anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Protect - zwrot również za przesyłkę

MAMY ROZWIĄZANIE!
7-MALY-7
#10 Popularyzator#

Witam.

Na początku sierpnia zakupiłem 3 kg kawy (3x1kg).

Na początku września otworzyłem kolejne opakowanie (drugie z trzech) i okazało się, że ziarna w środku są spleśniałe. Porobiłem zdjęcia, wysłałem sprzedającemu z pytaniem, jak możemy wyjść z tej sytuacji.

Sprzedający poprosił, aby odesłać kawę na reklamację. Tak też zrobiłem - zaznaczyłem, że jest to reklamacja z tytułu rękojmi i poprosiłem o dosłanie kawy na dane z zamówienia oraz zwrot kosztów wysyłki wadliwej kawy (w wysokości 14,72 brutto, na co mam fakturę). Poinformowałem o tym fakcie sprzedającego jeszcze przed wysyłką, sprzedający odpisał, że dziękuje za wiadomość.

Kawę wysłałem, kontakt się urwał. Dwa dni temu gdy Allegro przypomniało się, czy sprawa została rozwiązana - napisałem, że nie wiem, gdyż sprzedający nie odpowiada. Minęło 16 dni, zamknąłem dyskusję i chciałbym skorzystać z Allegro Protect, jednak Allegro oferuje tylko zwrot za kawę... 

W jaki sposób mogę ubiegać się o zwrot wraz z kosztem odesłania do sprzedawcy? (starałem wybrać się najniższy z dostępnych). W formularzu jest tylko koszt produktu, a sprzedający powinien w przypadku uznania reklamacji zwrócić również koszt wysyłki.

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
LEW433
#21 Demiurg#

A w formularzu nie możesz napisać innej kwoty?

oznacz moderatorów
7-MALY-7
#10 Popularyzator#

Nie, formularz jest dość prosty i przejrzysty, widnieje tylko kwota zwrotu + koszt dostawy, który wynosi 0zł (allegro smart). Można zmienić w formularzu tylko powód składania wniosku i produkty, na które wnioskuję rekompensatę.

Jest jeszcze opcjonalnie opis sprawy, ale nie sądzę by można tam było to wpisywać (czy ktoś uwzględni tam taka adnotację).

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Uważam że należy to opisać w tej adnotacji(opis sprawy).

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@7-MALY-7 Dopisz informację o poniesionych w związku ze zwrotem kosztach w opisie sprawy. Osoby przyznające rekompensaty mają wgląd do tych informacji.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
7-MALY-7
#10 Popularyzator#

Dziękuję za odpowiedź.

oznacz moderatorów