anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro One zwrot, który nie wiadomo gdzie trafił

MAMY ROZWIĄZANIE!
warsztatmedialny
#10 Popularyzator#

Dzień dobry, nie wiem czy ktoś miał podobną sytuację - dziś klient otworzył mi dyskusję, że ja nie chcę odebrać zwrotu. Ja tymczasem na zwrot czekam i czekam... Okazuje się, że przesyłka była realizowana przez Allegro One Box. Zwrot do mnie nie trafił. Jak dowiaduję się z dyskusji - zainicjował ją doradca Allegro, który prosi bym się ustosunkował dlaczego nie chcę odebrać zwrotu z automatu. Ale jakiego? U mnie w mieście nie ma żadnego zielonego automatu. Zresztą nawet gdyby był, to nie dostałem żadnego zawiadomienia. I co mam teraz zrobić? Gość czeka na pieniądze, ja na towar. Co ciekawsze, w danych przesyłki widzę, że zwrot został odebrany dziś o godz. 13.09. Skąd? Przez kogo?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@warsztatmedialny Cześć. 🙂 Poproszę o numer tego zamówienia lub dyskusji 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
warsztatmedialny
#10 Popularyzator#

Cześć, numer zamówienia: 73300e61-295d-11ed-909a-797c9ff48fb6N

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@warsztatmedialny Dziękuję. Poprosiłam o wypowiedź w dyskusji w tej sprawie pracownika Allegro 🙂 Z pewnością wszystko się wyjaśni 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
warsztatmedialny
#10 Popularyzator#

Mam nadzieję. Wolałem nie przeciągać sprawy, pieniądze już zwróciłem klientowi, mam nadzieję, że choć zakończy dyskusję... 

oznacz moderatorów
warsztatmedialny
#10 Popularyzator#

Znalazła się przesyłka - wróciła bowiem do nadawcy. Musiałem mu więc wysłać etykietę, by mi ją odesłał zwykłym paczkomatem, a nie jakimś zielonym wynalazkiem... Tyle, że koszt już należał do mnie

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@warsztatmedialny Jeśli kupujący sam nie zamknie dyskusji w ciągu 24 godzin, napisz do nas 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
warsztatmedialny
#10 Popularyzator#

Cześć,

dyskusja wciąż nierozwiązana, ale towar jest w drodze do mnie. Zastanawia mnie jednak sam problem. Bo sprzedaję w dropie, zamówienia realizuje hurtownia, ale etykietę wystawiam ja na swoje dane. Jeśli więc nie ma u mnie waszego paczkomatu Allegro One Box, to nie za bardzo ma jak wrócić paczka nadana tym kanałem... I zamiast do mnie - wraca do nadawcy. Coś tu nie gra, więc nie wiem czy nie lepiej byłoby wyłączyć tą metodę dostawy. A może to inaczej funkcjonuje i to był tylko incydentalny przypadek?

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@warsztatmedialny zareklamuj niewłaściwe wykonanie usługi zwrotu w ramach Allegro Smart i zażądaj zwrotu pieniędzy za przesyłkę Inpost. Zgodnie z informacjami przedstawionymi na tej stronie - https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zasady-zwrotow-i-reklamacji/wygodne-nadania-i-odbiory-z-alle..., zwrot ma trafić na podany przez Ciebie adres do zwrotów, nie do żadnego automatu czy innego punktu odbioru.

Screenshot 2022-09-24 at 01-32-04 Allegro One – jak zwrócić przesyłkę - Pomoc.png

oznacz moderatorów
warsztatmedialny
#10 Popularyzator#

Dyskusja nadal jest nierozwiązana...

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Nie mają jak do ciebie dosłać to może czekają aż w twoim mieście takowy automat kiedyś postawią a póki co jak to u nich mówią "paczka złożona w alternatywnym miejscu" .

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@mwmonety tylko to nie problem sprzedawcy. Kupujący ma podany adres odesłania towaru przez sprzedawcę i jego psim obowiązkiem jest odesłać na właściwy adres. Że Allegro coś porąbało? To niech Allegro z POK-u oddaje kasę a od sprzedawcy się odstosunkuje. Ja osobiście nigdy bym nie zwrócił kasy przed otrzymaniem zwrotu towaru, czy opłacił zwrot Kupującemu, bo Allegro udostępnia ułomną usługę. 😛

Tym bardziej jeśli przy zwrotach AO można przeczytać:

Screenshot 2022-09-24 at 01-32-04 Allegro One – jak zwrócić przesyłkę - Pomoc.png

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@warsztatmedialny w imieniu Oli przekazuję informację, że dyskusja została oznaczona przez nas jako rozwiązana. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
warsztatmedialny
#10 Popularyzator#

Dzięki, mam nadzieję że uda się znaleźć rozwiązanie problemu na przyszłość 

oznacz moderatorów