anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
mr_oma
Moderator
Moderator
1 10 404

Licytacja na Allegro może być fantastycznym doświadczeniem. To Ty decydujesz, za ile chcesz kupić dany przedmiot i jeśli masz trochę szczęścia - możesz skorzystać z wyjątkowo atrakcyjnej oferty. Chcesz wiedzieć, jak licytować na Allegro? Czy można odwołać licytację? Jak połączyć zakupy z kilku licytacji i opłacić je za jednym razem? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Licytacje na Allegro

Zazwyczaj, gdy szukasz oferty na Allegro, możesz zgodzić się na cenę sprzedającego i sfinalizować transakcję lub zrezygnować z zakupu. Licytacja pozwala na przejęcie inicjatywy. To Ty proponujesz sprzedającemu, za jaką cenę chcesz zakupić dany przedmiot. Licytacja popularnych ofert zapewnia adrenalinę, a wygrana w ostatnich sekundach jest niezwykle satysfakcjonująca. 

Jak znaleźć oferty z licytacją?

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki. Wpisz nazwę interesującego Cię przedmiotu oraz wybierz filtr “licytacje”.

mr_oma_0-1640086712571.png

mr_oma_1-1640086737721.png
Po zaznaczeniu filtru “licytacje” zobaczysz jedynie te oferty, których cenę możesz zaproponować. Wybierz ofertę z listy, a następnie przejdź na stronę oferty. 

mr_oma_2-1640086775047.png

W polu “Twoja oferta” wpisz maksymalną kwotę, którą chcesz zaoferować za dany przedmiot. Jeśli pojawią się inni licytujący, nasz system będzie przebijał ich oferty do momentu osiągnięcia wskazanej przez Ciebie kwoty maksymalnej. 

mr_oma_3-1640086818919.png

Po kliknięciu w “licytuj” składasz wiążącą ofertę i w przypadku wygranej zobowiązujesz się kupić wylicytowany przedmiot. O zalicytowaniu przedmiotu poinformujemy Cię mejlowo.

Moja oferta jest najwyższa - czy wygram licytację? 

Sprzedający może ustawić w ofercie cenę minimalną. Jeśli zaproponujesz niższą kwotę, nie wygrasz licytacji, nawet jeśli Twoja oferta będzie wyższa od innych.

Łączenie zakupów

Masz Allegro Smart! oraz kilka zakupów od sprzedającego i posiadają one specjalne oznaczenie?

mr_oma_4-1640086864656.png

Aby skorzystać z darmowej wysyłki w ramach Allegro Smart!, wystarczy, że po wygraniu licytacji wejdziesz w zakładkę Moje zakupy. Następnie wybierz filtr “nieopłacone”:

mr_oma_5-1640086888121.png

 

 

 

Zaznacz zakupy, które chcesz opłacić (zobaczysz zielony pasek z komunikatem “zapłać” (na dole strony) i gotowe.

Pamiętaj, że z Allegro Smart! skorzystasz, jeśli cena towarów od jednego sprzedającego wynosi min. 40 zł dla dostawy do automatów paczkowych oraz dostawy kurierem.

Ile mam czasu na zapłatę?

W przypadku licytacji masz 30 dni na opłacenie zakupu.

Jak zrezygnować z licytacji na Allegro?

W szczególnych sytuacjach możesz poprosić o wycofanie złożonej przez siebie oferty podczas trwania licytacji. Aby to zrobić, wejdź do zakładki Moje zakupy -> Licytuję. Kliknij w link “Prośba o wycofanie oferty” (pod aktualną ceną oferty). 

mr_oma_6-1640086958771.png

Wybierz powód wycofania oferty i kliknij “wyślij”. Pamiętaj, że sprzedający nie musi zaakceptować Twojej prośby.

mr_oma_7-1640087075959.png

Jeśli była to transakcja konsumencka, wygraną licytację możesz anulować podobnie jak zwykły zakup na Allegro. Zrobisz to po jej wygraniu. Stąd dowiesz się, kiedy anulujesz zakup.

Aby anulować wygraną licytację, wejdź w zakładkę Moje zakupy, a następnie wyfiltruj “Nieopłacone”. To tam znajdziesz swój wygrany w licytacji zakup i z tego poziomu możesz go opłacić lub anulować. Tym sposobem wycofasz się z zakupu.

Czy sprzedający może odwołać licytację?

W kilku określonych przypadkach, sprzedający może odwołać Twoją ofertę w trwającej  licytacji. Ma taką możliwość, gdy:

  • przedmiot został skradziony lub zniszczony,
  • ma uzasadnione obawy w stosunku do kupującego
  • otrzymał taką prośbę od licytującego.
10 Komentarze
oznacz moderatorów