anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zamówienia przez allegro pay a zwrot kwoty zakupu

MAMY ROZWIĄZANIE!
lev69
#8 Zapaleniec#
  • Zakupiłem przedmiot z 30 dniową spłatą, ale kilkanaście minut później zakup anulowalem i wybrałem inną ofertę. Allegro potwierdza anulowanie. Zakup nie był wysłany. W tej sytuacji teoretycznie sprzedawca powinien zwrócić kwotę zakupu do Allegro. Jaki ma na to czas? Jeśli nie zwróci, to ja jestem zobowiązany do zapłaty. Jak dochodzić wtedy swoich praw, jeśli sprzedawca będzie się uchylał od zapłaty?
oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20
kostas11
#21 Demiurg#

@lev69 kasa wróci do allegro jak sprzedawca dokona zwrotu ma na to do 14 dni, poczekaj z 3 dni i w razie co wróć 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@lev69 a kiedy to anulowałeś wczoraj czy przedwczoraj?

oznacz moderatorów
lev69
#8 Zapaleniec#

Dokładnie 02 lutego.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie otrzymałeś zwrotu, powinien on zostać oddany do Allegro Pay, więc napisz tu i zapytaj, Allegro wyśle zapytanie do sprzedającego: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@lev69 tu masz więcej https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/allegro-pay/allegro-pay-najczesciej-zadawane-pytania-0K6dOBv...

Zwroty i reklamacje zakupów z Allegro Pay przebiegają zgodnie z zasadami obowiązującymi na Allegro.

Jeśli zwrócisz lub anulujesz zakup opłacony z Allegro Pay – środki zwrócone przez sprzedającego przez Allegro Finanse zwiększą Twoje środki dostępne w usłudze.

Na zwrot środków przez sprzedającego czekamy:

  • 30 dni w przypadku opcji spłaty w ciągu 30 dni
  • 1 miesiąc w przypadku pozostałych opcji spłat.

Jeśli środki nie wpłyną w tym czasie, masz obowiązek spłacić swój zakup samodzielnie. Aby Ci to umożliwić, zmienimy Twój harmonogram spłat. Nie poniesiesz z tego tytułu dodatkowych kosztów. Zaktualizowany harmonogram znajdziesz w Twoim panelu Allegro Pay.

Jeżeli sprzedający zwróci środki przez Allegro Finanse po tym, jak już spłacisz zakupy – zwrócimy Ci nadpłaconą kwotę. Otrzymasz przelew na rachunek bankowy, z którego zakupy zostały opłacone. Jeśli nie będzie to możliwe – wyślemy Ci mejla z informacją o nadpłacie i linkiem do panelu Allegro Pay. Możesz tam podać numer rachunku, na który mamy przelać nadpłatę. Kolejne nadpłaty zwrócimy już automatycznie na rachunek, który wskażesz w panelu.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
lev69
#8 Zapaleniec#

To wersja optymistyczna. Ja pytałem również o to  co się stanie w przypadku braku takiego zwrotu ze strony sprzedającego.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli sprzedający nie zwróci, ty jako kredytobiorca musisz do czasu zwrotu, spłacać raty.

oznacz moderatorów
lev69
#8 Zapaleniec#

W odpowiedzi jak również na stronie pomocy jest błąd   

„ 30 dni w przypadku opcji spłaty w ciągu 30 dni"

  • Powinno być
  • „14 dni w przypadku opcji spłaty w ciągu 30 dni"
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@lev69 Obie te informacje są poprawne, w przypadku Allegro Pay na zwrot czekamy właśnie 30 dni. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@lev69 W tej sytuacji, po anulowaniu zakupu, gdy towar nie został jeszcze wysłany, sprzedawca ma 2 dni na zwrot wpłaty - tak stanowi regulamin Allegro. 

oznacz moderatorów
kamieniuszka
#7 Wielbiciel#

To ja się podepnę z podobnym, ale jednak innym pytaniem:

Wylicytowałam przedmioty, zapłaciłam przez AllegroPay i zanim sprzedawca je do mnie wysłał - zwróciłam go. Nie było możliwości anulowania.  W szczegółach zakupu przesyłka od 07.02.2022 widniała jako " oczekuje na wysyłkę". Oczekiwany czas dostawy - 17.02.  Jednak tego samego dnia po porannym dokonaniu przeze mnie zwrotu, sprzedający szybciutko wysłał towar i teraz widnieje już on jako " w drodze". Teraz tak: dokonałam zwrotu, a mimo to sprzedający towar szybko wysłał. Jutro prawdopodobnie otrzymam przesyłkę więc o tydzień szybciej niż termin, z powodu którego zrezygnowałam z zakupionego towaru. Co mam zrobić? Co gdybym jednak  zdecydowała się zatrzymać przedmioty? Czy znów mogę dokonać wpłaty przez AllegroPay? Czy po prostu muszę odesłać przedmioty w takim stanie i opakowaniu jak je otrzymam?

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@kamieniuszka 
zanim sprzedawca je do mnie wysłał - zwróciłam go.

Nie. Nie zwróciłaś. Zadeklarowałaś chęć zwrotu, a Sprzedawca otrzymał Twoje oświadczenie o odstąpieniu od Umowy. Zwrócisz - jak odesłana przez Ciebie przesyłka trafi do Sprzedawcy.

Nie było możliwości anulowania.
Sprzedawca prawdopodobnie rozpoczął już realizację zamówienia. W takim przypadku złożenie oświadczenia o odstąpieniu nie anuluje zamówienia.

po porannym dokonaniu przeze mnie zwrotu
Nie dokonałaś zwrotu. Zwrot polega na odesłaniu rzeczy do sprzedawcy. 
Ty jedynie zadeklarowałaś chęć odesłania i złożyłaś oświadczenie o odstąpieniu.
Złożenie oświadczenia o odstąpieniu oraz zwrot - to są dwie różne czynności !
https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/prawo-odstapienia-od-umowy/

Oczekiwany czas dostawy - 17.02.
Taka informacja podawana jest przez Allegro przy ofercie (nie jest elementem oferty) jako wynik działania matematycznych i statystycznych algorytmów. Jest to jedynie predykcja Allegro (mniej lub bardziej udana). 


*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
kamieniuszka
#7 Wielbiciel#

Ok, to dla mnie ważna wiadomość, dziękuję. To pozostaje kwestia zapłaty, gdybym jednak zdecydowała się zatrzymać paczkę z rzeczami. Czy w tej sytuacji mogę ponownie zapłacić przez AllegroPay i sprawa zostanie rozwiązana?

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@kamieniuszka 
Składając oświadczenie o odstąpieniu (wraz z wysłaniem formularza zwrotu) spowodowałaś, że własność zakupionych przez Ciebie rzeczy przeszła z powrotem na Sprzedawcę (wejdziesz w ich posiadanie - bo zostały do Ciebie wysłane, ale nie będą Twoje).
To komplikuje sytuację Kupującego - ponieważ zgodnie z przepisami powinnaś zwrócić rzeczy związane z Umową od której odstąpiłaś i ew. dokonać ponownego zakupu.
Zapewne otrzymasz inne porady aby zignorować ten fakt, pójść na skróty i nie przejmować się.
Cokolwiek zrobisz - ważne żebyś miała świadomość że tę dezinformację zawdzięczasz ... Allegro (i ich wadliwym formularzom/narzędziom)

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
kamieniuszka
#7 Wielbiciel#

Dzięki za odpowiedź. Tak szczerze, to biję się w piersi i przyjmuję jednak, że tę dezinformację zawdzięczam samej sobie, bo nie chciałam tak długo czekać na zakupione przedmioty 😞 Zaczekam jeszcze na inne odpowiedzi, bo być może jest jakieś mniej skomplikowane wyjście z tej sytuacji. Myślę ,że skoro sprzedający nie skontaktował się ze mną w żaden sposób, to liczy jednak na to, że po prostu zapłacę za towar ponownie przez AllegroPay i tyle. No ale...zaczekam na jakieś inne porady.

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@kamieniuszka 
nie chciałam tak długo czekać na zakupione przedmioty

Ale przecież w każdej ofercie (w zakładce DOSTAWA) jest deklaracja Sprzedawcy co do czasu wysyłki.
"Podczas tworzenia tej oferty sprzedawca zadeklarował, że wyśle towar w ciągu ..." 
I jest to informacja wiążąca. Rzadko sprzedawca umieszcza tam termin dużo dłuższy niż jest w stanie wysłać (bywa, że raczej na odwrót).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kamieniuszka Tak, jest znacznie mniej skomplikowane, normalne, ludzkie wyjście z tej sytuacji. Masz je opisane w moim poście. Nie musisz bić się w piersi 🙂 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kamieniuszka Po dokonaniu zwrotu przed wysyłką, czyli po odstąpieniu od umowy, sprzedawca nie powinien już wysłać paczki. Jeśli ją wysłał, zrobił to na własny koszt i własne ryzyko - Ty nie musisz jej odbierać. Przesyłka wróci do sprzedającego, a on musi zwrócić całą wpłatę do Allegro Pay, wtedy Twoja spłata przestanie być wymagana. 

Możesz jednak odebrać przesyłkę, wtedy sprzedający nie zwróci pieniędzy, a Ty spłacisz towar zgodnie z umową zawartą z Allegro Pay. Nie musisz kupować i płacić drugi raz. 

oznacz moderatorów
kamieniuszka
#7 Wielbiciel#

O, uffff. To chyba dziś zasnę spokojnie 🙂 Nie chcę świadomie tworzyć dalszych komplikacji, przyjmę przesyłkę.

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

oznacz moderatorów