anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z nadaniem allegro one box

MAMY ROZWIĄZANIE!
BocianXX
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry. Niestety, od pewnego czasu allegro zmusiło mnie (smart) do włączenia tej metody dostawy do oferty. Zupełnie mi nie po drodze do jedynego paczkomatu paczkomatu w mojej części miasta. No ale do rzeczy. Wygenerowałem dziś list przewozowy, nakleilem etykietę a pod automatem niespodzianka: !  Wpisz poprawny numer przesyłki. Zeskanowany kod zgadza się odczytanym przez czytnik. I teraz nie wiem czy reklamować to w UPS czy allegro. Dla moderatora numer zamówienia 90ef73e0-c9cb-11ee-9ad6-7f07326c7268

Kombinowałem pod paczkomatem, aby nie jeździć specjalnie ponownie z tą wysyłką, wygenerowało kolejny numer ale również automat jej nie rozpoznaje. Doradźcie proszę co z tym fantem zrobić.

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
pinsplash
#21 Demiurg#

@Allegro_One Czy termin poprawnego wdrożenia usługi w roku 2049 został przesuniety na później?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
serwis-texas
#21 Demiurg#

@BocianXX 

Włączyłeś usługę Allegro One Box Kurier.

Powinieneś włączyć tylko Allegro oNe Box jeżeli chcesz nadać w automacie.

Zapraszam do lektury. Ustawienie cenników bez przygotowania nie jest zbyt mądre.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/allegro-one/allegro-one-informacje-dla-sprzedajacych-2YVL...

 

oznacz moderatorów
BocianXX
#8 Zapaleniec#

Już nadawałem przesyłki przez automat one box. Tak, też przerabiałem temat One box kurier i wyłączyłem go w opcjach dostawy zostawiając tylko one box.

oznacz moderatorów
serwis-texas
#21 Demiurg#

@BocianXX 

No ok ale ta przesyłka której nie możesz nadać w automacie jest na bank włączona z opcją kurier. Zresztą spytajmy tych którzy o tym wiedzą najwięcej.

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @Allegro_One 

 

oznacz moderatorów
BocianXX
#8 Zapaleniec#

oneboxprobl.jpg

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@BocianXX metoda dostawy to Allegro One Box, nie One Kurier, widzę, że został wygenerowany nowy list przewozowy. Czy tę przesyłkę również próbowałeś nadać? 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
serwis-texas
#21 Demiurg#

@la_nika  , @BocianXX 

A to przepraszam. Zachowanie identyczne jak w przypadku kuriera.

oznacz moderatorów
BocianXX
#8 Zapaleniec#

Tak, niestety z takim samym dokładnie skutkiem.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@BocianXX otrzymałam odpowiedź. Wygląda to tak jakby przy OneBoxie skanował się niewłaściwy kod z etykiety (UPS ma dwa kody kreskowe, jeden krótki (tego automat nie rozpozna), drugi długi (ten Maszyna rozpozna) i powinien przyjąć paczkę. Jedyne co mogę podpowiedzieć to zakrycie palcem tego krótkiego kodu, a jeżeli to nie przejdzie, to zadzwoń proszę bezpośrednio pod automatem pod nr 616 306 997. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
BocianXX
#8 Zapaleniec#

Tak, wiem że ma dwa kody. Wysyłałem już wcześniej kilka przesyłek one box. W akcie desperacji kombinowałem z obydwoma kodami kreskowymi. Automat widział poprawnie kod UPS z etykiety ale wyświetlał, że jest niepoprawny. Załączam jak to wyglądało przy próbie nadania. IMG_20240213_204935.jpg

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@BocianXX czyli wpisywałeś też numer Allegro przesyłki (A000F92VH2 lub A000F95HX1 w zależności która to przesyłka)?
W tej sytuacji konieczny będzie kontakt z infolinią, Doradca będzie mógł zdalnie sprawdzić tę sytuację i pomóc. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
BocianXX
#8 Zapaleniec#

Tak, próbowałem też z numerami Allegro A****, niestety bezskutecznie (ten sam komunikat).

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@BocianXX w takim razie przedzwoń proszę na naszą infolinię (616 306 997) będąc przy maszynie. Doradca sprawdzi co się dzieje. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
BocianXX
#8 Zapaleniec#

Rozumiem, że zostawić list przewozowy na przesyłce taki jaki jest? A000F92VH2 / 1Z8359FR6822030504

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@BocianXX tak, to raczej nie on stanowi problem 🙂 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
BocianXX
#8 Zapaleniec#

No i wczoraj niespodzianka... Nadało się bez problemu, za pierwszym razem po zeskanowaniu. Mam tylko nadzieję, że był to odosobniony przypadek i w przyszłości nie będzie podobnych problemów.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@BocianXX też mam taką nadzieję 🙂 Dziękuję za info!
Miłego dnia 🙂 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów