anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
mr_oma
Moderatorka
Moderatorka
1 26 35.5K

Artykuł został zaktualizowany zgodnie z zapowiadanymi na 6.09.2021 r. zmianami

Obecnie w swoich ofertach możesz udostępniać kilka metod dostawy, które realizuje Poczta Polska. Jedną z nich jest Allegro Przesyłka polecona. Być może zastanawiasz się, czym dokładnie jest ta metoda dostawy? Czy, aby z niej korzystać, musisz podpisać umowę z przewoźnikiem? Jak w jej przypadku działa bezpłatne narzędzie Wysyłam z Allegro? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule.

Allegro Przesyłka polecona - co to?

Od 29 maja 2020 r. w swoich ofertach możesz udostępnić różne metody dostawy Poczty Polskiej.

  • Allegro Pocztex Kurier 48
  • Allegro Pocztex Kurier 48 pobranie
  • Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch
  • Allegro Punkty Poczta pobranie
  • Allegro Przesyłka polecona.

Jedną z nich jest właśnie Allegro Przesyłka polecona. Koszty za jej nadanie, usługi dodatkowe oraz zwroty przesyłek niedoręczonych są rozliczane bezpośrednio z Allegro. Przesyłki wysyłane tą metodą przygotujesz i nadasz przez Elektronicznego Nadawcę. Co ważne, nie musisz podpisywać umowy z przewoźnikiem, aby udostępnić w swoich ofertach tę metodę dostawy.

Allegro Przesyłka polecona - wymiary

Jak powinna wyglądać przesyłka nadana w ramach metody Allegro Przesyłka polecona? Paczka musi spełniać określone warunki wymiarowe (suma długości, szerokości i wysokości do 70 cm, najdłuższy z tych wymiarów nie może być większy niż 50 cm, a najkrótszy nie może przekroczyć 6 cm). Natomiast jej waga nie może przekroczyć 1 kg.

mr_oma_0-1628233302828.png

Co więcej, taka przesyłka zawiera ochronę ubezpieczeniową do 100 zł, więc nie jest możliwe dokupienie do niej dodatkowej ochrony. Nadasz ją z potwierdzeniem nadania - zostanie doręczona z pokwitowaniem odbioru.

Koszt dostawy przesyłki metodą Allegro Przesyłka polecona

Obecnie metody dostawy:

  • Allegro Pocztex Kurier 48
  • Allegro Pocztex Kurier 48 pobranie 
  • oraz Allegro Przesyłka polecona 

są objęte Usługą Dostawy, którą świadczy Allegro. Dzięki temu za dostawę tymi metodami rozliczysz się bezpośrednio z Allegro według cennika, który znajdziesz m.in. tutajZa dostawę metodą Allegro Przesyłka polecona zapłacisz 6,49 zł brutto*.

*Od 6 września 2021 r. z listy metod dostawy Allegro Smart! usunęliśmy metodę Allegro Przesyłka polecona. Nadal możesz zaproponować ją w swoich ofertach, jednak bez oznaczenia Allegro Smart! Jeśli kupujący z niej skorzysta, zapłaci za dostawę kwotę, którą podasz w cenniku. Ty z kolei nadal rozliczysz się bezpośrednio z nami na podstawie stawki z załącznika 4.

Warunki te obowiązują, jeśli zamówienie zostało opłacone z góry przez Allegro Finanse, a powiązany z zamówieniem adres mejlowy kupującego został prawidłowo przekazany. 

mr_oma_1-1628233461267.png

Pamiętaj, że jeśli dla zamówienia Allegro Smart! nie dotrzymasz tego warunku, poniesiesz cały koszt dostawy - obciąży Cię nim Poczta Polska.

Usługi dodatkowe

Cennik usług dodatkowych dla metody dostawy Allegro Przesyłka Polecona znajdziesz w załączniku nr 4 naszego Regulaminu. Sprzedający dodatkowo zapłaci za potwierdzenie odbioru (jest to 2,60 zł brutto) oraz zwrot przesyłki wynikający z braku możliwości jej doręczenia (kwota ta wynosi 6,49 zł brutto).

Nadawaj wygodnie dzięki Wysyłam z Allegro

Wysyłam z Allegro to bezpłatne narzędzie, które ułatwia nadawanie przesyłek bezpośrednio z konta Allegro lub przez API Allegro bez podpisywania umowy u wielu przewoźników. To w nim utworzysz i wydrukujesz etykiety oraz zamówisz odbiór paczek przez kuriera ze wskazanego adresu. Klienci szybko dostaną numery przesyłek, bo zaimportujemy je automatycznie do zakładki Kupione.

Co więcej, dzięki Wysyłam z Allegro nie musisz martwić się o poprawne przekazanie adresu mejlowego do przewoźnika, ponieważ do każdego zamówienia przypiszemy go automatycznie. Dzięki temu, zamówienia obsługiwane przez Allegro Pocztex Kurier 48, Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch albo Allegro Przesyłka polecona rozliczysz bezpośrednio z Allegro. Dodamy je do twoich rozliczeń z Allegro.

Chcesz poznać więcej opinii na temat metody dostawy Allegro Przesyłka polecona? Zapytaj na forum Gadane.

26 Komentarze
oznacz moderatorów