anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czyżby allegro aż 5x pomyliło się o złotówkę na moją korzyść?

KonsumentAllegro
#9 Pomysłodawca#

kupiłam towar za 39,39 i towar za 1,01 razem 40,40zł i zapłaciłam allegro pay

zwróciłam towar za 39,39, ale towar za 1,01 sobie zachowałam

spodziewałam się że na wykazie rat do zapłaty będzie figurować złotówka i grosik, a tutaj komunikat, że zakup został całkowicie spłacony

nie jest to jednorazowy przypadek, bo identyczna sytuacja powtórzyła się aż 5x!

to zapewne jakiś błąd w allegro pay, dlatego o tym informuję, aby zostało to naprawione i skorygowane

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

xyz96
#21 Demiurg#

@KonsumentAllegro Pierwszy raz czytam, że Allegro pomyliło się na swoją niekorzyść, zawsze jest dokładnie odwrotnie 🙂

Prawdopodobnie to sprzedawca po zwrocie oddał cała wpłatę do Allegro Pay, dlatego nie masz żadnego długu. Allegro by się nie pomyliło 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@KonsumentAllegro dziękuję za Twoje zgłoszenie! Sprzedający zwracali tylko koszt zwracanego produktu, konsultuję to z zespołem Allegro Pay i wrócę do Ciebie z odpowiedzią, gdy ją otrzymam. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

KonsumentAllegro
#9 Pomysłodawca#

tak czy siak lepiej to wyjaśnić, gdyż obawiam się że taka "pechowa złotówka" może mi któregoś "niezbyt pięknego" dnia zablokować korzystanie z allegro pay i uniemożliwić jakiś zakup, na którym naprawdę będzie mi zależało...

bo np. za kilka miesięcy okaże się że "zalegam złotówkę" od kilku miesięcy 🙂 i wtedy moja zdolność kredytowa spadnie udostępnione środki zmniejszą się np. 10x.... wolę nie ryzykować... i dlatego od razu zgłaszam takie dziwne pomyłki...

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@KonsumentAllegro A swoją drogą to kupowanie droższych rzeczy tylko po to by mieć potrzebny przedmiot za 1 zł a resztę oddawać jest jawnym nabijaniem sprzedawcy na koszty .Sprzedawca w smarcie dopłaca do każdej wysyłki a robiąc takie gierki on sam musi dokładać do interesu nie zdziw się jak cię dopisze do CL za takie zabawy i myślę że słusznie.

oznacz moderatorów

KonsumentAllegro
#9 Pomysłodawca#

jeśli kupowanie i zwracanie części zakupów jest taką wielką zbrodnią, to _przepraszam_ gdyż nie byłam tego świadoma

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@KonsumentAllegro 

Określenie tego "wielką zbrodnią" jest przesadą, ale docelowe kupowanie dwóch rzeczy tylko po to, aby jedną drogą oddać i załapać się na wysyłkę taniej gratis - jest to co najmniej działanie na niewielką szkodę. Allegro na to pozwala, ale nie takie widzi w tym zastosowanie (chodzi o przymierzenie dwóch rzeczy, a odesłanie jednej itp). Gdyby stało się bardzo popularne, to serwis sam by jakoś musiał zareagować na to zjawisko, bo też by w tym zarobku nie mieli. Często w sklepach są promocje typu kup 3, zapłać za dwa. Sam je lubię, nawet jeśli wiem, że to tylko inaczej pokazany rabat. Nie jest jednak fajne kupować trzy i oddawać dwa. To dosyć proste do zrozumienia i tak zwyczajnie, po ludzku - nie w porządku.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Dobrze, że sprzedawcy zawsze są "w porządku". Wystarczy czytać regularnie to forum.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@xyz96 

Jeśli o mnie chodzi, to nie gram na jedną bramkę.

A skoro się zjawiłeś, to zapytam ponownie: jak zapatrujesz się na to zjawisko uzyskiwania "gratisowej" wysyłki ? Za allegro się wypowiedziałeś, to jeszcze poproszę za siebie.

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@KonsumentAllegro Ty masz towar za cale 1,01 sprzedawca stratny- koszty wysyłki Smart, koszty opakowania, koszty robocizny(zapakowanie, rozpakowanie),wystawienie korekt, podlicz sobie.

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@KonsumentAllegro "zwróciłam towar za 39,39, ale towar za 1,01 sobie zachowałam".

Po tych kombinacjach przy zakupie pewne twój kolejny post będzie tu "Dla czego została nadana na czarna listę przez sprzedawcę".😎

Uważam tez ze Allegro musi cos zrobić z podobnymi antyekologicznymi zakupami wielbicieli darmowych wysyłek od paru złotych. 

oznacz moderatorów

szymela54
Maestra

@KonsumentAllegro  "nie jest to jednorazowy przypadek, bo identyczna sytuacja powtórzyła się aż 5x!"

No to gratuluję sprytu i pomysłowości! Nie zdziw się jednak, kiedy rzeczywiście "któregoś niezbyt pięknego dnia" tych pięciu sprzedawców (bo nie wierzę, że jeden sprzedawca godziłby się na taki numer pięć razy) i każdy następny w ten sposób potraktowany, rzeczywiście uniemożliwi Ci zakupy, wpisując Cię na CL.
I tego Ci życzę (jako od lat Kupująca) z całego serca oraz zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia.
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@KonsumentAllegro otrzymałam odpowiedź dziękujemy za Twoje zgłoszenie! Przyjrzymy się tej sprawie, natomiast potwierdzam, że w tym wypadku nie musisz już niczego spłacać.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@KonsumentAllegro Piszesz w dziale dla kupujących, ale przyszło tu kilku sprzedawców z Allegro, którzy na Ciebie nakrzyczeli - nie przejmuj się tym. Allegro nie widzi niczego złego w zwrotach towarów zakupionych w opcji Smart przy pozostawianiu sobie części zakupów. Nie jest to zabronione i nie narusza żadnych zasad. Ich czarnymi listami też się nie przejmuj. Załóż sobie 10 kont na Allegro, kupuj z nich na przemian, a wtedy żadna czarna lista Ci niestraszna.

Nie tylko sprzedawcy mogą wykazywać się "sprytem i pomysłowością".

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 zapomniałeś dodać coś o stratach sprzedawcy z tego powodu?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@KonsumentAllegro Przy nadużyciach darmowych zwrotów jak przy każdym innym  allegro może zawiesić  konto kupującemu, i wtedy już  nie załóży sobie 10 kont na Allegro😎.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@xyz96 

Allegro nie widzi niczego złego w zwrotach towarów zakupionych w opcji Smart przy pozostawianiu sobie części zakupów.

A masz jakieś własne zdanie na ten temat ?

@KonsumentAllegro 

Ostatnio w dobrej wierze (a zwłaszcza że przedstawiłaś się jako niesłysząca emerytka) pomogliśmy Ci w sprawie dostawy do innego (tymczasowego) paczkomatu. Teraz już mi się nie podoba ta, nomen omen, konsumencka postawa świadomej allegrowiczki. Martwisz się tylko o swoją złotówkę, a to, że sprzedający nie zarobi (mało tego - dopłaci; smart nie jest dla sprzedającego darmowy) do interesu już jakoś przestaje być ważne, tak ? No, chyba, że nie wiedziałaś, ale teraz już wiesz.

 

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#
oznacz moderatorów