anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro pay,przyznany limit

Agent555
#17 Koryfeusz#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Pewnie niektórzy użytkownicy dostali maile że od 18 mają zmieniają się przepisy na allegro pay 

Czy przyznany już przez allegro pay limit może się zmniejszyć 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Agent555 Mejle zostały wczoraj wysłane do wszystkich klientów, którzy aktywowali płatności za pomocą Allegro Pay. 

Od 18 maja 2023 roku będziemy mogli ponownie poprosić kupujących o zgodę na ponowną weryfikację zdolności kredytowej w zewnętrznych bazach kredytowych, analogicznie jak w procesie aktywacji usługi Allegro Pay.

Ponowna ocena zdolności kredytowej może mieć wpływ na wysokość środków przyznanych w ramach limitu.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

Czyli limity  już przyznane obnizą nie każdemu wyjdzie zdolność kredytowa. Ja mam w banku pożyczkę na sporą kwotę, w tym momencie zdolność kredytowa mi nie wyjdzie, będę miał o bardzo wysoka kwotę obniżony limit lub już nie będę mógl korzystać z allegro pay.

Myślę że sporo użytkowników być może będzie miało obniżony limit.

Cóż jeśli tak będzie spłacam 900 zł i raczej wypowiadam umowę 

Allegro pay było a już nie jest dobra metodą płatnosci. Te wszystkie zmiany i przepisy moim zdaniem już zniszczyło tą dobra usługę zapłaty poprzez allegro pay 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Agent555 Rozumiem Twoje obawy, ale do tej zmiany jesteśmy zobligowani prawnie (https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20220002339). Musimy dostosować procesy Allegro Pay do wymagań nowych przepisów. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

wlodziu4
#8 Zapaleniec#

a nie można napisać np. "tak będą obniżane" lub "nie, nie bedą "obniżane?

Wszyscy by zrozumieli, a nie co chwilę pytali o to samo.

oznacz moderatorów

Pawelekvts
#7 Wielbiciel#

Po całości się zgadzam, sam kupowałem przez allegro Pay na raty i spłacałem jak najszybciej po dwie nawet trzy ratki by znów mieć więcej środków na następny zakup, domyślam się że mając 3 rzeczy praktycznie spłacone to nie będzie można wziąć następnej ale może to i lepiej bo przynajmniej człowiek zastanowi się 2 razy czy aby na pewno jest mi dana rzecz potrzebna, tak czy inaczej nowe zmiany na minus dla kupujących, sprzedających jak i dla serwisu.

oznacz moderatorów

sb1984
#8 Zapaleniec#

Czy wprowadzane zmiany mają jakikolwiek wpływ na bieżące uruchomione plany ratalne, jeśli te są spłacane bez zakłóceń?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@sb1984 Klienci, którzy posiadają już aktywną usługę, od 18 maja mogą zostać poproszeni o wyrażenie zgody na ponowne odpytanie w bazach kredytowych oraz będzie im aktualizowana zdolność kredytowa, a co za tym idzie zmianie może ulec wysokość przyznanych im środków.

O zgodę zapytamy na przykład podczas płatności za zakupy, gdy klient wybierze Allegro Pay jako metodę zapłaty.
  • Od 18 maja 2023 wszystkie zawarte umowy kredytowe będą raportowane do BIK (niezależnie od wyrażonej zgody na raportowanie - taki obowiązek wynika z nowych przepisów). Dzisiaj raportujemy pierwsze zobowiązanie użytkownika.
Będziemy przekazywać do BIK informacje o wszystkich umowach z Allegro Pay zawartych od 18 maja 2023, jak również o ewentualnych opóźnieniach w spłacie (dla umów zawartych po 18 maja 2023 r.). Oznacza to, że jeżeli na przykład 25 maja Klient zawrze umowę z Allegro Pay, przekażemy taką informację do BIK. Jeśli Klient będzie mieć aktywną usługę Alerty BIK, dostanie o tym powiadomienie.
Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

sb1984
#8 Zapaleniec#

Czyli obecne zobowiązania raportować będzie na zasadach jak dotychczas, czyli wyłącznie w przypadku "sprzedania" zobowiązania do AION'a, tak?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@sb1984 Ustawa nakłada na nas obowiązek raportowania niezwłocznie wszystkich kredytów zawartych od dnia 18.05.2023 jak również informacji o ewentualnych opóźnieniach w spłacie. 

Obecnie raportujemy pierwsze zobowiązanie użytkownika, a informacje aktualizujemy w BIK 2 razy w tygodniu — proces ten zostanie zachowany.

Umowy ratalne również mogą się znaleźć w BIK-u, jeśli zostaną sprzedane do AION. My, jako Allegro Pay, nie będziemy ich zgłaszać. Na ten moment AION wpisuje każdą kupioną z Allegro Pay umowę do BIK (po spłacie umowy AION w terminie do 7 dni daje informację do BIK-u a BIK w ciągu 7 dni usuwa wpis).

Z kolei nie raportujemy samej wysokości limitu Allegro Pay do BIK-u i tutaj w tej kwestii nic się nie zmienia.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

sb1984
#8 Zapaleniec#

cyt. "Umowy ratalne również mogą się znaleźć w BIK-u, jeśli zostaną sprzedane do AION. My, jako Allegro Pay, nie będziemy ich zgłaszać."

Bull**piiip** ;]

CleanShot 2023-07-21 at 12.58.25@2x.png

oznacz moderatorów