anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rozliczenie z Pragma Go, Allegro Pay Business

szefmacek
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry.

Kupiłem przedmiot z odroczoną płatnością 30 dni.

Na jakiej podstawie mam rozliczyć płatność dla Pragma Go ? skoro na FV od sprzedawcy widnieje inny nr kota do przelewu ? 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@szefmacek Numer rachunku do spłaty to zawsze: PL 75 1140 1078 0000 4033 4900 1014. Znajdziesz go w zakładce Moje zakupy, w szczegółach zamówienia. W tytule płatności podaj numer zamówienia na Allegro.

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

szefmacek
#7 Wielbiciel#

Tak wiem jaki jest nr rachunku do spłaty dla Pragma GO 🙂 to nie rozwiązuje problemu. Jeszcze raz tłumaczę, otrzymałem fakturę za zakup towaru z innym nr konta niż PL 75 1140 1078 0000 4033 4900 1014, jak mam rozliczyć w urzędzie skarbowym tą FV ?? skoro widnieje inny nr konta.

oznacz moderatorów

szefmacek
#7 Wielbiciel#

Jakie przepisy o tym mówią?

Możliwość wystawienia faktury w imieniu innego podmiotu potwierdzają też wydane przez Dyrektora Krajowej Informacje indywidualne interpretacje podatkowe – np. interpretacja Dyrektora KIS z 7 listopada 2017 roku (numer: 0114-KDIP1-3.4012.270.2017.1.JF). Jak zauważa Dyrektor KIS w przytoczonej interpretacji:

Jeżeli Wnioskodawca upoważni inny podmiot  do wystawienia, w ramach czynności technicznych, faktury, którą sam powinien wystawić, to wystawiona faktura powinna zawierać dokładne oznaczenie sprzedawcy i nabywcy z podaniem ewentualnie dodatkowych danych dotyczących wystawcy faktury, jednakże z zachowaniem przejrzystości i czytelności faktury

Innymi słowy, faktura wystawiona przez inny podmiot w ramach udzielonego przez podatnika upoważnienia, musi zawierać wszystkie przewidziane w ustawie o VAT elementy. Szczegółowe opisuje je artykuł 106e ustawy o VAT. Chodzi m.in. o:

  • imiona i nazwiska albo nazwy podatnika i nabywcy towarów lub usług oraz ich adresy;
  • numer, za pomocą którego podatnik jest zidentyfikowany na potrzeby podatku, czyli NIP;
  • datę wystawienia;
  • nazwę towaru lub usługi.
  •  
oznacz moderatorów