anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Protect, mój problem

bendeigid
#7 Wielbiciel#

Serio? To naprawdę jest sytuacja gdzie sprzedający ma rację, a nie ja? (sprawa w toku...):

"Straciłem czas i pieniądze przez to, że kupiłem przedmiot na tej aukcji. Gdybym wiedział, że nie otrzymam tego, co byłem pewny, że zamawiam kupiłbym od kogo innego.

Dziękuję za odpowiedź, ale przepraszam, ale to nie jest prawda, że miałem pokazane na zdjęciu co zamawiam z każdym elementem osobno. Mam to konto na allegro od 2001 roku. Przez te 23 lata bardzo często kupowałem rzeczy, które miały położone obok siebie przedmioty, które były sprzedawane, ale każdy przedmiot nie był rozebrany na czynniki pierwsze. Tak samo ja kładę rzeczy, które sprzedaję poglądowo, ale z reguły nie wyciągam z nich baterii i innych elementów.

Czy któryś punkt regulaminu allegro każe mi zakładać, że w żaden sposób nieopisane zdjęcie ma każdy element wyciągnięty? Na podstawie opisu aukcji wydawało się pewne, że trzeci akumulator jest w dronie. (na jednym ze zdjęć sprzedającego widoczny jest między innymi dron widziany od góry i dwa akumulatory). Uważam że nie tylko ja tak pomyślałem, sądzę że taki był cel sprzedającego. Żeby łatwiej sprzedać stary model drona jakich jest wystawionych bardzo wiele w serwisie.

Dodatkowo sprzedający usunął jeden element z fabrycznego zestawu dostarczanego przez producenta na czas robienia tego zdjęcia, zawierającego wiele niedużych elementów koloru czarnego, (konkretnie, ładowarkę), a w dniu nadawania paczki napisał mi wiadomość, że daje mi ładowarkę "gratis". Po co? Dołączył też niezamieszczone w opisie przedmiotu lądowisko (odblaskowy kawałek materiału, taki sam nowy kosztuje w sklepie 28 zł), bez opakowania do przenoszenia, pobrudzone ziemią i trawą. Nic więcej niż to stare lądowisko "gratis" nie było. A gdy upomniałem się o brakujący akumulator wielokrotnie napisał, że nic mi się nie należy, bo "dał mi mnóstwo rzeczy za darmo". Po co to robi?

Tak jak już pisałem ten dron ma wersję Air z 1 akumulatorem oraz Air Fly More Combo, która właśnie tym się różni, że zawiera 3 akumulatory. Specjalnie szukałem tylko wersji z 3 akumulatorami, bo Tata dla którego dron jest prezentem potrzebuje na jednym wyjeździe długiego czasu pracy drona, żeby zrobić sobie pamiątkowe filmy ze zwiedzania.

Gdybym wiedział, że sprzedający informując, że sprzedaje wersję Air Fly More Combo czyli bogatszą, z trzema akumulatorami zamierza mi przysłać tylko dwa nigdy bym u niego nie kupił. Przeglądając dalej allegro 2-3 razy dziennie byłbym w stanie w ciągu około tygodnia znaleźć tego drona znów w porównywalnej cenie od uczciwego sprzedawcy, który pisząc, że sprzedaje bogatszą wersję z 3 akumulatorami by mi je przysłał. (i bardzo żałuję że tak się nie stało!)

Jeszcze raz, skąd ja miałem wiedzieć, że na zdjęciu jest każdy element osobno (a nie myśleć, że trzecia bateria jest w dronie)?? Nie wynika to z mojej praktyki zakupowej w serwisie od 2001 roku, nie wynika to w żaden sposób z opisu aukcji, gdzie nie ma takiej informacji. Nie wynika też o ile wiem z regulaminu allegro (?). Natomiast opis przedmiotu jasno wskazywał, że trzecia bateria w dronie na zdjęciu jest.

Wbrew temu co pisze sprzedający nie chcę niczego "wymusić", "ukraść", itp. Sprzedający nie zaoferował możliwości odesłania przedmiotu. Nie wiem też na czym polega zarzucana mi przez niego "niewiedza" i "niedoczytanie". (czego niby nie doczytałem)

Straciłem czas i pieniądze. Gdybym wyszukał podobną ofertę u innego sprzedawcy miałbym od trzech tygodni drona Air Fly More Combo z 3 akumulatorami w porównywalnej cenie.

Muszę dokupić ojcu obiecany trzeci akumulator do prezentu urodzinowego. Uprzejmie proszę o środki na ten cel, ponieważ z opisu aukcji wynikało, że to wersja drona Fly More Combo charakteryzująca się właśnie tym, że zawiera dodatkowe akumulatory, a w opisie aukcji nie było informacji, że czegoś brakuje, ani że na jakimkolwiek zdjęciu wszystkie elementy leżą osobno, nie dało się też tego wydedukować, ani nie jest to uniwersalna praktyka w serwisie, jeśli nie ma takiej informacji w opisie aukcji.

Przez 23 lata posiadania konta w serwisie skorzystałem z ochrony kupujących 2 albo 3 razy i zawsze byłem w pełni zadowolony. Proszę o rozwiązanie tej sytuacji, jeśli mam dalej korzystać z tego serwisu z zaufaniem, że zakupy w allegro są dla mnie bezpieczne. Dziękuję."

oznacz moderatorów
38 ODPOWIEDZI 38

Client:104678141
#8 Zapaleniec#

Nie mam pewność czy to to także @bendeigid  niech potwierdzi ale opis się zgadza w 100% 
https://allegrolokalnie.pl/oferta/dron-dji-mavic-air-fly-more-combo-bogaty-zestaw-lpa

oznacz moderatorów

Yamaguhi
#7 Wielbiciel#

W ofercie pisze że jest ,,Do złożenia" Czyli sprzęt rozebrany . Ja bym najpierw zapytał czy jest trzeci akumulator

oznacz moderatorów

NipponShorty
#13 Ambasador#

@bendeigid Taki że nie mając pełnego obrazu/poglądu sytuacji ciężko w jakakolwiek sposób coś doradzić/pomóc. Dodanie linku do oferty pozwoli rozwiać wątpliwości.

oznacz moderatorów

QueLord
#10 Popularyzator#

@bendeigid W takim razie, nie oczekuj pomocy od innych, bo na ten moment wygląda jakbyś chciał przedstawić jedynie swoją wersję, a bardzo możliwe że czegoś nie zauważyłeś/doczytałeś. Ale spoko, temat można w takim razie chyba zamknąć. 😄

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

pewnie o to chodzi ,po mojemu zdjęcie jest wyraźne , a że produkt używany wcale nie musi być komplet fabryczny 

ae74f55e4b6ca665a200288bde2a.jpg

oznacz moderatorów

NipponShorty
#13 Ambasador#

Kupujący zawsze może zadać pytanie przed zakupem by rozwiać wszelkie wątpliwości.

oznacz moderatorów

bendeigid
#7 Wielbiciel#

No przed lotem trzeba złożyć kontroler, wkręcić drążki, przyczepić ochraniacze na skrzydła.

Tak, macie rację, chodzi o ofertę do której link był wklejony wyżej:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/dron-dji-mavic-air-fly-more-combo-bogaty-zestaw-lpa

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@bendeigid czy dostałeś wszystko ze zdjęcia ? pomijając jakieś mało przydatne gifty 

oznacz moderatorów

bendeigid
#7 Wielbiciel#

*śmigła, nie skrzydła

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@bendeigid kolejna rzecz to słowa w opisie ,, mało używany ,, 

Niezdrowo jest pozostawiać nieużywane  urządzenie elektroniczne na dłuższy czas z podłączonym akumulatorem czy baterią  ,a czy to są śmigła czy lotki czy skrzydła dla laika nie ma większego znaczenia ,

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@bendeigid powinieneś dostać wszystko to co jest na zdjęciach czy czegoś ze zdjęcia nie dostałeś? Pomijając fakt że baterie są 2 a nie 3 bo w domyśle 3 miałaby być w dronie a skoro nie ma 3 na zdjęciu ani opisu zestaw zawiera i wypunktowane to powinny być dwie.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@bendeigid  @az1rael  Oczywiście ma dostać to co na zdjęciu więc dron kompletny i dwie baterie luzem.

Jeżeli w dronie nie było akumulatora to składa reklamację na niesprawny, rozkompletowany dron.. Reszta się zgadza.

Jezeli z drona  z jakiegoś powodu wyjęto baterię to powinno to być w opisie.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

 @br. Nie moderacja jasno się wypowiadała jeśli nie ma opisu to dostajesz to co na zdjęciu jesli jest opis a na zdjęciu jest coś więcej dostajesz to co na zdjęciu. Na zdjęciu są 2 baterie llegro staneło na tym samym stanowisku ze mają być 2 baterie w zestawie w dyskusji i takie jest stanowisko allegro tzn spójne

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Nikt nie kwestionuje dwóch baterii jak na zdjeciu  tylko ze dron powinien być kompletny.

Sprzedający celowo wyjął jedna baterię żeby zachęcić, wprowadzić w błąd.

Czy zdarzyło ci sie kupić  smartfon, laptop czy inne ustrojstwo z wyjętą baterią?  To jest komplet i nikt na to ne wpadł na to ze baterie można sprzedać,  wystawić osobno obok smartfona.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@br. Co to znaczy, że „dron powinien być kompletny”? Teraz nie jest kompletny?


Bateria nie jest integralną częścią drona (jako urządzenia samego w sobie) - w przeciwieństwie do baterii w telefonie. 
Można kupić drona bez baterii, można też kupić np. drona bez kontrolera i można kupić same baterie do drona.

Tak samo można kupić baterię do telefonu ale telefonu bez baterii jeszcze nie widziałem dlatego takie porównanie jest zupełnie nietrafione.

Na jakiej podstawie twierdzisz że sprzedający celowo wyjął baterię i to jeszcze w celu wprowadzenia w błąd?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@komis-bell  Wszystko być może, może być bateria bez drona, dron bez baterii albo sama bateria. Ale powinno to być wyraźnie napisane w opisie a nie zgadywanka i kłótnie, dyskusje.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@br. @Też uważam że opis zawsze powinien zawierać wyszczególnione wszystkie elementy zestawu oraz ewentualne braki jeśli są to jakieś istotne elementy i pisałem o tym już wcześniej w tym temacie - szczególnie jeśli mówimy o towarze używanym który ma prawo różnić się od fabrycznie nowego. 

Problem jest taki, że samo allegro nie wymaga jakiegokolwiek opisu w ofercie a wtedy liczy się to co jest widoczne na zdjęciach - tu kupujący otrzymał dokładnie to co było widoczne na zdjęciach. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@br. nie wiem czy ostatnio kupowałeś smartphone czy laptop ale od paru lat baterie są wbudowywane w smartphonach 95% w większości laptopów także baterie są wewnętrzne, niewyciągalne jest to celowe działanie z postarzaniem produkty byś jak bateria straci żywotność kupił sobie nowy towar. Sprzedający wyjął celowo baterię? Sugerujesz oszustwo art 286 kk a masz dowody bo może w używanym dronie zwyczajnie się zużyła albo spuchła a to nie jest nówka sztuka ze sklepu tylko towar paroletni? A nie pomyślałeś że gdyby sprzedawał tą baterię choć nie wiem po co to miałby osobną aukcję / ofertę na swoim koncie allegro na baterię? Zresztą po co jak wystarczyłoby dołożyć kilkanaście złotych do ceny zamiast się bawić w osobne sprzedawanie tracić na to czas? Twoja koncepcja jest niespójna i nie trzyma się kupy.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@az1rael   @komis-bell   Szkoda czasu,  bawcie się dobrze....😁 

oznacz moderatorów