anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka
3 16 6,668

Otrzymujemy liczne zgłoszenia, że znów zalewa Was fala fałszywych maili, w których ktoś się pod nas podszywa.

Przypominamy, aby nie klikać w linki, ani załączniki w mailach. Poniżej znajdziecie klika wskazówek, jak bronić się przed oszustami.

Jak się bronić przed atakiem internetowym oszustów?
  • Przede wszystkim należy zachować czujność, zwłaszcza kiedy e-mail zawiera: groźbę zablokowania czy usunięcia konta, prośbę o potwierdzenie swoich danych, informację, jakoby na koncie użytkownika doszło do podejrzanych transakcjach, prywatną wiadomość albo zapytanie o niewystawianą przez allegrowicza ofertę. Takie informacje czy wręcz groźby mają na celu zaniepokojenie odbiorcy i uśpienie jego czujności, tak aby szybko zareagował na wiadomość.
  • Należy szczególnie uważać na wszystkie podejrzane wiadomości, w których nadawca koniecznie chce, aby zalogować się do Allegro przez wskazany w danym e-mailu link.
  • Podejrzane są wszystkie wiadomości, które wyglądają jak napisane przez osobę, która nie włada poprawnie językiem polskim - zawierają błędy ortograficzne, stylistyczne, literówki albo brakuje im polskich znaków. Żaden profesjonalny serwis nie wysyła informacji z takimi błędami, kiedy więc taka wiadomość trafi do naszej skrzynki - to niemal na pewno próba phisingu.
Osoby, które otrzymały taką wiadomość, powinny jak najszybciej przekazać ją Allegro (przy użyciu opcji „prześlij dalej jako załącznik” lub „prześlij dalej”) na adres phishing@allegro.pl Jeżeli ktoś zalogował się na fałszywej stronie, powinien jak najszybciej zmienić swoje hasło do konta i napisać do Allegro poprzez formularz kontaktowy. Postaramy się szybko pomóc takiej osobie i sprawdzimy, czy jej konto jest już bezpieczne.
 
Dodatkowo. Jeśli nie wiecie, jak sprawdzić z jakiego adresu e-mail przyszedł do Was mail, pełną instrukcję znajdziecie w tym artykule
 
__________

UWAGA!!! Mamy dla Was ważną informację od naszego Działu Bezpieczeństwa. Otrzymaliśmy zgłoszenia o tym, że ktoś się pod nas podszywa. Przestrzegamy przed klikaniem w link w mailu, który wygląda tak:

2020-03-05 11.49.29.jpg

Jeśli nie wiesz, co to PHISHING zapoznaj się z naszymi ARTYKUŁAMI na ten temat.

16 Komentarze
FireBall_J_H
#7 Wielbiciel#

dziś dostałem właśnie coś takiego allegro.jpg

Krio1988
#9 Pomysłodawca#

Wystarczy spojrzeć na adres nadawcy: "metropol23?' (dobrze że nie "interpol":) i widać że coś śmierdzi jak skarpety żulka mietka. 💩

A moderatorom dziękujemy za informowanie możliwie na bieżąco, oraz w widoczny sposób na głównej! 👍

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@FireBall_J_H  dziękuję za Twoje zgłoszenie, @Krio1988 🙂

ewciaz_2006
#7 Wielbiciel#

Otrzymałam także taką wiadomość 

AC42205A-2D2D-41A9-8013-65CB62A829E6.jpeg

ElaElaEla
#7 Wielbiciel#

dokładnie taki dostałam

Vryko
#18 Luminarz#

Jestem pod wrażeniem szybkości działania Działu Bezpieczeństwa. Po miesiącu zgłaszania. No brawo 😛 I gdyby nie to, że pracuje tam jeden z moich dawnych przyjaciół, napisałbym teraz, co o tym sądzę 😛

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Vryko miałam przeczucie, że prędzej czy później tu napiszesz 😛 

Vryko
#18 Luminarz#

@cloudcloud A co, już zaczynają Cię straszyć moją skromną osobą, czy po prostu mnie obserwujesz..? 😛

 

Krio1988
#9 Pomysłodawca#

@cloudcloud  Mam pytanie, bo wiedzę że dużo osób tu pisze i zakłada nowe tematy a propo phishingowych wiadomości które do nich przychodzą. Czy allegro wysłało WSZYSTKIM swoim użytkownikom maila z ostrzeżeniem? Choć bojkotuję chOcheLiX-a jak całość, to chwalę ich że gdy mieli taki problem, to rozgłosili ostrzeżenia banerami na stronie i mailowo chyba też.

Myślę że warto to zrobić, bo wtedy mniej osób się natnie jak "chudy na suchara", oraz nie będzie pretensji do ALLEportalu że nie zrobił nic by strzec swoich użyszkowników.

bartekignacyk
#9 Pomysłodawca#

Ja też dostałem przed chwilą

mail.png

artur1306
#7 Wielbiciel#
 
artur1306_0-1584462603442.png

 

Szanowny Pani/Panie,
Według naszej wiedzy nie uregulowali Państwo długu wynikającego z zobowiązania z naszym serwisem.
Prosimy o przelanie 2.32 PLN w celu dalszego korzystania z naszych usług. W przypadku braku uregulowania zaległości Państwa konto zostanie zawieszone, a dług przejmie windykacja.
 

Prosimy o natychmiastową wpłatę 2.32.

ZAPŁAĆ

marczi74
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20200320-204816.jpg

marczi74
#7 Wielbiciel#

Właśnie dostałem osiem takich wiadomości

mlynos1
#7 Wielbiciel#

Dzisiaj dostałem taką wiadomość i na dodatek nie na ten adres e-mail na którym mam założone kontosdfsf.JPG

marszaleks
#7 Wielbiciel#

Witam, też takie dostałem.

Zastanawiam się czy istnieje jakakolwiek instytucja do walki z taką przestępczością która realnie może uprzykrzyć życie takim oszustom.

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Byłem winien allegro zdecydowanie więcej, więc się ucieszyłem, że chcą tylko 1,98 i zapłaciłem. Rozumiem, że jesteśmy kwita.

oznacz moderatorów