anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Spadek sprzedaży - nowa wersja wyszukiwarki

Monikakoniecz
#9 Pomysłodawca#

Od kilku lat moje oferty po wpisaniu danje frazy są w top 3, inwesruję w to kilkanaśie tysięcy miesięcznie w ADS. 

Od wczoraj kiedy Allegro wpraowdziło zmianę sprazdaż oferty spadła, a oferta wyśietal się gdzieś na samym końcu. 

Jak uda mi się na jakieś innej przeglądarce (nie będąc zalogowany do allegro) wpisać daną frazę i rozłączyć produkty, moje oferty są nadal w top 3. 

 

Czy to dobre zmiany na zawsze / błędy / czy może jeszcze coś innego. 

Jako sprzedający którzy przez lata tworzyliśmy taki a nie inny standard na allegro chcemy wiedzieć czy czas powoli się wycofywać ?

Spadek sprzedaży z dnia na dzień o kilkadziesiąt procent to coś czego nie da się udźwignąć. 

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

Monikakoniecz
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

Monikakoniecz
#9 Pomysłodawca#

Jak w ogóle działa sortowanie po trafności w tym wyszukiwniu

na początku są oferty które mają sprzedaż po 4 , 8 sztuk później te co 300 a moja która ma ponad 700 jest na 10 miejscu @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Monikakoniecz Do sortowania po trafności nie bierzemy pod uwagę wyłącznie ilości sprzedanych sztuk w danej ofercie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w tym artykule

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Monikakoniecz
#9 Pomysłodawca#

Powiedz proszę jakie są różnice w katalogowaniu między ofertami a produkami. 

Przez lata moje oferty były w top 3 a teraz na końcu strony, przed nimi oferty kótre mają po 7 sprzedanych i w dodatku zupełnie mniej dopasowane do zapytania. 

Wskaż różnice o jakie pytam wyżej, bo przesłany artykuł o niczym nie mówi.

oznacz moderatorów

Monikakoniecz
#9 Pomysłodawca#

zapytanie przedłużacz USB

analiza:
dopasowanie:

produkt nr 1 nie jest przedłużaczem;
produkt 4 jest

ilość sprzedanych:
produkt 1 - 9 osób;
produkt 2  - 253 osób


ilość ofert danego produktu:
produkt 1: 5 ofert; 
produkt 4: 114 ofert


oznacz moderatorów

Monikakoniecz
#9 Pomysłodawca#

333.jpg

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Monikakoniecz Na przesłanym zrzucie widać wyniki z zaznaczoną opcją "POŁĄCZ TE SAME OFERTY". Wtedy prezentowane są produkty i odnośnik do ofert, w których można je zakupić. Przy zaznaczonej opcji rozłączenia ofert, na liście wyników zobaczysz nie produkty, a właśnie oferty. Te ustawienia nie mają wpływu na zasady działania sortowania po trafności.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Monikakoniecz
#9 Pomysłodawca#

Problem właśnie w tym że nie mam opcji rozłączyć produktów jak całe grono innych użytkowników. 

Powiedz proszę zatem jak allegro kwalifikuje oferty w sortowaniku produktów, ponieważ jak pokazuje dany przykłąd nie działa to poprawnie. 


oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Szukam tej możliwości rozłączenia i nie znajduję.
Czyżby Allegro postanowiło sabotować mnie jako kupującego?

atechnik_sklep_0-1712221690269.png

 

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Monikakoniecz @atechnik_sklep Jeśli opcja połączenia/rozłączenia nie jest dla Was dostępna, znaleźliście się w grupie klientów objętych trwającym testem. Nie jest to błąd. Test zakończy się 30 kwietnia.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Monikakoniecz
#9 Pomysłodawca#



Powiedz proszę zatem jak allegro kwalifikuje oferty w sortowaniku produktów, ponieważ jak pokazuje dany przykłąd nie działa to poprawnie. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@nat_not niesmaczny żart

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

slawek2000
#9 Pomysłodawca#

Kogo mogę ścigać aby Go bardzo uprzejmie prosić o  WYPISANIE MNIE z tych testów. Z testowanej wersji nie da się efektywnie korzystać.

Przeżyłem nie jedno 'modernizację' serwisu... ale 'coś' tak nieergonomicznego jeszcze nie było.

Krzykliwość formy (za dużo ramek i przycisków) z utrudnionym dostępem do danych (np. cena była pod opisem a teraz trzeba jej szukać)

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Monikakoniecz idą zmiany, jak nie masz najniższych cen to zapomnij że coś sprzedasz po zmianach a szczególnie od 1 lipca jak katalog wejdzie w całym allegro, celem jest wywołanie walki cenowej sprzedawców i oferowanie najniższej ceny 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

O TO TO TO ... ja DZIŚ nie mogłem znaleźć własnych produktów wpisując słowa kluczowe, a nawet konkretny numer części. Wyświetlało mi tylko oferty mojej nielubianej konkurencji.

Coś się tak namieszało, że normalnie no się dziś chyba piwa napiję !

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@brakestop albo obniżysz ceny i poprawisz konkurencyjność ofert albo pora na ewakuację 😄 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

alo alo .. ale ja mam najtańsze w Europie !

Niektóre pozycje mam jako jedyny w Polsce.

Mam bardzo bardzo dużo pozycji ustawionych jako supercena - najlepsza oferta, ale wraz z tymi pozycjami wyświetlają się ścierki i gąbki, nasiona traw i często gęsto gdy Allegro podepnie mnie do cudzego produktu, moja oferta totalnie znika w gąszczu "szukaj igły w stogu siana".

 

Musi Allegro zatrudniło aktorów z Indii na informatyków i lekarzy z Kongo na analityków.

 

Tak źle nie było od 15 lat.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@brakestop spoko w okolicach 1 lipca podepną Ci jeszcze monety, banknoty, znaczki, karty telefoniczne, pocztówki czy antyki 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

to Allegro sprzedano Poczcie Polskiej ? Czy dyrektora od spraw awizo zatrudnili w zarządzie ? Pogilgało ich totalnie.

 

oznacz moderatorów