anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Protect, mój problem

bendeigid
#7 Wielbiciel#

Serio? To naprawdę jest sytuacja gdzie sprzedający ma rację, a nie ja? (sprawa w toku...):

"Straciłem czas i pieniądze przez to, że kupiłem przedmiot na tej aukcji. Gdybym wiedział, że nie otrzymam tego, co byłem pewny, że zamawiam kupiłbym od kogo innego.

Dziękuję za odpowiedź, ale przepraszam, ale to nie jest prawda, że miałem pokazane na zdjęciu co zamawiam z każdym elementem osobno. Mam to konto na allegro od 2001 roku. Przez te 23 lata bardzo często kupowałem rzeczy, które miały położone obok siebie przedmioty, które były sprzedawane, ale każdy przedmiot nie był rozebrany na czynniki pierwsze. Tak samo ja kładę rzeczy, które sprzedaję poglądowo, ale z reguły nie wyciągam z nich baterii i innych elementów.

Czy któryś punkt regulaminu allegro każe mi zakładać, że w żaden sposób nieopisane zdjęcie ma każdy element wyciągnięty? Na podstawie opisu aukcji wydawało się pewne, że trzeci akumulator jest w dronie. (na jednym ze zdjęć sprzedającego widoczny jest między innymi dron widziany od góry i dwa akumulatory). Uważam że nie tylko ja tak pomyślałem, sądzę że taki był cel sprzedającego. Żeby łatwiej sprzedać stary model drona jakich jest wystawionych bardzo wiele w serwisie.

Dodatkowo sprzedający usunął jeden element z fabrycznego zestawu dostarczanego przez producenta na czas robienia tego zdjęcia, zawierającego wiele niedużych elementów koloru czarnego, (konkretnie, ładowarkę), a w dniu nadawania paczki napisał mi wiadomość, że daje mi ładowarkę "gratis". Po co? Dołączył też niezamieszczone w opisie przedmiotu lądowisko (odblaskowy kawałek materiału, taki sam nowy kosztuje w sklepie 28 zł), bez opakowania do przenoszenia, pobrudzone ziemią i trawą. Nic więcej niż to stare lądowisko "gratis" nie było. A gdy upomniałem się o brakujący akumulator wielokrotnie napisał, że nic mi się nie należy, bo "dał mi mnóstwo rzeczy za darmo". Po co to robi?

Tak jak już pisałem ten dron ma wersję Air z 1 akumulatorem oraz Air Fly More Combo, która właśnie tym się różni, że zawiera 3 akumulatory. Specjalnie szukałem tylko wersji z 3 akumulatorami, bo Tata dla którego dron jest prezentem potrzebuje na jednym wyjeździe długiego czasu pracy drona, żeby zrobić sobie pamiątkowe filmy ze zwiedzania.

Gdybym wiedział, że sprzedający informując, że sprzedaje wersję Air Fly More Combo czyli bogatszą, z trzema akumulatorami zamierza mi przysłać tylko dwa nigdy bym u niego nie kupił. Przeglądając dalej allegro 2-3 razy dziennie byłbym w stanie w ciągu około tygodnia znaleźć tego drona znów w porównywalnej cenie od uczciwego sprzedawcy, który pisząc, że sprzedaje bogatszą wersję z 3 akumulatorami by mi je przysłał. (i bardzo żałuję że tak się nie stało!)

Jeszcze raz, skąd ja miałem wiedzieć, że na zdjęciu jest każdy element osobno (a nie myśleć, że trzecia bateria jest w dronie)?? Nie wynika to z mojej praktyki zakupowej w serwisie od 2001 roku, nie wynika to w żaden sposób z opisu aukcji, gdzie nie ma takiej informacji. Nie wynika też o ile wiem z regulaminu allegro (?). Natomiast opis przedmiotu jasno wskazywał, że trzecia bateria w dronie na zdjęciu jest.

Wbrew temu co pisze sprzedający nie chcę niczego "wymusić", "ukraść", itp. Sprzedający nie zaoferował możliwości odesłania przedmiotu. Nie wiem też na czym polega zarzucana mi przez niego "niewiedza" i "niedoczytanie". (czego niby nie doczytałem)

Straciłem czas i pieniądze. Gdybym wyszukał podobną ofertę u innego sprzedawcy miałbym od trzech tygodni drona Air Fly More Combo z 3 akumulatorami w porównywalnej cenie.

Muszę dokupić ojcu obiecany trzeci akumulator do prezentu urodzinowego. Uprzejmie proszę o środki na ten cel, ponieważ z opisu aukcji wynikało, że to wersja drona Fly More Combo charakteryzująca się właśnie tym, że zawiera dodatkowe akumulatory, a w opisie aukcji nie było informacji, że czegoś brakuje, ani że na jakimkolwiek zdjęciu wszystkie elementy leżą osobno, nie dało się też tego wydedukować, ani nie jest to uniwersalna praktyka w serwisie, jeśli nie ma takiej informacji w opisie aukcji.

Przez 23 lata posiadania konta w serwisie skorzystałem z ochrony kupujących 2 albo 3 razy i zawsze byłem w pełni zadowolony. Proszę o rozwiązanie tej sytuacji, jeśli mam dalej korzystać z tego serwisu z zaufaniem, że zakupy w allegro są dla mnie bezpieczne. Dziękuję."

oznacz moderatorów
38 ODPOWIEDZI 38

komis-bell
#21 Demiurg#

Pokaż link do oferty 🙃

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Musisz otworzyć dyskusję, tak samo z siebie AP nie działa.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@bendeigid  Napisałeś bardzo dużo ale nie widzę informacji: czy złożyłeś jakąś reklamację sprzedającemu? 

oznacz moderatorów

bendeigid
#7 Wielbiciel#

Przepraszam, faktycznie.

Rozpocząłem dyskusję, obszernie opisałem moje stanowisko, dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy o sobie od sprzedającego, niestety mniej o samej sprawie, moja reklamacja została odrzucona przez sprzedającego. Wtedy zgłosiłem do Allegro Protect jako produkt niezgodny z opisem i tytułem oferty. Dostałem praktycznie jednozdaniową odpowiedź, że trzeba było obejrzeć zdjęcie.

Napisałem reklamację od tej decyzji, czekam.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@bendeigid Możesz nam pokazać tą ofertę podając jej numer czy link ?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Bez obejrzenia oferty nikt się nie wypowie bo nie wie co pisało w opisie tytule i było na zdjęciach

oznacz moderatorów

bendeigid
#7 Wielbiciel#

Mogę, ale nie jestem przekonany czy powinienem.

To jest kompletny opis oferty o której mówimy:

"Sprzedam drona DJI Mavic Air fly more combo. Stan oceniam na bardzo dobry. Latałem nim sporadycznie na wyjazdach. Dron jest w 100 % sprawny i posiada bardzo bogaty zestaw."

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#


Wiesz - to, że jakiś sprzęt jako fabrycznie nowy ma coś w zestawie to nie znaczy, że będzie miał to samo jako używany kilkuletni sprzęt - istotne jest to co w opisie jak i na zdjęciach.

Pokaż link do oferty - bez tego nikt tu nie będzie w stanie określić czyja jest racja.

oznacz moderatorów

bendeigid
#7 Wielbiciel#

"Wiesz - to, że jakiś sprzęt jako fabrycznie nowy ma coś w zestawie to nie znaczy , że będzie miał to samo jako używany kilkuletni sprzęt"

Szczęście że dron się ostał... 😛

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@bendeigid Ja osobiście w opisie napisałbym dokładnie co stanowi zawartość zestawu tak aby nie było jakichkolwiek wątpliwości ale zgodnie z tym artykułem pomocy :

"Jakie są zasady dotyczące opisu przedmiotu na Allegro Lokalnie

W ogłoszeniu musisz dodać zdjęcie przedmiotu. Opis nie jest obowiązkowy, ale łatwiej sprzedasz przedmiot, jeśli dobrze go opiszesz. Dzięki temu zmniejszysz też liczbę ewentualnych pytań od kupujących."

Na lokalnie dodawanie opisu jest nieobowiązkowe - widzisz zdjęcie i kupujesz to co na nim widać a nie to co według Ciebie powinno się w zestawie znaleźć.

W mojej skromnej opinii nie ma podstaw oczekiwać że w zestawie znajdzie się coś czego nie widać na zdjęciach.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@bendeigid nie dostałeś czegoś co widać na zdjęciach?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@bendeigid jakby drona nie było na zdjęciu pewnie nie zaineresowałbyś się ofertą 😁

oznacz moderatorów

QueLord
#10 Popularyzator#

A co nam po opisie, jak tematem dyskusji jest zdjęcie poglądowe w ofercie? 🙂
Podeślij link, wtedy będziemy wiedzieć o co chodzi, bo tak to (klasycznie na AG), znamy jedną stronę medalu. 😄

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@bendeigid  Jeśli na zdjęciu były dwa akumulatory to masz rację.  Gdy kupuje samochód czy rower elektryczny, hulajnogę to mam prawo wierzyć że podstawowy akumulator jest zainstalowany i nie musi być pokazany.  Akumulatory na zdjęciu są dodatkowe, no chyba że maszyna jest uszkodzona i jest rozmontowana.

Ale takie coś powinno być wyraźnie napisane w opisie.

oznacz moderatorów

Client:104678141
#8 Zapaleniec#

Jak dla mnie opis wskazuje na FMC, także powinny być 3 baterie. 
Ale bez linku do ciężko się wypłowieć na 100%.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

 produkt jest używany , opis jest krótki i ogólnikowy, istotą w całym sporze są zdjęcia , bez tego trudno się wypowiedzieć 

oznacz moderatorów

bendeigid
#7 Wielbiciel#

Jak pewnie widać jestem bardzo nowy na tym forum, właściwie to jestem tu stricte z powodu tej sytuacji. Nie wiem jaka jest praktyka, ale zwyczajnie nie widzę sensu dzielenia się większą ilością informacji gdy trwa postępowanie reklamacyjne. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, również te sceptyczne!

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@bendeigid No spoko jeśli nie chcesz to nie musisz się dzielić żadnymi informacjami tylko wtedy nie oczekuj żadnej konkretnej pomocy i porad bo aktualnie można jedynie gdybać 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@bendeigid Podanie linku do oferty niczym Ci nie grozi.

oznacz moderatorów