anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
mr_oma
Moderatorka
Moderatorka
3 0 25.6K

Jeśli to Twoje pierwsze kroki na Allegro, z pewnością zastanawiasz się, jak zacząć. W jaki sposób założyć konto? Czy w razie potrzeby można je bez problemu usunąć? Jak zmienić login lub numer? Oto wszystko, co potrzebujesz wiedzieć o zakładaniu konta zwykłego na Allegro.

Czym jest konto zwykłe?

Zanim założysz konto na Allegro, zadaj sobie pytanie - jakiego konta potrzebujesz? Jeśli jesteś konsumentem i działasz jako osoba prywatna, będzie to konto zwykłe. Co ważne - możesz je współdzielić z małżonkiem/współmałżonką. Aby to zrobić, wystarczy dopisać dane tej osoby w ustawieniach konta

Czym jest konto firmowe? 

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i prowadzisz sprzedaż, którą chciałbyś częściowo lub całkowicie przenieść na Allegro - konto firmowe jest idealnym rozwiązaniem. Możesz korzystać z tego rodzaju konta również wtedy, gdy jako pracownik reprezentujesz firmę oraz chcesz prowadzić sprzedaż w jej imieniu. Warto pamiętać, że posiadanie konta firmowego może wiązać się z dodatkową weryfikacją danych przy rejestracji. O tym, jak zarejestrować konto firmowe, dowiesz się z tego artykułu.

Założenie konta na Allegro jest prostsze, niż myślisz!

Jeśli chcesz kupować na Allegro, koniecznie zarejestruj swoje konto. Bez obaw - jest to bezpłatne i zajmie Ci dosłownie chwilę. Konto na Allegro założysz przy pomocy adresu e-mailowego, numeru telefonu lub konta na Facebooku czy konta Google.

mr_oma_0-1625207083364.png

Zakładanie konta przez adres e-mail

Jeśli chcesz zarejestrować się na Allegro poprzez adres e-mail, przejdź bezpośrednio do strony rejestracji. Wybierz, jakie konto Cię interesuje - możesz wybrać zwykłe lub firmowe. Wskaż swoją datę urodzenia, zapoznaj się z naszym regulaminem oraz go zaakceptuj i kliknij w opcję [zarejestruj]. Po tej czynności otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem aktywacyjnym - gdy w niego klikniesz, potwierdzisz rejestrację konta na Allegro.

Zakładanie konta przez Facebooka i Google

Jeśli chcesz zarejestrować się na Allegro poprzez konto Google lub Facebooka, przejdź bezpośrednio do strony rejestracji.

mr_oma_1-1625207102217.png

Wybierz za pomocą którego serwisu społecznościowego chcesz się zarejestrować i kliknij w przycisk tego serwisu. 

Zweryfikujemy adres e-mailowy, jaki masz przypisany do konta w tym serwisie. Jeżeli nie znajdziemy adresu e-mailowego w naszej bazie, poprosimy Cię tylko o deklarację wieku (mniej niż 18 lat lub 18 lat i więcej) oraz o wyrażenie standardowych zgód, jakie wyświetlamy podczas rejestracji. W takim przypadku nie musisz ustalać hasła oraz potwierdzać adresu e-mailowego.

mr_oma_2-1625207125514.png

Jeżeli jednak znajdziemy ten adres e-mailowy w naszej bazie, zapytamy, czy połączyć to konto w serwisie społecznościowym z kontem Allegro i zalogujemy Cię na to konto.

Rejestracja konta za pomocą numeru telefonu

Możesz też w szybki sposób założyć konto używając numeru telefonu. Wypełnij formularz rejestracji, a w sekcji Dane do rejestracji zaznacz opcję numer telefonu.

mr_oma_3-1625207176220.png

Następnie zaznacz odpowiednie zgody, pobierz Regulamin Allegro i zapoznaj się z nim, a na końcu zweryfikuj swój numer za pomocą kodu SMS.

Zmiana danych na koncie Allegro

Zgodnie z Regulaminem Allegro dane na koncie możesz zmienić tylko w niektórych przypadkach. Często konieczna jest dodatkowa weryfikacja. Możesz zaktualizować następujące dane:

 • adres e-mailowy
 • dane teleadresowe
 • imię i nazwisko* (tylko w wyjątkowych przypadkach, np. przy zmianie statusu cywilnego)
 • login* (gdy chcesz zmienić nazwę, którą otrzymałeś od nas automatycznie, np. pod postacią Client:123456789).

Co jeszcze możesz zmienić w danych swojego konta? Sprawdź ten artykuł.

Jak edytować adres e-mailowy?

Zrobisz to w zakładce Dane konta. Wystarczy, że w pierwszej kolumnie wybierzesz opcję [Zmień], a następnie klikniesz [Dalej]. Ze względów bezpieczeństwa poprosimy Cię o ponowne zalogowanie. Jeśli nie możesz zmienić adresu e-mailowego na Allegro, skontaktuj się z nami

Aktualizacja danych adresowych i zmiana numeru telefonu

Adres wskazany przy rejestracji konta na Allegro zmienisz samodzielnie w zakładce Dane konta. W razie potrzeby dodaj, edytuj lub usuwaj dodatkowo wskazane adresy.

Numer telefonu zmienisz w tej samej zakładce. 

Gdy dodasz nowy numer, odbierz SMS i wpisz otrzymany kod, a następnie kliknij w [Zweryfikuj]. Nie musisz potwierdzać SMS-em zmiany numeru w adresach do wysyłki - wystarczy, że zapiszesz dokonane zmiany.

Zmiana imienia i nazwiska

Taka ingerencja jest możliwa tylko w określonych przypadkach, gdy:

 • popełnisz błąd podczas rejestracji konta
 • zmienisz stan cywilny
 • dokonasz prawnej zmiany imienia lub nazwiska
 • chcesz przekazać konto współmałżonkowi.

   

mr_oma_5-1625207243605.png

Wskaż jedno z powyższych uzasadnień podczas zmiany imienia i nazwiska na koncie Allegro w zakładce Dane konta. Pamiętaj jednak, że nie jest to jednoznaczne z zaakceptowaniem Twojego wniosku.

Zmiana loginu

Login bez problemu zmienisz po rejestracji. Później taka zmiana jest możliwa tylko w wyjątkowych sytuacjach i wówczas nie zrobisz tego samodzielnie - niezbędna będzie pomoc Allegro.

Gdy wybierasz nowy login, pamiętaj, że:

 • nie może on zawierać znaków specjalnych, przestankowych oraz polskich znaków diakrytycznych
 • maksymalna liczba znaków to 16
 • nie może być wulgarny, zawierać nazwy Allegro czy innych nazw zastrzeżonych
 • niedozwolona jest spacja.

Najpierw sprawdź, czy wybrany login jest dostępny. Możesz to zrobić w wyszukiwarce na stronie głównej Allegro. Wystarczy, że wybierzesz strzałkę skierowaną w dół (obok lupy), a następnie wskażesz opcję "użytkownicy". Jeśli po wpisaniu propozycji loginu i zatwierdzeniu jej enterem nie ma żadnych pasujących wyników, możesz użyć tej nazwy użytkownika.

Jak usunąć konto na Allegro?

Rozwiązanie umowy z serwisem Allegro jest bezproblemowe. Wystarczy, że wyślesz formularz wypowiedzenia umowy. Wysłanie wypełnionego formularza jest równoznaczne z wypowiedzeniem umowy zawartej z Allegro podczas rejestracji konta. Gdy wypowiesz umowę:

 • nie będziesz mógł kupować i licytować
 • nie zmienisz zaoferowanej kwoty w licytacjach
 • będziesz mógł jedynie dokończyć rozpoczęte zakupy.

Pamiętaj, że okres wypowiedzenia trwa do 60 dni. Po tym czasie sfinalizujemy rozwiązanie umowy. 

oznacz moderatorów