anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dokonałem płatności na konto Sprzedającego i nie mam z nim kontaktu, gdzie mogę to zgłosić?

AJEDREK1
#7 Wielbiciel#

Witam!

proszę o pomoc:)

Sprzedający:  wystawiający towar , poinformował mnie że nie może wystawić aukcji "kup teraz" ponieważ nie dokonali mu państwo aktualizacji konta bankowego. zasugerował że wystawi fakturę, którą wysłał na mojego maila powiązanego z kontem allegro, dokonałem płatności na wskazane konto i tutaj kontakt ze sprzedającym się urwał:( na chwilę obecną sprzedający ma zawieszone konto a ja nie mam ani towaru ani pieniążków na koncie.
proszę o pomoc, interwencję oraz o wskazanie w jakich służbach - instytucjach (POLICJA, PROKURATURA) powinienem sprawę zgłosić
oczywiście posiadam zapisy czatu ze sprzedającym dowód przelewu oraz wystawioną przez niego fakturę .
Pozdrawiam
AJEDREK1

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

xyz96
#21 Demiurg#

@AJEDREK1

Kupiłeś na Allegro, czy poza Allegro?

Jeżeli na Allegro, 14 dni po zakupie wypełnij wniosek o zwrot wpłaty z Programu Ochrony Kupujących. Wpłata bezpośrednio na konto sprzedawcy nie jest przeszkodą.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

Zakupów poza Allegro POK nie obejmuje, sam musisz zgłosić na policji oszustwo, o ile nie otrzymasz towaru.

 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@AJEDREK1 To kupiłeś PRZEZ Allegro, czy POZA allegro?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

pinsplash Czytaj i myśl . AJEDREK1 dokonał platności na podstawie przeslanej faktury  

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mdrogeria No i...? Mogę Ci wysłać fakturę nad jak ode mnie nic nie kupisz na Allegro...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

pinsplash   chętnie ,wlaśnie szukam kosztów .

oznacz moderatorów

AJEDREK1
#7 Wielbiciel#

zakup był na podstawie wystawionej przez sprzedającego faktury- na allegro nie miał opcji "kup teraz" tylko widniało w kategorii ogłoszenie

oznacz moderatorów

AJEDREK1
#7 Wielbiciel#

fajnie by to było. opisałem całą sytuację i wysłałem do wparcia po zakupowego ale niestety allegro umywa od tego ręce ponieważ jak piszą  "umowa nie została zawarta za pośrednictwem serwisu Allegro. W związku z powyższym może Pan dochodzić swoich roszczeń przed sądami lub sprawę zgłosić Policji.
Mimo, że rola Allegro polega na udostępnianiu miejsca do zawierania transakcji"

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@AJEDREK1 Nie zawarłeś transakcji za pośrednictwem Allegro, więc nie możemy Ci pomóc. Ponownie zalecam, żebyś zgłosił sprawę na policję.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

AJEDREK1
#7 Wielbiciel#

zgaszam sprawę do prawnika, ma się zająć tematem dochodzenia zwrotu kosztów w sądzie.

oznacz moderatorów