anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka
2 26 61.9K

Aktualizacja 18.05.2022 r. godz. 14:00 

Zgodnie z tym artykułem ocenę usuniesz lub zmienisz samodzielnie.

Chyba każdemu z nas zdarzyło się działać w emocjach. Dotyczy to również zakupów na Allegro. Nierzadko spontanicznie wystawiona opinia nie jest tą, która zostaje z nami na dłużej. Niezależnie od powodu, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak usunąć lub zmienić komentarz wystawiony sprzedającemu, ten artykuł jest dla Ciebie!

Opinia produktowa i ocena na Allegro

Polując na okazje Allegro, chcesz mieć pewność, że zakup będzie udany. W trosce o precyzję i wyczerpywanie tematu umożliwiamy ocenę wielu aspektów - oceny są ważnym drogowskazem na ścieżce zakupowej kupującego. Twoja rzetelna opinia może pomóc innym!

Wystawianie opinii na Allegro

Wystawiając opinię na Allegro oceniasz osobno sprzedającego oraz produkt. Pamiętaj - opinia dotycząca produktu nie powinna wiązać się z oceną sprzedającego czy przebiegu transakcji. Co więcej, jeśli anulujesz zakup przez zakładkę Kupione, nie wystawisz oceny za tę transakcję.

  • ocena transakcyjna

mr_oma_0-1629437109182.png

Po kliknięciu w login sprzedającego, przeniesiemy Cię na stronę O sprzedającym. To tu znajdziesz pozytywne i negatywne oceny z ostatnich 12 miesięcy. W tym miejscu dowiesz się, jak inni klienci oceniają zgodność produktu z opisem, obsługę kupującego czy koszt wysyłki.

mr_oma_1-1629437124117.png

  • opinia o produkcie

Opinie o produkcie są ocenami konkretnych przedmiotów przez ich właścicieli. Pojawiają się nie tylko w tej ofercie, którą kupujący ocenił bezpośrednio, ale także we wszystkich innych ofertach, gdzie sprzedaje się ten sam produkt. Dzięki poleceniom innych, łatwiej podejmiesz decyzję o zakupie.

mr_oma_2-1629437151641.png

Pamiętaj, że system ocen nie działa na Allegro Lokalnie.

Jak dodać opinię o produkcie?

Zrobisz to po zakupie. Jedną z możliwości jest wystawienie oceny wybranemu produktowi poprzez zakładkę Kupione.

mr_oma_3-1629437178038.png

Do sekcji Opinie o produkcie dodaliśmy galerię zdjęć. Jeśli w swoich opiniach umieścisz zdjęcie produktu, wyświetlimy je na górze karty z opiniami o produkcie.

mr_oma_4-1629437193846.jpeg

Opinię wystawisz już po 1 dniu od zakupu.

Jak ocenić sprzedającego?

Wśród ocen innych kupujących znajdziesz cenne informacje dotyczące sprzedającego. Dowiesz się z nich m.in. jak wygląda kontakt ze sprzedawcą, czy jego towar jest dobrej jakości lub też, jak szybko przesyłki znajdują się w rękach klientów. Jeśli chcesz, by z Twojego doświadczenia mogli skorzystać inni, oceń swój zakup u sprzedającego - masz na to 90 dni od momentu zakupu. 

Zrobisz to z poziomu zakładki Kupione. Kliknij w [Szczegóły zakupu] i z rozwiniętej listy poniżej wybierz opcję [Oceń sprzedającego]. W tym momencie wystawisz sprzedawcy ocenę “polecam” lub “nie polecam”.

mr_oma_5-1629437219560.png

Po kliknięciu w jedną lub drugą opcję, pojawią Ci się dodatkowe kategorie, w których możesz ocenić zakup. Są to: zgodność z opisem, koszt wysyłki oraz obsługa kupującego. Pamiętaj, że kosztu wysyłki nie ocenisz, jeśli skorzystasz z dostawy Allegro Smart! Każda oferta z Allegro Smart! otrzymuje automatycznie maksymalną ocenę w tej kategorii, czyli 5 gwiazdek.

mr_oma_6-1629437240197.png

Jak usunąć ocenę sprzedającego na Allegro?

Jeśli z jakichś powodów chcesz usunąć lub zmienić komentarz na Allegro, możesz poprosić sprzedającego, aby wysłał Ci formularz, który to umożliwi. Bez obaw - będziesz mógł wystawić ją ponownie. Prośbę sprzedającego znajdziesz w swojej skrzynce mejlowej wraz z uzasadnieniem. Możesz ją zaakceptować za pośrednictwem tej zakładki. Masz na to 14 dni od jej otrzymania.

mr_oma_7-1629437262138.png

Ocenę usuniesz również samodzielnie z poziomu zakładki Moje zakupy. Po przejściu do szczegółów danego zakupu, kliknij [Pokaż ocenę]

ko_alka_0-1675694778714.png

Sprawdzisz wystawioną sprzedającemu ocenę, a także pojawi się możliwość jej zmiany (edycji lub usunięcia). 

Pamiętaj jednak, że masz prawo do subiektywnej opinii — jeśli tylko nie narusza ona zasad, które opisujemy poniżej.

Kiedy możemy ingerować w opinię produktową?

Zgodnie z naszym regulaminem, wystawiona opinia nie może naruszać obowiązujących przepisów prawa w tym praw podmiotów trzecich – w szczególności nie może mieć charakteru zniesławiającego, naruszać dóbr osobistych lub stanowić czynu nieuczciwej konkurencji. Możemy edytować lub usunąć opinię jedynie w uzasadnionych przypadkach, gdy:

  •  stanowi kolejną opinię odnoszącą się do tego samego towaru
  •  odnosi się do innego Towaru niż opiniowany
  •  narusza zasady określone w art. 11.12
  • narusza obowiązujące przepisy prawa, dobre obyczaje lub godzi w uczucia religijne
  • narusza prawa patentowe, prawa autorskie, tajemnicę przedsiębiorstwa lub inne prawa własności intelektualnej, bądź prawo ochrony danych osobowych
  • jest wyłącznie streszczeniem filmu, książki lub płyty itp.
  • jest w całości lub częściowo skopiowana od innych Użytkowników, producenta opiniowanego Towaru lub z innych dostępnych źródeł
  • jej treść zawiera znaki, które powodują, że staje się ona nieczytelna.

Masz jakieś pytania dotyczące systemu wystawiania ocen, komentarzy i opinii o produkcie na Allegro? Koniecznie zadaj nam je na forum społeczności Allegro Gadane!

 

26 Komentarze
oznacz moderatorów