anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
cloudcloud
Były Moderator
Były Moderator
2 16 4,878

Otrzymujemy liczne zgłoszenia, że znów zalewa Was fala fałszywych maili, w których ktoś się pod nas podszywa.

Przypominamy, aby nie klikać w linki, ani załączniki w mailach. Poniżej znajdziecie klika wskazówek, jak bronić się przed oszustami.

Jak się bronić przed atakiem internetowym oszustów?
  • Przede wszystkim należy zachować czujność, zwłaszcza kiedy e-mail zawiera: groźbę zablokowania czy usunięcia konta, prośbę o potwierdzenie swoich danych, informację, jakoby na koncie użytkownika doszło do podejrzanych transakcjach, prywatną wiadomość albo zapytanie o niewystawianą przez allegrowicza ofertę. Takie informacje czy wręcz groźby mają na celu zaniepokojenie odbiorcy i uśpienie jego czujności, tak aby szybko zareagował na wiadomość.
  • Należy szczególnie uważać na wszystkie podejrzane wiadomości, w których nadawca koniecznie chce, aby zalogować się do Allegro przez wskazany w danym e-mailu link.
  • Podejrzane są wszystkie wiadomości, które wyglądają jak napisane przez osobę, która nie włada poprawnie językiem polskim - zawierają błędy ortograficzne, stylistyczne, literówki albo brakuje im polskich znaków. Żaden profesjonalny serwis nie wysyła informacji z takimi błędami, kiedy więc taka wiadomość trafi do naszej skrzynki - to niemal na pewno próba phisingu.
Osoby, które otrzymały taką wiadomość, powinny jak najszybciej przekazać ją Allegro (przy użyciu opcji „prześlij dalej jako załącznik” lub „prześlij dalej”) na adres phishing@allegro.pl Jeżeli ktoś zalogował się na fałszywej stronie, powinien jak najszybciej zmienić swoje hasło do konta i napisać do Allegro poprzez formularz kontaktowy. Postaramy się szybko pomóc takiej osobie i sprawdzimy, czy jej konto jest już bezpieczne.
 
Dodatkowo. Jeśli nie wiecie, jak sprawdzić z jakiego adresu e-mail przyszedł do Was mail, pełną instrukcję znajdziecie w tym artykule
 
__________

UWAGA!!! Mamy dla Was ważną informację od naszego Działu Bezpieczeństwa. Otrzymaliśmy zgłoszenia o tym, że ktoś się pod nas podszywa. Przestrzegamy przed klikaniem w link w mailu, który wygląda tak:

2020-03-05 11.49.29.jpg

Jeśli nie wiesz, co to PHISHING zapoznaj się z naszymi ARTYKUŁAMI na ten temat.

16 Komentarze
oznacz moderatorów