anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Menedżer Społeczności
Menedżer Społeczności
6 0 1,732

Debiut społeczności już za nami! Dzisiaj (mniej więcej w południe) zdejmujemy bramkę z hasłem, a tym samym Allegro Gadane będzie dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Przede wszystkim bardzo Wam dziękuję za tak aktywny udział! Dało nam to obraz Waszych wrażeń i oczekiwań, niezwykle pomocny w dalszym rozwijaniu Allegro Gadane.

To dobry moment na pierwsze podsumowanie 🙂 W ciągu 6 dni średnio każda zarejestrowana osoba napisała 5 postów. Mamy już kilkadziesiąt osób z rangą Wielbiciel - to osoby wyróżniające się aktywnością. Cieszy mnie szczególnie, że odwiedzaliście zarówno kategorię dla sprzedających (60% aktywności), jak i dla kupujących (40% aktywności).

Pisaliście o różnych sprawach. Poniżej w punktach spis tematów, które były przez Was najczęściej poruszane:

 1. Struktura społeczności. Wielu z Was, szczególnie tych, którzy pamiętają dość rozbudowane Cafe Allegro sprzed lat, postulowało dodanie nowych forów i kategorii. Pochylimy się nad każdym z tych pomysłów i w ciągu najbliższych miesięcy - gdy już będziemy mieli liczby do analizy - wrócę do Was z informacją zwrotną. Pojawiły się pomysły na:
  1. forum towarzyskich pogaduszek na różne tematy
  2. fora związane z tematyką konkretnych kategorii w Allegro
  3. forum, na którym pojawiałyby się sugestie i pomysły zmian w Allegro
  4. forum na tematy związane ze społecznością samą w sobie
 1. Błędy i poprawki. Nie było ich wiele 🙂 Pojawiły się problemy w edycji i wyświetlaniu komentarzy do wpisów na blogu, pracujemy już nad jego usunięciem. Zaznaczam jednak w tym miejscu, że komentarze na blogu to “uboższy kuzyn” wpisów na forum: brak tu np. struktury drzewa. Przeanalizujemy, czy te komentarze są potrzebne i czy nie lepiej przenieść te dyskusje na jedno z forów (a komentarze na blogu wyłączyć).
 2. Sugestie zmian w wyglądzie strony, m.in. zmiana formatu godziny na 24-godzinny, zwiększenie liczby możliwych do wyboru awatarów czy brak oznaczenia, gdy przyznamy “W punkt!” jakiemuś komentarzowi. Będziemy je sukcesywnie wdrażać.
 3. Pytania związane z funkcjami strony. Zauważyliśmy, że dla części z Was nasze materiały edukacyjne nie były zrozumiałe lub zostały niewłaściwie wyeksponowane, przez co czujecie się zagubieni. Postaramy się, aby FAQ i inne artykuły pomocowe lepiej docierały do nowych członków, będziemy też udoskonalali i aktualizowali ich treść. Przypominam, że na początek warto zapoznać się z tekstami z boksu “Instrukcja obsługi” na pierwszej stronie Allegro Gadane: Czym jest Allegro Gadane?, Kilka dobrych rad na początek oraz Najczęściej zadawane pytania.

Chcielibyśmy, aby osoby odwiedzające Allegro Gadane - bez względu na ich historię czy staż - dobrze się tu czuły, a także aby uznawały to miejsce za przydatne i pomocne w poszukiwaniu odpowiedzi na tematy związane z Allegro. Mam nadzieję, że nasza wspólna przygoda ze społecznością Allegro dopiero się zaczyna!

PS. Jeżeli macie uwagi do powyższego, wrzucajcie wszystkie w tym wątku.