anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

SMS z Intrum

kufian
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Otrzymałem dwa smsy od Intrum o treści: "w związku z zadłużeniem wobec Allegro, codziennie doliczane są odsetki. Chcesz ich uniknąć? Wpłać 60.22 PLN na rachunek nr. <PL00000000000000000000 numer konta bankowego>.

Brak informacji o jaka sprawę chodzi, brak informacji dlaczego.

Moje saldo na koncie Allego jest 0zł tak samo jak na allegro lokalne - pilnuję tych spraw

 

Czy to jest jakieś oszustwo? Proszę o pomoc

 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kufian Być może zadłużenie dotyczy innego konta niż to, z którego piszesz. Jeśli masz wątpliwości, skontaktuj się bezpośrednio z firmą windykacyjną. Powinieneś otrzymać szczegółowe informacje.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kufian
#7 Wielbiciel#

Może dotyczy to tego - ale dlaczego allegro mnie nie poinformowało o tym tylko tak dziwnie:

kufian_0-1692289388345.png

 

oznacz moderatorów

kufian
#7 Wielbiciel#

od stycznia miałem 9 zł i zapłaciłem dopiero w lipcu

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kufian Nie masz konta firma, więc wymagamy wpłaty za nasze usługi, jeśli kwota na rachunku przekrpczy 10 zł. Zadłużenie nie powinno dotyczyć tego konta. Ponownie zalecam bezpośredni kontakt z Intrum w celu potwierdzenia autentyczności otrzymanej wiadomości i uzyskania informacji w sprawie szczegółów.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Michal_allegro_T
#7 Wielbiciel#

Witam ja też dostałem tego smsa tylko inna kwota nic więcej nie piszą tylko chcą pieniędzy 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Michal_allegro_T sprzedawałeś coś, brałeś coś na kredyt?

oznacz moderatorów

kufian
#7 Wielbiciel#

sprzedawałem i to były koszty za przesyłkę

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro wcześniej nie przekazywało firmie windykacyjnej poniżej 10zł, w tym roku wielu pisało że dostali do zapłaty nawet na mniejsze kwoty, nie ścigają teraz poniżej 1zł a rozliczenia masz w zakładce : https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/rachunki/rozliczenia-z-allegro

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Michal_allegro_T Na Twoim koncie jest blokada sprzedaży spowodowana zaległością w płatnościach. Kwota do zapłaty to obecnie 70,98 zł. Tutaj możesz to sprawdzić.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kufian
#7 Wielbiciel#

czyli muszę zrobić nadpłatę? Ponieważ na dzień dzisiejszy mam 0zł Dobrze zrozumiałem? Czy muszę zapłacić tej firmie. Zapłaciłem 13 sierpnia zaległe 9,99zł a dzisiaj otrzymałem sms-a że mam do zapłaty 60,22zł. A powyżej widzę 70,98zł - ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak nadpłatę, nie. Spłacasz zaległości.

oznacz moderatorów

kufian
#7 Wielbiciel#

a nadpłata jest wyszarzano - nie mogę tu (allegro rozliczenia)przesłać pieniędzy

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak już dostałeś "ponaglenie " od firmy windykacyjnej to powinieneś im zapłacić a nie Allegro.

oznacz moderatorów

kufian
#7 Wielbiciel#

ta informacja przyszła mi tylko na na sms-a? cos jest nie tak. Jeżeli miałbym płacić wszystkim którzy wyślą mi smsa to "poszedłbym z torbami"

oznacz moderatorów

kufian
#7 Wielbiciel#

Czy znacie jakiś numer telefonu do Allegro - na który mógłbym zadzwonić i wyjaśnić tą sytuację. I skąd MODERATOR widzi jakąś kwotę na moim koncie - skoro ja mam saldo na 0zł ?

oznacz moderatorów

kufian
#7 Wielbiciel#

ok to nie było do mnie tylko do  @Michal_allegro_T

 

Ale o kontakt telefoniczny do allegro to poproszę

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kufian W tym wątku zaczął pisać inny użytkownik (Michal_allegro_T) i to on ma zaległość na koncie w kwocie, którą podałam. Kiedy zwracam się do Ciebie, oznaczam to w poście, zaczynając wypowiedź od Twojego loginu. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kufian
#7 Wielbiciel#

mam jeszcze jedno pytanie czy ta Firma INTRUM zajmuje się windykacją Allegro?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kufian Tak, współpracujemy z tą firmą. Nie można do nas zadzwonić. Na wybranych ścieżkach formularza kontaktowego można jedynie zamówić rozmowę telefoniczną z nami.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów