anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro lokalne zwrot

Client:27830980
#7 Wielbiciel#

Witam kupiłem paczkę na Allegro lokalnie (wysyłka inpost). Sprzedający wysłał paczkę, kurier odebrał, uszkodził i odesłał do sprzedającego. Sprzedajacy z inpostem dyskutują kto jest winny. Inpost twierdzi ze zle była paczka spakowana i teraz sie sprzeczają. Inpost ma niby 30 dni na odp tak mnie poinformował sprzedający. A co ja moge zrobic jako kupujący? Ile czasu ja musze czekac żeby dostac swój towar albo pieniądze?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:27830980 Rozpocznij dyskusję ze sprzedającym. Będzie musiał przesłać wyjaśnienia. Nie powinien uzależniać terminu zwrotu pieniędzy od reklamacji, którą sam zgłosił do przewoźnika. Chyba że umówicie się inaczej.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

W tej sytuacji nie możesz czekać sprzedający powinien podjąć decyzję i albo wysłać nowy -cały towar albo zwrócić Ci środki: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

Client:27830980
#7 Wielbiciel#

To mi odp sprzedający 

Client27830980_0-1698484149353.png

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:27830980 skoro kupiłeś od osoby prywatnej to prawo jasno określa ryzyko utraty lub uszkodzenia rzeczy przechodzi na kupującego z chwilą przekazania jej przez sprzedawcę przewoźnikowi. Tzn że ty masz sobie reklamować usługę transportu i dopiero jak przewoźnik odpowie negatywnie z uwagi na złe zabezpieczenie paczki do transportu mając to na piśmie możesz wystąpić z roszczeniem do sprzedającego. Ergo zostałeś zrobiony w jajo bo nigdy nie zobaczysz decyzji reklamacyjnej sprzedawca inpost jako że nie jesteś stroną reklamacji...

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:27830980 Jeszcze pytanie > czy kurier sam zdecydował o zwrocie uszkodzonej paczki? > czy to była Twoja decyzja?

oznacz moderatorów

Client:27830980
#7 Wielbiciel#

Kurier sam zadecydował 

Client27830980_0-1698483789911.png

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

kurier jak pisze o złym spakowaniu to powinien nie odebrać paczki jak stwierdził w momencie odbioru złe spakowanie więc kręci

oznacz moderatorów

Client:27830980
#7 Wielbiciel#

I nie moge sie domagać zwrotu pieniędzy skoro nigdy paczka do mnie nie dotarła? Została nadana ale nigdy nie dotarła do mojego paczkomatu?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

gdyby to było kupione od firmy to tak ale prywatny sprzedawca odpowiada za paczkę do momentu wydania przewoźnikowi a firma do momentu doręczenia w twoje ręce

oznacz moderatorów