anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro nie reaguje na sprzedaż fałszywych monet jako oryginalne

Dzinu01
#7 Wielbiciel#

Od jakiegoś czasu sprzedawca wystawia falsyfikaty monet oferując je jako oryginały.  Kilka aukcji zostało usuniętych ale jednej aukcji nie chcą usunąć.  Zgłaszalem tę aukcję poprzez zgłoś naruszenie zasad jak również pisałem osobiście do allegro a aukcja dalej jest. Wysłałem allegro nawet zdjęcie monet z **piiip**s gdzie widoczne są szczegóły dzięki którym można kopie rozpoznać.  Na monecie 2zl sum na rancie nad napisem silurus są charakterystyczne wżery,  2 zł pałac w  Łazienkach za napisem Łazienkach widoczna jest kropka , 2 zł Bitwa warszawska - pod datą 1920 jest pionowa skośna linia - wszystkie te szczegóły świadczą o tym że monety nie są oryginalne , źle zostały skopiowane jak również są identyczne z tymi oferowanymi na **piiip**s.  Link do aukcji 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/2-zlote-1995-zestaw-rocznikowy

Allegro nie chce usunąć tej aukcji mimo przedstawionych dowodów że sprzedawca chce oszukiwać innych..Mogę na dowód wkleić screen tych monet  z **piiip**s aby pokazać że są identyczne. Może ktoś wie jak wpłynąć na allegro aby usunęli tę aukcję aby ktoś kto zaczyna przygodę z numizmatyką tego nie kupił 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

Podziwiam twoją wiedzę i zaangażowanie, może nikt w Allegro się na tym nie zna, a może chcą mieć problemy bo jak kupujący się zorientuje to z pewnością będzie "bój" o odzyskanie środków a więc dyskusja, POK. Po co to Allegro, nie wiem.🤔

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Dzinu01, poprosiłam o ponowną weryfikację tej sprawy. Zapewniam Cię, że jeśli mamy pewność, że oferta nie jest oryginalna, podejmujemy odpowiednie działania. Być może w tym przypadku nie jest to jednoznaczne. Proszę Cię o cierpliwość - wrócę tu z odpowiedzią. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Dzinu01
#7 Wielbiciel#

@mr_oma  napisał(a):

@Dzinu01, poprosiłam o ponowną weryfikację tej sprawy. Zapewniam Cię, że jeśli mamy pewność, że oferta nie jest oryginalna, podejmujemy odpowiednie działania. Być może w tym przypadku nie jest to jednoznaczne. Proszę Cię o cierpliwość - wrócę tu z odpowiedzią. 



@mr_oma  napisał(a):

@Dzinu01, poprosiłam o ponowną weryfikację tej sprawy. Zapewniam Cię, że jeśli mamy pewność, że oferta nie jest oryginalna, podejmujemy odpowiednie działania. Być może w tym przypadku nie jest to jednoznaczne. Proszę Cię o cierpliwość - wrócę tu z odpowiedzią. 


Mogę przesłać link do aukcji tych monet na chińskim portalu. Są tam widoczne te szczegóły które opisałem powyżej.  

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jako kolekcjoner ,członek PTN-u ,jak również sprzedawca numizmatyki potwierdzam że prezentowane blaszki nie są monetami a że jest to również oficjalny środek płatniczy to prawo zabrania ich fałszowania a osoba prowadząca taki proceder podlega pod paragraf KK. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To należy robić "burzę" w końcu usuną albo zgodnie z tym co piszesz a należałoby zgłosić gdzieś do organów. Jako kolekcjoner ,członek PTN-u ,jak również sprzedawca numizmatyki potwierdzam że prezentowane blaszki nie są monetami a że jest to również oficjalny środek płatniczy to prawo zabrania ich fałszowania a osoba prowadząca taki proceder podlega pod paragraf KK. 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Widocznie eksperci z allegro nie są w stanie odróżnić takich falsów od monet oryginalnych a patrzą tylko na to że są na nie klienci i mają z tego prowizje  .Niestety ale takie działanie (albo lepiej niedziałanie) nie dość że psuje rynek kolekcjonerski to jest niezgodne z prawem i dziwi mnie że że za samo podejrzenie i zgłoszenie przez kogoś takiej aukcji nie ma natychmiastowej reakcji bo zezwalanie na handel podrobionym środkiem płatniczym allegro może być widziane jako współudziałowiec w takim procederze a przecież solidna firma nie powinna sobie tak strzelać w kolano ,narażać się problemy karne i psuć swojego wizerunku . Takie zachowania sprzedawców powinni eliminować w zarodku.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale tego nie robi świadomie czy nieświadomie, prawda!🤔

oznacz moderatorów

Dzinu01
#7 Wielbiciel#

Sprzedawca usunął ofertę jednak dziś wystawił ją ponownie na licytację,  zapewne szybko chce się pozbyć monet  , zapewne ktoś mu napisał że nie można wystawiać falsyfikatów monet aktualnie będących w obiegu bo wystawił w kategorii......Prl . Nadal te falsyfikaty oferuje jako oryginały

https://allegrolokalnie.pl/oferta/2-zlote-1995-zestaw-rocznikowy-atc 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Dzinu01, po ponownej weryfikacji nie jesteśmy w stanie potwierdzić tego, o czym piszesz. Niestety same zdjęcia nie są w tej sytuacji wystarczające. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mr_oma jako firma numizmatyczna potwierdzam że to falsy 🙂 widać po stemplu, wadach i wysokości i jakości napisów, niedobite napisy i braki, zaokrąglone litery 😞

ghd.jpg

Już nie wspomnę o ząbkach na rancie że prawie ich brak 😞 poniżej po prawej oryginał a po lewej fals 

gggdgd.jpg

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów