anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Altus RMS

Dyzio922
#7 Wielbiciel#

Dostałem sms od jakiś firmy Altus RMS o zadłużeniu Allegro. Skąd mieli mój nr telefonu i dlaczego Allegro udostępnia dane bez żadnego informowania?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Bo masz dług i nie zapłaciłeś a oni ściągają!

oznacz moderatorów

Dyzio922
#7 Wielbiciel#

już opłacone. Dalej jednak nie wiem skąd mają numer, skoro Allegro nie informowało o zadłużeniu?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Dyzio922
#7 Wielbiciel#

ale nie wysłali żadnego e-mail czy przypomnienia. O **piiip** tu chodzi?

 

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Sprawdź czy masz zadłużenie, może na innych kontach!

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Dyzio922 widzę, że prowadzisz już z nami korespondencję e-mail w tej sprawie (nr 30108243). 
Jeśli chodzi o przekazywanie danych to 
przetwarzanie danych osobowych jest zgodne z prawem, gdy jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.

Przetwarzanie danych osobowych do celów windykacji mieści się w art. 6 ust. 1 lit. f RODO, czyli jest możliwe, gdy jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora. Jednocześnie wskazać należy, że powyższy cel przetwarzania danych osobowych przez administratora, którym w rozumieniu RODO jest Allegro Sp. z.o.o został wskazany w Załączniku nr 5 do Regulaminu Allegro (część IV pkt. 17).

Biorąc pod uwagę powyższe, nasze działanie polegające na przekazaniu danych osobowych Użytkowników firmie windykacyjnej jest działaniem znajdującym uzasadnienie w przepisach prawa.

Sprzedający otrzymują wiadomości e-mail z informacjami o rozliczeniach z Allegro, które w każdej chwili można sprawdzić i opłacić w tej zakładce

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów