anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Źle oceniony sprzedający dzwonią, piszą, domagają się usunięcia oceny

Client:81065088
#8 Zapaleniec#

Jakiś rok temu zaczęłam kupować na allegro i od razu sporo. W tym czasie wystawiłam wiele pozytywnych ocen sprzedającym, ale też kilka negatywnych.

Negatywne były uzasadnione.

Za każdym razem sprzedający do mnie dzwonią i domagają się usunięcia negatywnych ocen. Piszą smsy, maile, oferują pieniądze. 

Jest to dla mnie szokujące.

Piszę tego posta o 21:50. Kilka minut temu dostałam smsa od jednego z oceniających, którego negatywnie oceniłam z kolejną prośbą usunięcia oceny. Jak dla mnie to podchodzi pod nękanie i wykorzystanie moich danych osobych w celu do tego nieprzeznaczonym. Przecież ja te dane podałam, żeby otrzymać produkt, nie żeby być nękaną po 21:00 za negatywną (ale nie obraźliwą i fair) ocenę.

Co można z tym zrobić?

oznacz moderatorów
44 ODPOWIEDZI 44

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:81065088 Masz rację z tym nękaniem, to często pojawiający się tu temat. Niektórzy sprzedawcy nawet zastraszają prawnikami, sądami, ale zazwyczaj na nękaniu i zastraszaniu się kończy. Tak się dzieje na Allegro od kilku lat, czyli od czasu, gdy sprzedawcy nie mogą już wystawiać kupującym negatywnych komentarzy odwetowych. Niestety Allegro nie za bardzo jest skłonne, aby zrobić z tym porządek, a nawet daje sprzedawcom narzędzia do składania próśb o wycofanie komentarza, ponieważ duża ilość negatywów to kłopot dla sprzedawców i dla samego Allegro. Jeśli to wyraźne, długotrwałe nękanie, każdą taką sprawę możesz zgłosić tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1aab3926-a59f-4f0a-b91a-ab3d4e469201&subjectId=0cf36533-0...

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:81065088, jako kupująca masz prawo do subiektywnej opinii. Czasem zdarza się, że ocena transakcyjna zostaje wystawiona przez pomyłkę lub też sprzedającemu zależy na wyjaśnieniu sprawy - umożliwienie kontaktu między dwoma stronami transakcji bardzo często pomaga znaleźć rozwiązanie w trudnych sytuacjach. Jeśli miałabyś do czynienia z działaniami, które odbierasz jako zakłócenie prywatności, najlepiej abyś napisała do nas przez ten formularz kontaktowy. Załączenie zrzutów ekranu wiadomości, które są według Ciebie naruszeniem, pozwoli nam na podjęcie odpowiednich działań, jeśli uznamy je za zasadne.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Trochę ta odpowiedź zakrawa na "hipokryzję".

Z jednej strony - Allegro wręcz "przymusza" kupujących do wystawiania komentarzy wysyłając ciągle przypomnienia. Nawet jak kupujący nie chciał wystawić komentarza , bo nie był zadowolony - to Allegro mu o tym przypomina, że jednak powinien go wystawić.

Z drugiej strony - Allegro zachęca sprzedających do wysyłania kupującym prośby o zmianę komentarza lub anulowanie. W niektórych przypadkach jest to wręcz "naleganie" i nieodzowna rzecz.

Chyba coś tutaj jest nieco "popaprane". To są przecież 2 sprzeczne sprawy i stanowiska.

Kto za tym stoi?

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Justmiko
#9 Pomysłodawca#

Mam dokładnie to samo. Po południu założyłem podobny wątek. Pisze mi smsy obraża rodzinę, nawet wyszukał dane na google groził że napiszę do opieki społecznej do pracodawcy i tak dalej.... Śmiechu warte ale zgłosiłem do allegro napisałem e-maila i czekam na ich odpowiedz. Napisz też i dodaj w załączniku zrzuty z ekranu jego smsów i wyślij.  

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Justmiko, widzę, że napisałeś do nas mejlowo w tej sprawie. Poprosiliśmy Cię o kontakt po zalogowaniu na konto, na którym została zawarta transakcja. Dziękuję Ci za doradzenie, co zrobić w takiej sytuacji, na pewno będzie to pomocne dla innych osób. 🙂

Mam też nadzieję, że opisaną przez Ciebie sprawę uda się wyjaśnić i, że nie powtórzy się w przyszłości.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

Ponieważ jako kupujący jesteś bardzo ważny, źle oceniając transakcję, zauważyli że coś musiało być nie tak, wobec czego kontaktują się by pytać o powody, by wyciągnąć wnioski, dokonać zmian, poprawy.

Przecież i kupującym i sprzedającym zależy na jedynym, na obustronnemu zadowoleniu z przebiegu transakcji.

Nikt nie wymagał wystawienia ocen, można wystawić ocenę lub nie. To klient dokonuje wyboru.

oznacz moderatorów

Client:81065088
#8 Zapaleniec#

Wystawiając ocenę napisałam co było nie tak, więc Twój komentarz nie jest prawdą. 

Poza tym, Twój komentarz sugeruje, że nie powinno się w ogóle wystawiać negatywnych komentarzy, tylko przemilczeć negatywne doświadczenie, żeby nie zostać nękanym.

Coś takiego jest nie na miejscu. Sama bardzo cenię komentarze innych i uważam rzeczowe, zgodne z prawdą komentarze za jedną z najwartościowszych elementów allegro.

oznacz moderatorów

Justmiko
#9 Pomysłodawca#

Niedługo to tacy ludzie zbulwersowani oceną zaczną nam pukać do drzwi.  To już jest chory stan umysłu. My mamy prawo do swoich uzasadnionych oceń

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

Sprzedawca ma prawo kontaktować się w sprawie wystawionej oceny, to prawo daje mu regulamin Allegro, który jest akceptowany przy każdym logowaniu się do serwisu.

 

oznacz moderatorów

Justmiko
#9 Pomysłodawca#

Ale nie na prywatny numer klientki. A poza tym pisze że negatywny komentarz był uzasadniony.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Halfrunt nie regulamin allegro

tylko przepisy polskiego prawa, których działania allegro nie ma

żadnego prawa ograniczać

 

@Client:81065088 każda Twoja publiczny komentarz może być oceniany przez drugą stronę, która ma pełne prawo domagać się jego usunięcia

nie jest to spam i nie podpada pod rodo

oczywiście, jeżeli tego typu kontakt przekroczy formy przewidziane w prawie to może być uznany jako stalking - ale o tym nie decyduje allegro

@Justmiko nikogo - nawet sądu nie będzie obchodzić czego nie rozumiesz

nieznajomość prawa nie zwalnia z jego stosowania

 

oznacz moderatorów

Justmiko
#9 Pomysłodawca#

Nie musisz juz mi komentować wątku. Dostałem wiadomość od allegro i sprzedawca może mieć bardzo duże problemy. Temat tutaj jest już zakończony. A co mi allegro wysłało w wiadomości prywatnej dowie się już tylko sprzedający

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Justmiko ech... nie zdziw się jak się okaże że jesteś na Czarnych Listach...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Justmiko Nie bój się żadnych czarnych list. Zakładasz sobie nowe konto na Allegro i nadal kupujesz u każdego. Czarna lista to taki straszak, kapiszon, podobnie jak to nękanie przez sprzedawcę. 

oznacz moderatorów

Justmiko
#9 Pomysłodawca#

Wiesz jak bardzo mnie to interesuje? Tak bardzo że aż wcale

oznacz moderatorów

Newday5
#11 Animator#

Justmiko - ale w tobie dużo jadu, nie chcesz się porozumieć że Sprzedawcą, ty chcesz zniszczyć Sprzedawcę.  Nie wiem jaka jest możliwe, że Allegro ci dziękuję za agresywna postawę...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Newday5 Sprzedawca sam się niszczy. Porozumieć się? Przeprosić, ukłonić się, pocałować w pierścień na kolanach i usunąć negatywa? Dobre sobie!

oznacz moderatorów

Justmiko
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie. Ale xyz96 myślę że niema co tłumaczyc ciągle, bo to wygląda jak rozmowa z  ... E co tu więcej pisać.   Czy to ma w ogóle sens

oznacz moderatorów

Justmiko
#9 Pomysłodawca#

Tak idzie właśnie też zauważyc że sprzedawcą broni sprzedawcy no bo przecież tylko w ich życiu liczy się te ich allegro Smart. Dostaje zasłużony Negatywny komentarz i koniec świata. Tylko trzeba ruszyć głową i pomyśleć że gdyby wszystko było ok to komentarza by nie było. Eh już kończę chyba te dyskusję bo one do niczego nie prowadzą. Niech sobie wypisują co chcą już tutaj. Może wtedy jest im lżej może czują się usatysfakcjonowani.... No nie wiem. I wiedzieć nie chce. Pozdrawiam 

oznacz moderatorów