anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Pocztex

MAMY ROZWIĄZANIE!
Geminex
#8 Zapaleniec#

Witam , co mozna zrobic z przesylkami Allegro Pocztex ktore kurier nagminnie nie dostarcza do domu tylko zostawia w urzedzie pocztowym oddalonym o 2 km ? A Poczta Polska olewa skargi i dalej jest spacerowanie po paczke albo jazda taksowka.Moze by Allegro dalo rade cos z tym zrobic ?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
sklepRTVanteny
#9 Pomysłodawca#

Zmienić kuriera. Najwidoczniej Poczta Polska ma gdzieś swoich klientów. Mają kasę od Państwa więc co się będą szczypać z reklamacjami swoich klientów. 

oznacz moderatorów
Geminex
#8 Zapaleniec#

Przy zakupach uwazam zeby omijac Pocztex ale czasami jest tylko ta opcja - niestety.

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Hmmm. Wybierać dostawę do punktu, jest tańsza, a skoro i tak tam trafia....

oznacz moderatorów
Geminex
#8 Zapaleniec#

Nie po to placi sie kuriera z dostawa do domu. Paczkomat mam 90 metrow od domu i tez nie wszyscy maja ta opcje. Punkt pocztowy mam 200 metrow dalej a Zabke w odleglosci 150-ciu metrow, wiec prosze mi wyjasnic dlaczego przesylki laduja na poczcie glownej.

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#
  • Pisz skargi na kuriera do poczty polskiej, również będąc w placówce przy okazji odbierania paczki. Nie zgłoszenia w okienku, tylko pisemne do dyrekcji, to chyba jedyna droga.
oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Jeżeli chodzi o placówkę, w której kurier i listonosz zostawia awizowane przesyłki, to jest ona przypisana do danego adresu (musi to być placówka własna lub agencyjna). Awizowane przesyłki zawsze trafiają do tej samej placówki.
Jak masz placówkę położoną bliżej, to możesz spróbować złożyć wniosek o zmianę placówki awizacyjnej. Robi się to za pośrednictwem swojego urzędu gminy/miasta (i nie jest to łatwe do załatwienia, wymaga konsultacji społecznych i zgody regulatora).

A co do kuriera to składaj skargi, najlepiej przez stronę https://ereklamacje.poczta-polska.pl/wniosek_reklamacyjny/customer-type lub na piśmie w placówce (za potwierdzeniem przyjęcia). Możesz też złożyć skargę do UKE na operatora, jeżeli nie będzie on reagował na zgłoszenia, a sytuacja będzie się nagminnie powtarzać.

oznacz moderatorów
Geminex
#8 Zapaleniec#

Skargi pisze juz od 3 lat na ereklamacje i nic to nie pomaga. Dzisiaj wyslalem nastepna.To jest tylko ten jeden kurier. Jak ma Urlop to ci co go zastepuja jakos umia dostarczyc.

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

To może z powodu tych skarg do Ciebie nie zawozi paczek. Oj chyba nie potrafisz dobrze żyć z kurierami. Może w czymś podpadłaś i wpisał Ciebie na wieczną listę awizo. Skoro tyle skarg było i nic.....

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Na Twoim miejscu to bym już chyba dawno na ten punkt pocztowy czy żabkę zamawiała skoro jest bliżej, a nie ma wysyłki do paczkomatu. Ale masz jakaś wyjątkowo upierdliwą tą placówkę. Ja klnę jak szewc ale na wysyłki u nich. Natomiast na listonoszy i kurierów złego słowa nie powiem, bo to jedni z najlepszych. Kurierzy potrafią paczkę na progu bez informacji zostawić. Nawet jak jest przyzwoity to co chwilę inny i z co 2gą paczkę dzwonią z pytaniami gdzie dostarczyć, czy wyjdzie Pani... A pocztowa zawsze pięknie trafia. 

oznacz moderatorów
Geminex
#8 Zapaleniec#

Z innymi firmami nie ma problemu nawet u sasiada zostawia , kurier z DHL-u mieszka niedaleko to i w niedziele mi paczke przyniesie. Jedyny problem to Pocztex. Nie mam pojecia jak sie dowiedziec kto to jest.

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Czy nie dostaniesz powiadomienia SMS z numerem telefonu do kuriera, gdy paczka nadchodzi?, może warto napisać SMS lub zadzwonić i wyjaśnić sprawę z człowiekiem, tak po ludzku. 

oznacz moderatorów
Geminex
#8 Zapaleniec#

Powiadomienia z numerem telefonu dostaje ale ten numer przez caly dzien ma pelna poczte i nie mozna sie nagrac a kurier nie ma ochoty  odebrac telefonu. Ale o sms-ie nie pomyslalem, dzieki za pomysl.

oznacz moderatorów