anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klientowi upłynął 14 dniowy czas na zwrot, i żąda ode mnie wygenerowania zwrotu przesyłki

FaraoN9
#7 Wielbiciel#

Czy jako sprzedający mogę wygenerować zwrot dla kupującego ( chodzi o list do darmowego zwrotu ).

a Dodatkowo jeszcze jak upłynął 14 dniowy termin na to.

Oczywiście ja zwrot chce przyjąć, ale już nie jestem w stanie zapewnić mu darmowej wysyłki.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

kostas11
#21 Demiurg#

@FaraoN9 kupujący ma 14 dni na odstąpienie od odebrania, i 14 dni na odesłanie 🙂  Napisz że miał 14 dni na wygenerowanie darmowego zwrotu po tym czasie ani Ty ani nikt tego nie zrobi, poinformuj że dalej przyjmiesz zwrot ale musi odesłać na własny koszt 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

FaraoN9
#7 Wielbiciel#

Tak napisałem to zgłosił sprawę do POK. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@FaraoN9 Kupujący ma 14 dni od zakupu na zwrot i 14 dni na odesłanie. Jeżeli już chcesz być tak "dobry" zaproponuj zwrot kosztów odesłania. Złożenie wniosku do POK nie musi niczego złego oznaczać dla ciebie, skoro jesteś chętny na przyjęcie zwrotu.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@FaraoN9 napisz ciut więcej jakie roszczenia ma klient . To zwrot konsumencki bez podania przyczyny czy ma jakieś zastrzeżenia do towaru ?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@FaraoN9 czemu nie piszesz wszystkiego od razu 😞  jeśli nic nie zakombinowałeś to allegro napisze kupującemu że minął okres i po sprawie, ale jak Ty cos kombinowałeś to napisz zanim wyprostuje to @_HolaOla_ 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

FaraoN9
#7 Wielbiciel#

Nic nie kombinuje, ale poerwszy raz mam taka sytuacje. 
czyli czekam na reakcje allegro. Dzieki za info

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@FaraoN9 Jak ci napisałem, jeżeli wszystko odbywa się zgodnie z prawem i nie utrudniasz to nawet jak kupujący otrzyma rekompensatę to tobie nie musi nic grozić.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

FaraoN9 Chcesz dobowolnie przyjąć przeterminowany zwrot to allegro nie może Ciebie w żaden sposób ukarać czy obciążyć , podejrzewam ,że zwrot z POK stoi pod dużym znakiem zapytania .

Napisz jeszcse czy była dyskusja i jaki maiała finał .

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@FaraoN9 

Allegro mówi klientom tak:

Ile masz czasu?

Masz 14 dni na wygenerowanie kodu zwrotu (licząc od momentu odebrania przesyłki) i następnie kolejne 14 dni na odesłanie paczki.

Rozumiem, że chodzi o wysyłkę InPost i zwrot przez InPost. W tej sytuacji, jeśli kupujący nie wygenerował kodu zwrotu w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki, bezpowrotnie stracił prawo do darmowego zwrotu. Wniosek do POK niczego nie zmieni - mogą zafundować kupującemu darmowy zwrot, ale nie mają prawa obciążyć Ciebie kosztami. Sami zapłacą - z naszych prowizji...

Jeżeli kupujący zgłosił zwrot po upływie 14 dni od zakupu, masz prawo takiego zwrotu nie przyjąć. To tak na przyszłość.

 

oznacz moderatorów