anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Сhińscy sprzedający

MAMY ROZWIĄZANIE!
Oleh73
#7 Wielbiciel#

Pozdrowienia dla wszystkich. Chcę ci opowiedzieć, jak kupiłem „krzesło”
Przed nowym rokiem zobaczę krzesło obrotowe w niskiej cenie. Bez większego wahania, licząc na noworoczne rabaty, dokonałem zakupu. Zamówienie zostało złożone z aplikacji mobilnej. Jak wiadomo, główne zdjęcie produktu i jego nazwa widoczne są najpierw w aplikacji mobilnej, a także gdzieś pod opisem. Nie zwracając uwagi na opis, bo litery na smartfonie są małe, a mój wzrok nie jest zbyt dobry. Jakież było moje rozczarowanie, kiedy otrzymałam paczkę. Zamiast krzesła przysłali czarne pończochy, jak się później okazało, były to pokrowce na krzesła. Otworzyłem spór, w którym sprzedawca potwierdził, że sprzedaje pokrowce i że jest to wskazane w opisie. Zwróciłem uwagę sprzedawcy, że na zdjęciu jest krzesło, a w nazwie produktu również jest napisane krzesło, dlaczego dostałem odpowiedź, że nie rozumie i że mówi o pokrowcu i że nie chce mnie wprowadzić w błąd . Ale do tej pory nie zmienił ani zdjęcia, ani imienia.
Jeśli spojrzysz na ten sam produkt od innych sprzedawców, wszyscy mają to samo zdjęcie, nazwę i opis, różnią się tylko ceną. Na Allegro dostępnych jest ponad 50 takich aukcji.
Uważam, że to jedna i ta sama grupa osób, a może jedna osoba, która celowo organizuje takie aukcje, aby wprowadzić kupujących w błąd i sprzedać tani towar, którego nikt nie potrzebuje.
link do produktu: https://allegro.pl/oferta/fotel-obrotowy-fgbvff-czarny-14517786509
link dla innych sprzedawców:https://allegro.pl/kategoria/pracownia-fotele-obrotowe-251011?string=Fotel%20obrotowy%202023%20czarn...

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
LEW433
#21 Demiurg#

Ale oferta wprowadza w błąd Allegro tego nie widzi?: @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
Madex0
#10 Popularyzator#

Przecież jest napis zgłoś naruszenie zasad. wypełniacie  poddajecie powód i wysyłacie . Allegro usuwa ofertę to proste jak drut 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Oleh73 Oferta została usunięta. W razie wątpliwości, co jest przedmiotem oferty, warto zawsze dopytać sprzedającego. W opisie jest informacja "Ten produkt jest sprzedawany jako pokrowiec na krzesło i nie obejmuje krzesła". 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@ko_alka ale ma sie jak pięść do nosa do waszego katalogu: tytuł to fotel,

Fotel obrotowy 2023 czarny (14939822235)

a w opisie:

 Ergonomiczny komputer biurowy fotel do gier pokrowce elastyczne pokrowce na fotel gamingowy Pochodzenie: CN (pochodzenie) ➤ Numer/Liczba modelu: Chair Case ➤ Zestaw typu: no ➤ Wzór: W jednym kolorze ➤ Styl: Nowoczesne ➤ Is_customized: Tak ➤ Wykorzystanie: Na fotel ➤ Materiał: Poliester/Bawełna

 

Zgaduj, zgadula, co dostaniesz, ? komputer? fotel? pokrowce?

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@AptekaNatolinska Pominęłaś zakończenie tego opisu i innych > Ten produkt jest sprzedawany jako pokrowiec na krzesło i nie obejmuje krzesła.

Fakt, że tytuł wprowadza w błąd, ale to pewnie wina katalogu > a poza tym to przydało by się niektórym przeczytać pełny opis aukcji, a nie tylko tytuł i cenę > można w ten sposób uniknąć wielu rozczarowań.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Ziolko39 ja jeszcze dodam że najtańsze krzesło biurowe jakie widziałem kiedyś kosztowało 99zł w starciu z moją osobą w firmie wytrzymało 3h zanim strzeliły 2 nogi więc nie wyobrażam sobie że krzesło obrotowe nowe można kupić z dzisiejszą inflacją za połowę tego... to nawet wyszukując towary widać że najtańsze jest podejrzanie tanie w porównaniu do kolejnych z kolejki i powinna się zapalić czerwona latarnia ostrzegawcza

oznacz moderatorów
Oleh73
#7 Wielbiciel#

Jeśli czegoś nie widziałeś, nie oznacza to, że tego nie ma. W Chinach, jeśli kupisz dużą partię, możesz ją kupić za 5 dolarów. Nawet tutaj można znaleźć taniej niż 99 złotych.
Przykład: https://allegro.pl/oferta/fotel-obrotowy-biurowy-krzeslo-komputerowe-do-pracy-gry-komputera-siatka-1...

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Ta oferta jest z Chin prosto z fabryki więc nie kupisz większej partii to raz a dwa on te pokrowce i tak kupił drożej niż połowa tego krzesła. Jak się towaru szuka to na 1 rzut oka widać że cena podejrzanie niska skoro najtańszy, nowy towar kosztuje 88zł a tu prawie połowa taniej 

oznacz moderatorów
drekenzes
#16 Inspirator#

@ko_alka Jedna oferta usunięta, ale tysiące podobnych aktywne. Widocznie Allegro zależy, aby klienci nie mogli znaleźć prawidłowego produktu. Wystarczy wpisać fotel obrotowy i już po chwili pełno ofert za 50 zł, a tam po niby polsku że to pokrowce. Wystarczy przewinąć ten link ile tego syfu... tylko promowane aukcje to fotele, a poniżej badziew....

https://allegro.pl/kategoria/pracownia-fotele-obrotowe-251011?string=Fotel%20obrotowy%202023%20czarn...

fotel.jpg

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

@Oleh73 to nie chińska mafia, to katalogowa ściema 

oznacz moderatorów
Oleh73
#7 Wielbiciel#

katalog nie jest tu winien, w nazwie napisz okładkę, a katalog wybierze okładki, a jeśli takiej nazwy nie ma, to możesz stworzyć nową.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Oleh73 źle zrozumiałeś, winny sprzedawca źle przetłumaczył ale jak by nie było wymogu katalogu i łączenia nie było by tego bałaganu 😞

zerknij jakie cuda https://spolecznosc.allegro.pl/t5/katalog-produkt%C3%B3w/inne-oferty-tego-produktu-%C5%BAle-po%C5%82...

________
Κώστας
oznacz moderatorów