anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro padało mnie do BiK? Zakupilem klocki lego korzystając z finansowania allegro.

maciek1036
#1 Nowicjusz#

Kupując klocki lego przez allegro, gdzie sprzedającym było allegro, skorzystałem z finansowania allegro, przyznano mi środki w wysokości 700zl. Wydałem 691zl z tego co mi przyznano. Płatność była ustalona na 3 raty, pierwsza rata płatna od stycznia 2022! I TERAZ O CO TU CHODZI! Chodzi o to że starając się o kredyt przedświąteczny, będąc pewnym że mam bardzo dobrą historie kredytową i żadnych zaległości dostałem odmowę w trzech bankach, bo jak się okazało... I TERAZ UWAGA! MAM ZACIĄGNIĘTĄ POŻYCZKE "chwilówkę" na kwotę 691zł która jest niespłacona... Kwota zakupu i kwota rat oraz daty zgadzają się ze sobą z tym co jest w BiK jako niespłacone zadłużenie. Mówiąc krótko Allegro finansuje zakupy przez lichwę czyli "chwilówki" Niby nie Moja sprawa i co mnie to obchodzi... Tylko pytanie dlaczego jestem teraz dłużnikiem w BiK i banki zablokowały mi kredyty? Skoro płatność pierwszej raty jest od Stycznia 2022! Dlaczego przed terminem płatności pierwszej raty jestem uznany za dłużnika a do spłaty mam całość, gdzie to są raty od  STYCZNIA 2022 A DZIŚ JEST 23 GRUDNUA 2021r. i podany jestem do BiK? Proszę o wycofanie mnie z BiK jako dłużnika w trybie natychmiastowym, jeśli nie, jestem zdecydowany wystąpić na drogę sądową. 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

Tak to jest jak się nie czyta dokładnie z kim się podpisuje umowę, ale jeżeli masz kredyt to masz go wszędzie, proste i jasne.😁 Tak działa tzw. historia kredytowa.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

 @maciek1036 wszystkie zobowiązania zaciągnięte w instytucjach finansowych są odnotowywane w BiK dlatego żeby banki miały obraz Twojej zdolności kredytowej . Widać masz zbyt małe dochody ,aby otrzymać drugą pożyczkę .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@maciek1036 Możesz spłacić te raty w Allegro Pay i się z tego wycofać, składając rezygnację tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=71f555ff-e040-42b3-a55b-d46b7fc1d3cc lub tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=aa176d43-7589-4742-8820-c77623a173a5

Aby przyspieszyć proces, możesz wszystkie raty spłacić przed terminem. Masz w wiadomości e-mail umowę, w której jest podany numer konta do wcześniejszych spłat. Po spłacie i rezygnacji z Allegro Pay nie będzie już kłopotu 🙂

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@maciek1036 Na Allegro Gadane nie jesteśmy w stanie pomóc w tej sprawie. Konieczny jest kontakt przez formularz.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów