anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro One Box

kenlom
#8 Zapaleniec#

Pytanko mam dotyczące allegro one box aka ups aka xpress courier kupione przez Allegro. Zamówiłem sobie przedmiot z dostawą właśnie do zielonego paczkomatu . Przesyłka miała dotrzeć w dniu wczorajszym  ale jakie było zdziwienie gdy w zamówieniu pojawiła się informacja:

"12 lip 2022, 13:13 Termin doręczenia przesyłki został ustalony z odbiorcą" 

Nikt ze mną nic nie ustalał. Podejrzewam, że tę konkretną przesyłka dostarcza One Kurier(xpress courier) znany z niewyrabiania z dostawami w Krakowie.

Żeby nie było to jest moja druga przesyłka z Allegro One Box, pierwsza była dostarczona przez UPS(po etykiecie idzie rozpoznać :)) i nie było problemu.

Czy miał ktoś taki przypadek że sami sobie "ustalają" z odbiorcą bez kontaktu z nim nowy termin dostawy? 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Terminy dostawy podawane przez allegro to tylko fikcja i dalece odbiega od rzeczywistości . To że piszą że ustalona z tobą wcale nie znaczy że ktoś cię o to pytał tylko na podstawie czasów wysyłek danego sprzedawcy . One Box jest tu na forum już znane z opóźnień w dostawach a teraz w czasie urlopów to nic nadzwyczajnego.

oznacz moderatorów

kenlom
#8 Zapaleniec#

Na koncie mam sporo kupionych przedmiotów u różnych sprzedawców i tylko 2 opóźnienia w dostawie i za oba odpowiedzialna jest prawdopodobnie jedna firma kurierska Xpress courier(obecnie one kurier). Raz sprzedawca nawet do mnie zadzwonił i spytał czy na pewno chce xpressa patrząc na moją lokalizację(Kraków tu działa podobno najgorzej :D)

 

Czy w okresie urlopowym opóźnienia w dostawie to normalka? Nie mam takiego doświadczenia- zawsze paczka przychodziła na czas 🙂

 

Pytanie było bardziej z ciekawości 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie mam żadnego doświadczenia z nimi, więc nich napiszą inni o tym, ale czytam tu wpisy kupujących i jest ich bardzo dużo o problemach z tą metodą dostawy.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kenlom Podaj proszę numer tej przesyłki.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kenlom
#8 Zapaleniec#

ALE0000203929F1

 

Od 11 lipca leży na magazynie.

Przypominam że to tylko ciekawość tego  czemu takie praktyki mają miejsce.

 

Też nie chciałbym by te terminy były ustalane "ze mną" w nieskończoność 😄  pech chce że jutro wylatuje na 2 tygodnie  i pogodziłem się z tym, że paczka prawdopodobnie wróci do sprzedającego chyba, że uda się załatwić kogoś kto odbierze 🙂

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kenlom Poprosiłam o sprawdzenie dlaczego taka sytuacja ma miejsce. Kiedy będę wiedzieć więcej, odezwę się ponownie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kenlom Cześć. 🙂 Widzimy, że paczka została już odebrana. Dziękujemy za cierpliwość i miłego urlopu 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Bo to Allegro i tam mogą więcej, zawsze możesz zapytać

oznacz moderatorów