anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie mogę nadać przesyłki Allegro One .Nie przyjmuje jej kurier ani paczkomaty zielone

zbignex
#7 Wielbiciel#

 Dlaczego nie mogę nadać przesyłki Allegro One .Nie przyjmuje jej kurier ani paczkomaty zielone. Tą metodę dostawy wybrał kupujący. Etykietę wydrukowałem z zakładki Allegro nadaj przesyłkę . Wiem że mogę nadać na własny koszt inną metodą ale to nie rozwiązuje problemu. Wiem że to nie tylko mój problem....?????

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@zbignex Dlaczego nie możesz nadać paczki? Jaki powód podaje kurier? Podaj proszę numer zamówienia i paczki.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

zbignex
#7 Wielbiciel#

Kurier powiedział że nie obsługuje tego typu metod. Nadaj to w zielonym paczkomacie. Paczkomaty te widocznie są w innym celu bo pomimo prób nie można nadać. Te czynności powinny być PROSTE a nimi nie są. Numer przesyłki to Allegro ALE000091F6BE57

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@zbignex co wyświetla się na ekranie automatu One Box, gdy próbujesz nadać w nim przesyłkę?

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

zbignex
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry
Tego dnia miałem dwa zamówienia z Allegro Allegro ALE0000923F4E55 i Allegro ALE000091F6BE57.
By proces przygotowania i wysyłki paczek był jak najkrótszy dobieram odpowiednio,
czy to podjazd kuriera,nadanie w paczkomacie,w POP.Z informacji internatowej najbliżej miałem POP
w Trzebnicy na ul. Bochenka w Delikatesach tam je nadałem. Po godzinie otrzymałem telefon ,
że jedna z paczek nie może być nadana bo kurier powiedział że nie obsługuje paczek z takim numerem
bym spróbował np; w paczkomacie One Box .Najbliższy taki paczkomat miałem w miejscowości Widawa ,
tam podczas próby nadania wyświetlał się komunikat przesyłka o takim numerze nie może być zrealizowana .
Dopiero kolejny paczkomat przyjął...Koszty paliwa , czas to moja strata tak nie powinno to funkcjonować.
Ostatnio zamówiłem u sprzedającego towar z metodą dostawy Allegro One. Po tygodniu prób sprzedający
poddał się i wysłał mi to na własny koszt innym przewożnikiem dla uwiarygodnienia podaję nr zamówienia
by można było to sprawdzić [b8a321e0-be85-11ed-bc30-77ea44482820].

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@zbignex Cześć. Paczka ALE000091F6BE57 jest obsługiwana przez One Kuriera, a paczka ALE0000923F4E55 przez UPS. Są to metody obsługiwane przez różnych przewoźników, sprawdzisz to w swoim cenniku dostaw: 

ko_alka_0-1684658809980.png

Trzebnica (kod pocztowy 55-100) nie jest obsługiwany przez One Kuriera. Sprawdzisz to tutaj: https://allegro.pl/kampania/one/kurier 

ko_alka_1-1684658878073.png

W takiej sytuacji najlepiej usuń One Kuriera ze swojego cennika. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

zbignex
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za poradę i pozdrawiam.

oznacz moderatorów

ohayo_pl
#11 Animator#

Zielone paczkomaty w moim odczuciu mają dosyć często awarię z synchronizacją z bazą a skanowanie poprawnych przesyłek kończy się tym że automat nie rozpoznaje etykiety. Być może dlatego nie przyjęło paczki w automacie ?!

oznacz moderatorów