podjazdu? Jak rozwiązujesz przesyłki kurierskie (wkładając do boxa zielonego) jeżeli przekroczy gabaryt?

Linkuje nie swoją ofertę 🙂

https://allegro.pl/oferta/smartfon-xiaomi-redmi-note-12-pro-5g-8-256-gb-14310165161#shipping-info

 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@serwis-texas jakoś tak nie myślałem o tym powiem szczerze. Jak mam produkt, który nie mieści mi się do boxa, zarówno allegro, czy innego, to wtedy zostawiam tylko kuriera. Ja mam akurat jeszcze DPD i pocztex, więc smart zostaje. Akurat dużych produktów mam mało, więc to nie problem. Według mojej obserwacji, jak ktoś wybiera one to sporadycznie bierze dostawę na adres. Na powiedzmy 300 wysłanych paczek allegro one miałem 2 kuriery one i kilka odbiorów  z punktu, 90% to jest box. Poruszalem kiedyś ten problem z wielkością na forum, bo według mnie usługa powinna być rozbita, osobno box/punkt, a osobno kurier one, właśnie ze względu na różne wymiary przesyłek. Allegro ponoć myśli na ten temat ale wyników nie ma.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@mikeza 

No właśnie tak to jest. Jakby mi kazali wymyślić najbardziej skomplikowaną metodę usługi to żeby nie wiem co, nie wymyśliłbym czegoś tak skomplikowanego. Ja na razie z kurierów mam tylko PP i mi się bardzo sprawdza. Gdybym miał inne też bym się nie obawiał tego włączyć. W ogóle to jestem ciekaw jaki taki kurier fizycznie wygląda? On ma jakieś auto oklejone? Widział kto kiedyś takiego? 🙂 One Boxa w połączeniu z UPSem mam opanowane już ale mnie zachęciłeś tym kurierem. Jeszcze mnie denerwuje zamawianie kuriera. Owszem można ładować wszystko do zielonego ale te gabaryty? Zamawiania kuriera po odbiór przez API na razie nie ogarniam. Z poziomu www wciskania jakiś checków i zamawiania podjazdu, nie widzę tego (4 konta). Stałego podjazdu chyba nie ma! Powalone to. Na dziś mi bliżej do opcji Box i UPS. Nie wiem, po prostu nie wiem. Dzięki Ci bardzo za wszystkie informacje.

 

oznacz moderatorów