anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
mr_oma
Moderator
Moderator
3 2 284

Grudzień był czasem na kupowanie prezentów dla najbliższych. Z kolei styczeń to doskonały moment, aby pomyśleć o sobie. Zwłaszcza, że okres poświąteczny na Allegro dostarcza wielu ciekawych ofert. Tytuły poniższych akapitów odeślą Was do tekstów, z których dowiecie się jeszcze więcej o zakupowych inspiracjach na nowy rok.

Inwestycja w święty spokój

Utarło się, że nicnierobienie cechuje ludzi leniwych. Natomiast odpoczynek jest niezwykle ważny zwłaszcza dla naszego mózgu, który przebodźcowujemy od momentu przebudzenia, aż do zaśnięcia. Warto zrobić sobie rachunek sumienia -  ile czasu w ciągu dnia marnujemy na śledzenie informacji, które w żaden sposób nas nie relaksują?

Refleksji posłuży mądra lektura pt. “Wyloguj swój mózg” autorstwa szwedzkiego psychiatry i badacza Andersa Hansena, który w przystępny sposób przybliżył wpływ ewolucji oraz social mediów na nasze myślenie oraz równowagę psychiczną.

Kolejną wartościową książką jest "Sztuka odpoczynku” Claudii Hammond. Autorka zwraca uwagę czytelnika na gloryfikację ciężkiej pracy oraz to, jak niedoceniany jest relaks. Co ciekawe, w środku znajdziecie międzynarodową ankietę dotyczącą wypoczywania. Wzięły w niej udział tysiące osób ze stu trzydziestu krajów. Ankietowani opowiedzieli, w jaki sposób odpoczywają - z pewnością jest to materiał, którym można się zainspirować. 

Upływ czasu zawsze pod ręką

Smartwatch to narzędzie, które z powodzeniem może zastąpić trenera personalnego, dietetyka oraz coacha. Inteligentny zegarek pomaga monitorować swój styl życia i pełni jednocześnie funkcję ozdoby. Bez obaw, nie jest to przedmiot, którego cena sprawi, że spadną Wam kapcie ze stóp. Wystarczy już 500 zł, aby stać się posiadaczem nowoczesnego zegarka.

Jeśli Twoje potrzeby nie są zbyt wygórowane, powinien Cię zadowolić zwykły smartband. Opaska jest znacznie tańsza od smartwatcha i sprawdzi się do mierzenia podstawowej aktywności czy wyświetlania godziny (co jest ważne u zegarków :)).

Modelami smartwatchów, które warto rozważyć są: Samsung Galaxy Watch Active SM-R500, Garett Sport Gym, Huawei Watch GT 2e, czy Xiaomi Amazfit GTS 2 Mini.

Planuj i realizuj 

Aby skutecznie zrealizować postanowienia noworoczne, warto przelać je na papier. Nieważne, czy są to duże, czy małe plany. Zapisanie swoich myśli jest formą zobowiązania oraz motywacji. Co więcej, zgrabny kalendarz lub planer pomogą zdobyć kontrolę nad swoim życiem oraz poprawią organizację pracy. Korzyści jest więc wiele. Pozostaje pytanie, jaki kalendarz wybrać? Na Allegro mamy propozycje zarówno dla przywiązanych do klasyki minimalistów, jak i osób ceniących kreatywny dizajn.

2 Komentarze
oznacz moderatorów