anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro finanse

MAMY ROZWIĄZANIE!
CamillusNT
#7 Wielbiciel#

Witam,

 

Na wstępie chciałem poinformować, że nie za bardzo wiem jak rozwiązać problem z zwrotem środków z allegro finanse. Kupiłem produkt i sprzedający niestety nie posiadał go na stanie, więc zwrócił mi środki na allegro finanse (przelew był wykonany metodą tradycyjną).

Przelew był wykonywany z innego konta (firmowego) i mam ustawieniach prywatne (nie firmowe). Zależy mi, żeby pieniądze wróciły na firmowe - nie chcę robić zamieszania.

 

Czy jest możliwość ustawić zwrot na inne konto? Jeśli tak, to prosiłbym o odpowiedz - ewentualnie, czy mogę dodać drugie konto zwrotu?

 

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
mdrogeria
#21 Demiurg#

JEŚLI ZROBIŁ ZWROT PRZEZ ALLEGRO FINANCE ŚRODKI WRÓCĄ W TO MIEJSCE Z KTÓREGO WYSZŁY .

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Wypłacić pieniądze z Allegro Finanse możesz tylko na rachunek bankowy właściciela konta Allegro. Dane konta Allegro muszą być takie same jak dane właściciela rachunku bankowego.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@CamillusNT Rachunek bankowy musi być taki sam jaki jest zarejestrowany na Allegro i powiązany z właścicielem konta.

oznacz moderatorów
Aditum
#12 Orędownik#

@CamillusNT Jako, że płaciłeś przelewem tradycyjnym pieniądze trafiają na Allegro Finanse. Tam możesz zmienić numer konta do wypłat przed wypłatą na konto firmowe jeśli prowadzisz jednoosobową działalność bo dane konta firmowego będą pokrywać się z danymi z konta. Nie musisz posiadać konta allegro firmowego aby wypłaty były wypłacane na rachunek firmowy. Jeśli jest to spółka to niestety nie masz innej możliwości jak wypłata na Twoje konto prywatne.

oznacz moderatorów
CamillusNT
#7 Wielbiciel#

Dziękuje wszystkim za odpowiedź na moje pytanie.

 

Ostatnia odpowiedź wyczerpuje moje pytanie. Tak, jest to spółka i wychodzi na to, że muszę założyć osobne konto - żeby przyszłości nie dochodziło do takich sytuacji.

Co prawda uważam, to za bezsens. Skoro pieniądze były przelewane z danego konta, to powinny wrócić na to samo konto bez kombinowania. A tym bardziej klient ma zawsze racje i on decyduje o numerze konta do zwrotu.

W każdym razie olbrzymi minus dla portalu jakim jest allegro. Pozostaje mi wypisać KP...

oznacz moderatorów
Aditum
#12 Orędownik#

@CamillusNT Masz jeszcze jedną możliwość. Płacić za zakupy kartą lub przelewem przez bramkę płatności PayU wybierając bank. W takim przypadku w razie zwrotu przez sprzedającego w Allegro Finanse pieniądze trafią na instrument płatności z którego była zapłata. W przypadku przelewu tradycyjnego niestety zawsze trafiają na Allegro Finanse.

oznacz moderatorów