anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak platnosci karta za Allegro Pay

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:100994012
#8 Zapaleniec#

dlaczego zniknela platnosc karta jest tylko blik i przelew w przelewach niema mojego banku co jest

oznacz moderatorów
269 ODPOWIEDZI 269
deepBASS
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry
W metodach płatności spłata Allegro Pay brak płatności kartą.
To jakiś żart ?Snapshot_230107114107.png

 

oznacz moderatorów
krzych50
#8 Zapaleniec#

Trzeba by jeszcze jeszcze napisać u nich na FB co by rozgłos był większy

oznacz moderatorów
krzych50
#8 Zapaleniec#

Z tego co się z orientowałem to nie będzie już płatności kartą

oznacz moderatorów
krzych50
#8 Zapaleniec#

Znalazłem takie coś:

Wygląda na to, że wkrótce zadłużenie wobec Allegro Pay będzie można spłacać tylko pay by linkiem lub Blikiem

Jak doniósł jeden z czytelników cashless.pl, będący jednocześnie klientem Allegro Pay, operator usługi wyłączył mu funkcję spłaty należności za pomocą karty a także cyfrowych portfeli takich jak Apple Pay. To o tyle ciekawe, że inni klienci, w tym m.in. ja, wciąż mogą spłacać kredyt wobec Allegro Pay zarówno Blikiem czy przelewem pay by link, jak i kartami płatniczymi.


Informację o zmianach potwierdziło jednak biuro prasowe Allegro. – Uruchomiliśmy test, w którym dla losowo wybranej grupy klientów korzystających z Allegro Pay, wyłączyliśmy opcję spłaty kartą kredytową i debetową (w tym za pomocą Google Pay i Apple Pay). Naszym celem jest rozwijanie tych metod spłat, które mają największą efektywność dla naszych klientów, przy jednoczesnym optymalizowaniu zasobów niezbędnych do rozwijania mniej popularnych metod płatności – tłumaczą służby prasowe Allegro.

Dodano, że wszyscy klienci mają do dyspozycji opcje spłaty zadłużenia Blikiem i przelewem pay by link.

Allegro Pay to usługa umożliwiająca odroczenie płatności za zakupy internetowe. Przy spłacie zadłużenia w ciągu 30 dni od dnia zakupu klient nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów. Co ciekawe, wykorzystując różne dostępne na rynku narzędzia klienci potrafią odroczyć płatność bez kosztowo nawet o kilka miesięcy. Używają do tego na przykład kart kredytowych, które mają okres bez odsetkowy wynoszący nieraz grubo ponad miesiąc. Spłacając kartą kredytową należność wobec Allegro Pay można więc odroczyć płatność za zakupy internetowe o więcej niż 2 miesiące. Wygląda jednak na to, że opcja taka za chwilę zniknie.

oznacz moderatorów
Fuujiou
#9 Pomysłodawca#

@krzych50 Czyli przyznali się do złamania warunków umów o kredyt konsumencki dla przypadkowo wybranych osób, nie dość, że je zmieniając, to w dodatku nie informując ich o zmianach na ich niekorzyść,

oznacz moderatorów
krzych50
#8 Zapaleniec#

Wiesz jak to jest... jak coś idzie dobrze to trzeba to s.......ć. Zawsze znajdzie się jakiś .... co wymyśla jakieś durnoty ponieważ uważa się za wszechwiedzącego a drugi co to zatwierdza. Jak już pisałem poszła wiadomość do UOKiK. Spłacę te parę złotych i pożegnam się z Allegro Pay

oznacz moderatorów
hubertno
#8 Zapaleniec#

Ma dziwne podejrzenie, że ta "losowo wybrana grupa klientów', to ci z ciut większymi spłatami. Takie losowanie.

Też mam właśnie z tym kłopot, zaskoczenie totalne. Zawsze płaciłem w terminie. Jakoś zapłacę, ale niesmak pozostanie. Czas rozejrzeć się za alternatywą - nie płatności, a Allegro. A było tak pięknie...

Rozumiem, że kredytowanie za 0% jest już niemożliwe i Allegro chce się z tego wycofać. Ale nie ma nawet możliwości zapłaty kartą debetową. To naprawdę przekroczyło rozsądne granice - bez uprzedzenia.

oznacz moderatorów
Robert1100
#8 Zapaleniec#

Nie tylko rozsądne granice a granice prawa. Allegro zapomniało, że zawarło z klientami umowy kredytowe na okreśłonych warunkach. Zmiana jakiegokolwiek z nich, a formy spłaty są takim elementem,  bez wczesniejszej zgody klienta to naruszenie warunków umowy. 

Wysyłajcie do Allegro żądanie zaprzestania naruszania warunków umów kredytowych. 

oznacz moderatorów
Fuujiou
#9 Pomysłodawca#

Nic sobie z tego nie robią, jak grochem o ścianę, dziad o gruszce, baba o pietruszce. Piszesz o umowie nad którą jest Ustawa i ma cesję na Aion Bank, a oni sobie swoim wywodem o testach z regulaminu.

oznacz moderatorów
Loofral
#8 Zapaleniec#

No właśnie mi też zniknęła. Allegro łamie własny regulamin? Nieźle. Trzeba słać skargi i tyle, zawsze praktycznie płaciłem kartą bo łatwiej, szybciej i tak sobie też porządkowałem wydatki a tutaj nagle się nie da i nikt nic nie powiedział, nie zmienił regulaminu itd. O co chodzi?

oznacz moderatorów
papinspiracje
#1 Nowicjusz#

Witam czy wie ktoś dlaczego nie można dokonać spłaty w allegro pay kartą? Jest do wyboru tylko blik i płatność przelewem 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Dlatego ze Allegro wyłączyło taką możliwość, piszą o 1m-cu.

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Nowy rok i nowe zasady. 

oznacz moderatorów
Agent555
#17 Koryfeusz#

Ponieważ w ramach testu u części  użytkowników Allegro wyłączyło tą metodę płatności 

oznacz moderatorów
emilka187
#3 Debiutant#

Chciałabym opłacić kolejna ratę Allegro pay kartą. Niestety nie jest już dostępna ta opcja. Czy można ją przywrócić?

oznacz moderatorów
Agent555
#17 Koryfeusz#

Ponieważ w ramach testu u części  użytkowników Allegro wyłączyło tą metodę płatności 

oznacz moderatorów
wiktoriaanna1983
#8 Zapaleniec#

dlaczego nie ma opcji spłaty allegro pay kartą kredytową wczesniej była płatnosć kartami

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@wiktoriaanna1983 brak dostępności płatności kartą przy spłacie Allegro Pay wynika z prowadzonych obecnie testów.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Fuujiou
#9 Pomysłodawca#

@la_nika dlaczego został złamany pkt 5. umów zawartych do połowy grudnia 2022, które są umowami o kredyt konsumencki i podlegają Ustawie? Tym samym kredytobiorca powinien zostać powiadomiony o zmianach w stosownym czasie pisemnie lub w jakikolwiek inny trwały sposób, zwłaszcza, że jest to zmiana na niekorzyść klienta. Jako, że test "losowych osób" jest nie poparty jakim kolwiek powodem, w postaci naruszenia pkt 5. umów (np nie spłacaniem należności w terminie) , a został wprowadzony bez informacji, prawdopodobnie celowo przed 10-tym (większość umów jest do spłacenia do tego dnia), a dotyczy natychmiastowej płatności jaką jest płatność kartą (i można ją wykonać nawet w dniu spłaty) jest to działanie na niekorzyść klienta i wygląda na wyłudzienie odsetek, zwłaszcza od osób, które będą chciały spłacić należność dziś lub jutro rano, a nie przeglądają forów.

oznacz moderatorów