anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro samo dodaje produkty do koszyka

MAMY ROZWIĄZANIE!
tecila
#1 Nowicjusz#

Drugi raz w przeciągu miesiąca mam w koszyku produkty, których nie szukałam i nie planuję kupić. Najpierw były to półki na buty, teraz zestawy na dzień kobiet (słodycze i inne takie)... 

Widziałam jedną dyskusję na ten temat, ale bez jakiejkolwiek konkluzji...

Czy ktoś jeszcze spotkał się z czymś podobnym?

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
LEW433
#21 Demiurg#

Nie, pierwsze słyszę.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@tecila może ktoś jeszcze ma dostęp do konta.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@tecila Cześć. 🙂 Sprawdź proszę, czy Twoje konto jest zalogowane na innych urządzeniach: https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/logowanie-i-haslo 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Pi-rancha
#7 Wielbiciel#

dokładnie to samo mnie zastanowiło ostatnio, produkty pasujące do moich wyszukiwań, ale o których nie myślałem nigdy, po cichu dodane do koszyków. wygląda na "zmyślny" skrypt do generowania przychodu, jak ktoś kupuje wiele koszyków na raz to się może nabrać

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Pi-rancha żaden taki skrypt oczywiście nie istnieje. Jedyną przyczyną takiej sytuacji może być dodanie do koszyka przedmiotów przez inne osoby (np. w gospodarstwie domowym).

Przedmioty z koszyka są przypisane do konta na Allegro, a nie do urządzenia. Jeżeli logowałeś się na swoje konto w przeglądarce lub aplikacji na komputerze/telefonie kogoś z Twoich bliskich, to dodanie przez nich czegoś do koszyka spowoduje, że przedmiot pojawi się w koszyku na wszystkich urządzeniach.

Niektórzy robią to zresztą celowo, aby łatwiej kupować rodzinnie na Allegro (zamiast wymieniać się linkami do przedmiotów, dodają je bezpośrednio do koszyka na swoim urządzeniu).

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
Pi-rancha
#7 Wielbiciel#

dziękuję za odpowiedź. wiem jak działa koszyk allegro, i nie jest to możliwe, ponieważ nie ma innych domowników ani logowań na przypadkowych urządzeniach. 

oznacz moderatorów
Pi-rancha
#7 Wielbiciel#

jedyna opcja jaką podejrzewałem to wykrzaczenie jakiejś bazy danych i załadowanie koszyków sprzed paru lat, ale ostatnio pojawiły się jakieś chińskie śmieci w koszyku, których na pewno nie było więc nadal poobserwuję co się będzie działo 

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Pi-rancha gdyby coś takiego rzeczywiście miało miejsce, zgłoszeń podobnych do Twojego byłoby bardzo dużo.

Może to jakiś nieuprawniony dostęp do konta? Jeżeli nie masz dwustopniowego logowania, włącz je. Następnie przejdź na stronę https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/logowanie-i-haslo i wyloguj się ze wszystkich widocznych tam urządzeń. Jeżeli po czymś takim nadal będą pojawiać się przedmioty w koszyku, daj znać, przyjrzymy się bliżej.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
Client:111643463
#9 Pomysłodawca#

@msniezek " Jedyną przyczyną takiej sytuacji może być dodanie do koszyka przedmiotów przez inne osoby (np. w gospodarstwie domowym)."

Albo bug, jakich wiele na tej platformie.

oznacz moderatorów
Pi-rancha
#7 Wielbiciel#

Po raz kolejny mam w koszyku produkt którego nie szukałem, nie byłem na sklepie sprzedawcy a na dodatek jest do samochodu którego nie mam. "ale pewnie sam dodałem" jak pan administrator jest przekonany

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Pi-rancha Rozumiem, że wykonałeś zalecone wyżej kroki, czyli wylogowałeś się ze wszystkich urządzeń (z poziomu zakładki https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/logowanie-i-haslo)?

Dobrze byłoby się upewnić, że nikt inny nie ma dostępu do Twojego konta, dlatego warto włączyć logowanie dwustopniowe na koncie: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/logowanie-i-haslo/czym-jest-dwustopniowe-logowanie-i-dlaczeg... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

Kiedyś był wątek, że jak użytkownik wkładał telefon do kieszeni to dokonywał się samoczynnie zakupu na allegro . Okazało się, że blokada ekranu mu się nie włączała 😀

oznacz moderatorów
Ataegina
#8 Zapaleniec#

Mam ten sam proble. Dostałam maila o tytule: Coś wpadło do Twojego koszyka. Pom przejściu do koszyka faktycznie był przedmiot, którego nie dodawałam. Jestem zalogowana do Allegro tylko na swoim komputerze i telefonie, do których nikt poza mną nie ma dostępu (chyba, że służby przez jakieś szpiegowskie oprogramowanie).

 

oznacz moderatorów
Hercik666
#7 Wielbiciel#

Od jakiegos czasu tez mam ten problem. Dzisiaj dodawalem kilka przedmiotów do koszyka od jednego sprzedawcy,po przejściu do koszyka znajdowały sie tam przedmioty,od tego sprzedawcy,których napewno nie dodałem. Usunąłem je,a za chwilę były juz dodane nastepne

 

oznacz moderatorów
GranGure
#2 Obserwator#

mam to samo, nie jest mozliwe absolutnie ze ktokolwiek inny na moim koncie dodaje te przedmioty, bo UWAGA:

NIE MA TYCH PRZEDMIOTOW W "OSTATNIO PRZEGLADANE". A to znaczy ze nikt nie przegladal "bezpiecznikow" zeby sobie wybrac i dodac do koszyka, bo byloby to w historii konta i pasku z ostatnio przegladanymi rzeczami. A nie ma! 

 

CO WIECEJ:

 

PRZEDMIOTY DODALY SIE W SEKUNDE PO DODANIU PRZEZEMNIE RZECZY DO KOSZYKA.

Tak, przegladam se rzeczy, dodaje jakas do koszyka i sprawdzam co w nim jest. Niesamowite "Na gorze" koszyka sa 2 bezpieczniki! COZ ZA ZBIEG OKOLICZNOSCI to musialby byc zeby ktos je dodal w tym samym momencie, kilka sekund po mnie, gdy dodalem swoje rzeczy. I to tak jak pisalem wyzej - bez wyszukiwania ich w wyszukiwarce allegro i przegladania, bo nie ma na koncie zadnego sladu.

 

Mowie wam allegro, cos jest na rzeczy

oznacz moderatorów