anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
2 6 12.7K

Gadane to miejsce spotkań społeczności Allegro. Możesz tutaj zadać pytanie lub opisać swoje wątpliwości - zarówno użytkownicy forum, jak i moderatorzy (czyli pracownicy Allegro) obecni na Gadane z chęcią pomogą. 

Wyszukiwanie podobnego tematu

Na początku warto rozejrzeć się po forum i skorzystać z paska wyszukiwania. Dzięki niemu sprawdzisz, czy ktoś spotkał się już z podobnym problemem i czy pojawiło się rozwiązanie. 

ko_alka_0-1680614843492.png

Jeśli w wątku pojawiło się rozwiązanie (czyli najpełniejsza, najprostsza odpowiedź na zadane  pytanie), to ikona zaakceptowanego rozwiązania będzie wyświetlana na tablicach, w wynikach wyszukiwania, a także w wątkach. 

Po zaakceptowaniu rozwiązania pod tytułem wątku pojawi się łącze prowadzące bezpośrednio do odpowiedzi. 

ko_alka_1-1680614843500.png

Jak założyć nowy wątek na Allegro Gadane?

Jeśli nie uda Ci się znaleźć podobnej sprawy lub potrzebujesz indywidualnej pomocy, śmiało załóż nowy temat. Wystarczy, że klikniesz w przycisk “Rozpocznij temat”. 

ko_alka_2-1680614843482.png

W kolejnym oknie pojawi się formularz wystawiania nowego wątku. 

ko_alka_10-1680614896145.png

W pierwszej rubryce “Czego chcesz się dowiedzieć” określ temat swojego pytania, np. “Jak odkryć ukryty zakup” lub “Jak wypłacić środki z Allegro Finanse?”. W tym miejscu nie musisz opisywać całej sprawy, do tego etapu przejdziesz później. 

Po dodaniu tematu wybierz tablicę, na której chcesz umieścić wątek. Jeśli jesteś Sprzedającym i Twoje pytanie dotyczy sprzedaży na Allegro - wybierz forum dla Sprzedających. Jeśli jesteś kupującym i masz problem z zakupem - wybierz forum dla Kupujących. 

Na Allegro Pay znajdziesz pomoc w sprawach związanych z metodą płatności Allegro Pay: warunkami, wnioskami, spłatami, limitami itp.

Forum Allegro One stworzyliśmy dla Sprzedających i Kupujących. Zamieszczane tam wątki powinny dotyczyć spraw związanych z metodą dostawy Allegro One. 

Tablica EkoGadka to świetne miejsce na dyskusje dotyczące ekologii, z kolei na forum Numizmatyka możesz liczyć na pomoc kolekcjonerów i znawców monet. 

ko_alka_11-1680614939082.png

W kolejnym oknie tekstowym podaj jak najwięcej szczegółów dotyczących Twojej sprawy. Przydatne będą data, numer oferty, numer zamówienia lub zrzuty ekranu przedstawiające problem. 

Jak wywołać użytkownika na Gadane?

Jeśli Twoja sprawa wymaga konsultacji z moderatorem, kliknij przycisk “Oznacz moderatorów”, wtedy otrzymamy powiadomienie o Twoim wątku i odpowiemy tak szybko, jak tylko będzie to możliwe. 

Jeśli chcesz oznaczyć wybranego użytkownika w swojej wypowiedzi, wystarczy że użyjesz znaku “@” - z rozwijanej listy możesz wybrać członka społeczności lub wprowadzić login konta. 

Gdzie na Allegro znajdę numer zamówienia?

Pamiętaj, że podanie numeru zamówienia przyspieszy rozwiązanie Twojej sprawy. Numer zamówienia znajdziesz w zakładce Kupione. Przy wybranym zamówieniu kliknij “Szczegóły zakupu”, a następnie “Rozwiń szczegóły zakupu”. 

ko_alka_12-1680614968717.png

Jak dodać zdjęcie do wątku?

Do nowego tematu możesz dodać grafikę pomocniczą (np. zrzut ekranu przedstawiający problem). Tuż nad polem tekstowym służącym do wpisania szczegółów sprawy znajdziesz ikonkę przedstawiającą aparat. Kliknij w nią i wybierz grafikę ze swojego urządzenia lub wklej adres internetowy (URL) obrazu. 

ko_alka_13-1680614996146.png

Grafiki dodane przez nowych użytkowników społeczności będą wymagały akceptacji moderatora, który zweryfikuje, czy nie naruszają one Regulaminu. Pamiętaj, aby zamazać dane osobowe na zdjęciu.

Jak dodać nowy wpis w istniejącym wątku?

Jeśli chcesz wypowiedzieć się  w istniejącym wątku, kliknij w przycisk “Odpowiedz”. Twój komentarz pojawi się w wybranym temacie. 

ko_alka_14-1680615016251.png

Jak wyłączyć powiadomienia z Allegro Gadane?

Jeśli zaznaczysz opcję “Powiadom mnie e-mailem, jeśli ktoś odpowie” podczas zamieszczania komentarza w wątku, to za każdym razem, kiedy pojawią się w nim kolejne odpowiedzi, otrzymasz wiadomość mejlową. 

ko_alka_15-1680615043705.png

W każdej chwili możesz wyłączyć powiadomienia, wystarczy, że wejdziesz w ustawienia znajdujące się w tej zakładce i wybierzesz preferowaną częstotliwość powiadomień: 

ko_alka_16-1680615065644.png

Jak usunąć konto?  

Posiadanie konta i korzystanie z Allegro Gadane jest całkowicie bezpłatne. Jeśli jednak zdecydujesz się na usunięcie konta, zgłoś taką prośbę na adres spolecznosc@allegro.pl. Konto zostanie usunięte w ciągu trzech dni roboczych od dnia otrzymania wiadomości. 

Pamiętaj, że posty, które zamieszczono z usuniętego konta, pozostaną publiczne, jednak nie będą oznaczone loginem. 

Serdecznie zapraszamy do korzystania z Gadane i wspólnego tworzenia Społeczności Allegro 🙂

6 Komentarze
oznacz moderatorów