anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jeśli przedmiot mieści się w wymiarach paczki mogą być naliczone opłaty dodatkowe?

fulmarketmd
#7 Wielbiciel#

Czy jeżeli będziemy tworzyć wszystkie etykiety na maksymalną dopuszczalną wagę i wymiary, nawet gdy przedmiot jest mniejszy i lżejszy, spotka się to z jakimikolwiek dodatkowymi dopłatami/opłatami ze strony allegro lub UPS dla metod dostawy Allegro One Punkt oraz Allegro One Box? Jeżeli tak, prosiłbym o dokładne określenie ich wysokości lub link/wskazanie miejsca gdzie jest ujęty ten konkretny typ dopłaty.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mdrogeria
#21 Demiurg#

Cześć Waldek , nie przejmuj się , ten tramwaj jest na prawdę Twój .....

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ pomóżcie Gościowi , po mojemu nie ,ale ....mogą doliczać za weryfikację 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@fulmarketmd po to są gabaryty żeby je określać, zajmujesz nie potrzebnie duże skrytki, przewoźnik liczy to do załadunku aut itp. dla Ciebie to bez różnicy a dla przewoźnika kłopot 😞 InPost liczy, nie ważne czy w górę czy w dół  🙂

W regulaminie One BOx nie ma za złą skrytkę https://allegro.pl/regulaminy/regulamin-one-by-allegro-yPq4eMyKlso

Przesyłka niestandardowa (szczegóły dopłaty znajdują się w ustępie b. pod tabelą)
ONE_N6_PRZESYLKA_NIESTANARDOWA_DOPLATA
18,45 zł
Dopłata za Dużą Przesyłkę (szczegóły dopłaty znajdują się w ustępie c. pod tabelą)
ONE_N7_DUZA_PACZKA_DOPLATA
104,55 zł
Dopłata za Przesyłkę wielkogabarytową (szczegóły dopłaty znajdują się w ustępie d. pod tabelą)
ONE_N8_ROZMIAR_PACZKI_PONAD_LIMIT_DOPLATA
559,47 zł
* W przypadkach, w których wartość stanowiąca wagę wymiarową Przesyłki rozumianą jako: szerokość cm x długość cm x wysokość cm / 5000 przekracza wartość odpowiadającą wadze rzeczywistej Przesyłki, cena za Usługę i wysokość ewentualnych opłat dodatkowych ustalana jest na podstawie wagi wymiarowej Przesyłki.

a. Opłaty za Usługi, Usługi Dodatkowe i opłaty dodatkowe zostaną doliczone do rachunku Nadawcy w miesiącu, w którym nastąpiła realizacja danej Usługi lub w kolejnych miesiącach po jej realizacji. Operator zastrzega sobie prawo naliczenia opłat w późniejszym terminie w sytuacji późniejszego powzięcia informacji o podstawie do ich naliczenia.

b. Za Przesyłkę niestandardową uważa się Przesyłkę:

  1. której najdłuższy bok przekracza 120 cm lub drugi najdłuższy bok przekracza 76 cm;
  2. która zawiera Towar zamknięty w zewnętrznym pojemniku wysyłkowym wykonanym z metalu lub drewna;
  3. która zawiera Towar o kształcie walca, taki jak beczka, bęben, wiadro lub opona, który nie jest w pełni zamknięty w pojemniku wysyłkowym wykonanym z falistej tektury.

c. Opłata Dodatkowa za Dużą Przesyłkę jest naliczana dla każdej Przesyłki, jeśli suma jej długości oraz obwodu [(2 x szerokość) + (2 x wysokość)] przekracza 300 cm i jest mniejsza lub równa 400 cm. Niezależnie od powyższego, do Dużych Przesyłek doliczana jest Opłata Dodatkowa w wysokości analogicznej do Dopłaty do Przesyłki o wadze pow. 31,5 kg (wagi rzeczywistej lub wymiarowej*). W przypadku, gdy jest zastosowana Opłata Dodatkowa za Dużą Przesyłkę, nie jest naliczana opłata za Przesyłkę niestandardową

d. Przesyłki wielkogabarytowe to Przesyłki o wadze przekraczającej 70 kg lub o długości jednego z boków przekraczającej 274 cm lub Przesyłki, których suma długości i obwodu przekracza (400 cm). Jeśli taka Przesyłka zostanie nadana i przyjęta do doręczenia, to oprócz standardowych kosztów wysyłki Przesyłka będzie podlegać Opłacie Dodatkowej wskazanej w Cenniku

e. Jeżeli Przesyłka na etapie doręczenia do Adresata miała naliczoną Opłatę Dodatkową taką jak: Przesyłka niestandardowa, Dodatkowa ochrona Przesyłki, Opłata za Dużą Przesyłkę, Przesyłka wielkogabarytowa, to ww. Opłaty Dodatkowe zostaną naliczone jej pierwotnemu Nadawcy także w przypadku zwrotu tej Przesyłki z przyczyn wskazanych w § 11 ust. 1 Regulaminu.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A jaki cel jest pakowanie w coś większego niż potrzeba?

oznacz moderatorów

ohayo_pl
#11 Animator#

pewnie chce generować etykiety szybciej z pominięciem sprawdzania gabarytów bo wie że np. największy przedmiot sprzedawany to Gab C. Pewnie chce uprościć sobie życie .

oznacz moderatorów