anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro ignorują moją dyskusję, a jak wchodzą to nawet nie czytają dyskusji i piszą bzdury.

Client:89454620
#8 Zapaleniec#

@N_Nitka28@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_ 

Sytuacja jest następująca: kupiłem laptopa na allegro lokalnie za 4600, zapłaciłem przez allegro, czyli przez funkcję "kup teraz", nie robiłem przelewu, bliku... Zapłaciłem 20 sierpnia, koleś powiedział, że nada paczkę tak szybko jak będzie mógł, ja cierpliwie czekałem, ale 23 sierpnia zapytałem się kiedy wyśle paczkę, on powiedział - "dziś" i nadał do Paczkomat w piątek o 20:24, jasne że tą paczką nikt nie będzie się już zajmował o tej porze. Czekałem weekend+ poniedziałek, i we wtorek została nadana do mojego paczkomatu. Ja byłem tak wzbudzony, że nie mogłem spać, i czekałem kiedy już przyjdzie ten laptop, i jak ja się rozczarowałem, kiedy otworzyłem Paczkomat, i wzięłem paczkę do ręki. Ludzie, którzy trzymali w rękach laptopa to bym zrozumieli, że to nie był laptop. Tak i ja, tylko wzięłem i od razu myśl przyszła do głowy: "oszukano mnie". Paczka była gotowa do odbioru o 9:38, odebrałem o 9:45 po powrocie do domu otworzyłem paczkę i od razu otworzyłem dyskusję(o 9:51 otworzyłem dyskusję), gdzie koleś udaje **piiip**ę, i mówi, że ja chcę go oszukać, bo z jego słów podrobiłem etykietę, i przykleiłem ją razem z naklejką InPost do innej paczki. I to wszystko z jego słów miałem zrobić za te 6 minut. Tylko prawda jest taka, że ja wysłałem od razu wszystkie zdjęcia tej paczki, którą on mi wysłał i opakowanie tej paczki, a później on wysłał dosłownie takie same opakowanie, i mówi, że : "naklejka jest lekko poszarpana, i to jest inna przesyłka". Zaczęło się to wszystko 27 sierpnia, i trwa do dziś. Allegro poprosiłem o pomoc o 10:00 w dyskusji wczoraj, odezwali się pierwszy raz (Anna Jagiello 28 sierpnia 2024 16:38) i napisała to: "Client:89454620 przykro mi, że nie jest Pan zadowolony z zakupu. Sprzedający BartoszPL2007 poinformował, że może kupujący zwrócić towar, więc proszę o ustalenie dalszych szczegółów." To dopiero żarty. Jak ja mogę wysłać to czego nie dostałem, dostałem rozwalony tablet, ładowarkę nie wiem do czego, jakiś telefon z 2001 i używany długopis. To wszystko opisywałem w dyskusji, ze zdjęciami. A Allegro wchodzą na dyskusję i nie czytają ją w ogóle. Dzięki za wsparcie. Drugi raz poprosiłem o pomoc, bo sprzedający dalej grał rolę, i mówił, że to ja oszusta a on biedny, którego ja próbuję oszukać. Pani doradca napisała: (Anna Jagiello28 sierpnia 2024 16:59 Proszę zatem o wspólne ustalenie sposobu odesłania przesyłki.). Ja zapłaciłem jako pierwszy za laptop, tydzień czekania i **wno, i teraz mi mówi, zwróć laptopa i ja ci zwrócę pieniądze, no to dopiero żart. Dla mnie nie ma żadnego problemu zwrócić to co dostałem, ale nie ma żadnej pomocy od Allegro, tylko ignorują moją dyskusję. Trzeci raz poprosiłem o pomoc jeszcze wczoraj (28 sierpnia 2024 17:14) "Kupujący poprosił nas o pomoc. Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe." Nikt nie wchodził na tą dyskusję od tej godziny o do dziś, nadal męczę się z tym **wnem. Nie wiem gdzie jeszcze napisać. Pisałem do allegro na Whatsapp, infolinia telefoniczna jest nieczynna, super👍

IMG_20240827_094847654.jpg

IMG_20240827_103657716.jpg

IMG_20240827_094910367.jpg

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

seeyougame
#8 Zapaleniec#

286,1kk - doprowadzanie do niekorzystnego rozporządzenie mieniem, inaczej oszustwo, sprawa ścigana z urzędu

oznacz moderatorów

Client:89454620
#8 Zapaleniec#

@N_Nitka28@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_ 

Allegro nadal to ignorują, moderacja też, jak widać. Niestety po tym jak mnie oszukano, stałem łazić na allegro lokalnie, aby poszukać takich typów (długo nie szukałem), którzy sprzedają laptopy, dosłownie takie same z takimi samymi zdjęciami (chyba że różnią się jednym zdjęciem, podejrzewam po to, aby zmylić system), ale z różnymi sprzedającymi. Szkoda, że się dowiedziałem po tym jak zostałem oszukany. Ale ja to nie odpuszczę, ogromne pieniądze zapłacone za laptop, którego nie otrzymałem. A allegro udaje, że nic nie widzi.
Desktop Screenshot 2024.08.27 - 18.29.57.14.pngDesktop Screenshot 2024.08.27 - 18.31.09.100.pngDesktop Screenshot 2024.08.27 - 18.32.13.76.png

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Skup się na swoim problemie, to że teraz zaczniesz o coś oskarżać Allegro z pewnością Ci nie pomoże, sądzisz że Allegro tylko prowadzi Twoją dyskusję? zalecam spokój.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:89454620 niestety ale wg prawa sprzedawca prywatny odpowiada za paczke do momentu nadania i potem co się z nia stanie go nie interesuje. Przejedzie po paczce czołg nie jego sprawa, podmienią kurierzy zawartość wyjaśniaj sobie z przewoźnikiem co się stało z zamawianym towarem że dostaleś stary trampek zamiast laptopa. Dopiero jak od przewoźnika po reklamacni dostaniesz odpowiedź że na jego kamerach w paczkę nikt nie ingerował to masz podejrzenie na dokonanie oszustwa z dowodem, że wysłano ci celowo jakiś śmieć. Miałeś podejrzenie że za lekka paczka trzeba było albo zamowić wysyłkę pocztą polską z sprawdzem zawartości przed wniesieniem oplaty za pobraniem albo odpakowywać w kadrze kamerki paczkomatu albo nakręcać filmik ciągiem z odpakowania że po weryfikacji na policji nikt nie ingerowal w nagranie plus brać świadków z odpakowania spoza rodziny tzw osoby trzecie niespokrewnione. A to co cię spotkało to wynika z polityki allegro wypłacania protect oszustom po obu stronach barykady i sobie patologia zrobiła z tego sposób na życie. Allegro wypłaci kasę na koszt sprzedawcy lub swój i ktoś jest parę tysi do przodu na oszustwie. 

oznacz moderatorów

Client:89454620
#8 Zapaleniec#

Pierwszy raz takie coś, że sprzedający tak wykombinował, że ja siedzę i myślę czy to dobrze się skończy. Miałem do czynienia z oszustą, który sprzedaje/wał konta do valorantu, gdzie poprzez moją nieuwagę, zostałem zaskamowany, bo koleś w opisie towaru wrzucił opis gry valorant, i prawie na końcu schowane było zdanie(które już po aktywacji konta zobaczyłem), że wysyłka kont jest randomowa, i typ żeby wysłać mi konto, stworzył go pięć minut po zakupie, ale to nie były ogromne pieniądze, więc nie było tak krzywdzące. A z laptopem to ja takiego nie oczekiwałem, były podejrzenia, że może oszukać, ale nie myślałem, że oszuka w taki sposób. Ja sobie myślałem, że wszystko ok, bo zapłaciłem przez allegro "kup teraz" w razie czego allegro mi pomoże, ale sprzedający okazał się "sprytniejszy". To moja głupota, tak jest, ale jestem zwykłym człowiekiem, nie mogłem przewidzieć wszystkiego, po prostu chciałem kupić laptopa.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

W zasadzie nie masz wyjścia musisz czekać na pomoc, na odpowiedź sprzedającego, masz zdjęcia masz dokumentację itd. Allegro musi w końcu podjąć decyzję a jak nie to Ty musisz po 14dniach dyskusję odznaczyć jako nierozwiązaną. Ja poszedłbym także  z tym na Policję, duży koszt i jest możliwe że Allegro jakby miało wypłacić Ci rekompensatę zażąda zgodnie z regulaminem AP takiego zgłoszenia, zgłoszenia na Policję, więc warto.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:89454620 "Tak i ja, tylko wzięłem i od razu myśl przyszła do głowy: "oszukano mnie". Paczka była gotowa do odbioru o 9:38, odebrałem o 9:45 po powrocie do domu otworzyłem paczkę i od razu otworzyłem dyskusję(o 9:51 otworzyłem dyskusję)" > skoro zauważyłeś, że coś jest nie tak trzeba było rozpakować paczkę pod okiem kamery paczkomatu > miałbyś nagranie jako dowód > a tak to jest słowo przeciwko słowu

oznacz moderatorów

seeyougame
#8 Zapaleniec#

No chyba nie koniecznie słowo przeciwko słowu. Bo jeśli na tym co tutaj otrzymał są "paluchy" sprzedającego, to sprzedający nie będzie w stanie tego wytłumaczyć 😁

oznacz moderatorów

seeyougame
#8 Zapaleniec#

Niestety po tym jak mnie oszukano, stałem łazić na allegro lokalnie, aby poszukać takich typów (długo nie szukałem), którzy sprzedają laptopy, dosłownie takie same z takimi samymi zdjęciami (chyba że różnią się jednym zdjęciem, podejrzewam po to, aby zmylić system), ale z różnymi sprzedającymi. 

masz na myśli że jest to powtarzane to co ciebie spotkało?

oznacz moderatorów

Client:89454620
#8 Zapaleniec#

Nie, miałem na myśli, że w dzień kiedy zostałem oszukany (27 sierpnia, kiedy odebrałem paczkę) łaziłem w internecie i szukałem może miał ktoś do czynienia z czymś takim, bo siedzieć w miejscu nie da się przy takich okolicznościach.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:89454620 Poprosiłam odpowiedni zespół o ponowną weryfikację i wypowiedź w trwającej dyskusji. Możliwe jednak, że stanie się to dopiero jutro, dlatego proszę Cię o cierpliwość.

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@nat_not a jesteście w stanie sprawdzić czy sprzedawca już nie robił takich akcji, i czy nie ma z tego powodu innych dyskusji ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:89454620
#8 Zapaleniec#

Nie mam innego wyjścia jak czekać. Dziękuję za odpowiedź

oznacz moderatorów

Client:89454620
#8 Zapaleniec#

Byłem w szoku, i nie mogłem racjonalnie myśleć. Ja po prostu nie mogłem uwierzyć, że moje podejrzenia okazały się prawdą. Zgłosiłem na policję w ten sam dzień. Powiedzieli, żebym czekał na odpowiedz allegro, i jak oddadzą mi pieniądze, żebym przyszedł i powiedział, że dla mnie sprawiedliwość odnowiona i oni mogą zamknąć sprawę. Trzeba było nagrać wideo koło paczkomatu, ale na ten moment nie myślałem racjonalnie, nie mogłem w takiej sytuacji. Inpost ma kamery w paczkomatach i na gorze paczkomatów, mogą sprawdzić jaką paczkę odebrałem i kiedy. Tylko ze nikt tym nie chce zajmować, ani policja, ani allegro.

oznacz moderatorów

gierland
#12 Orędownik#

 "Zgłosiłem na policję w ten sam dzień. Powiedzieli, żebym czekał na odpowiedz allegro..." 

Zgłosiłeś sprawę na policję i policja powiedziała, żebyś czekał na odpowiedź Allegro?! 

Hmm, coś dziwne to wszystko... wręcz mało prawdopodobne.

oznacz moderatorów

Crow_Empire
#13 Ambasador#

Prawdopodobne @gierland , mnie kiedyś odmówili przyjęcia zgłoszenia. Policaj twierdził, że niska kwota, nie zajmują się tym itd. Od razu pojechałem do Prokuratury aby porozmawiać z prokuratorem dyżurnym i zaskarżyć decyzję Policaja. Szybciutko po tym udało się przyjąć zgłoszenie, szybciutko dzielnicowy zgodny z miejscem zamieszkania oszusta interweniował i sprawa zakończyła się pozytywnie. Szkoda tylko, że takie sprawy z automatu zamykają, zamiast postawić delikwenta przed  sądem za wyłudzenie.

oznacz moderatorów

Client:89454620
#8 Zapaleniec#

No jak jest niestety. Ja przyszedłem na policję, złożyłem zgłoszenie, po czym pan policjant powiedział, żebym przyszedł do policji po tym jak Allegro zwróci mi pieniądze. Na co ja powiedziałem: "ale nawet jak zwrócą mi pieniądze, on pewnie dalej będzie oszukiwał ludzi", na co pan policjant powiedział, że to już nie moja sprawa, dla mnie jest ważne żeby przewrócili mi pieniądze, po czym można będzie zamknąć sprawę.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:89454620 Allegro nie jest stroną umowy, nic nie może i nic nie wymusi, równie dobrze Ty możesz kombinować oraz sprzedawca mógł Ci wysłać śmieci 😞

Zacznij do spisania protokołu szkody - rozbieżności, https://inpost.pl/protokol potam złóż reklamację https://inpost.pl/reklamacja może doszło do pomyłki i zamienili etykiety, widać że nadanie było na podstawie kodu, więc kurier wyciągając mógł źle nakleić etykiety, jak wszystko będzie ok udaj się na policję i zgłoś oszustwo ( jak sprzedawca już tak robił będzie w bazie tak samo allegro widzi czy to pierwszy taki przypadek czy nie ) potem z pismem z Policji złóż wniosek do Protect o odszkodowanie 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:89454620
#8 Zapaleniec#

Zgłosiłem na policję (w dzień kiedy odebrałem paczkę). Pan policjant powiedział, że zadzwoni do tego typa, żeby poinformować o złożeniu do policji na niego, ale nie wiem, czy zadzwonił do tego typa i czy dzwonił w ogóle. Spróbuję z tym protokołem i reklamacją na inpost.

oznacz moderatorów