anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ankieta: Poczta Polska v/s Inpost

MAMY ROZWIĄZANIE!
Bayerowsky
#9 Pomysłodawca#

Witam!

Jak już nieco doświadczony kupujący chciałbym zaproponować ankietę nt realizowania przesyłek przez Pocztę Polską a firmę Inpost.

Z mojego kilkuletniego doświadczenia i obserwacji wynika, że w ostatnim okresie jakość pracy tzn. szybkość i terminowość przesyłek realizowanych przez Pocztę znacznie wzrosła w stosunku do firmy Inpost, którą to pogrąża samo Allegro, czas realizacji znacząco się wydłużył m.in.poprzez darmowy Smart i zalanie paczkomatów.

Proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
Vryko
#18 Luminarz#

Nie podziele się, od lat nie korzystam z usług PP, a Inpost do dla mnie totalna porażka. Wysyłam wyłącznie DPD. A jak klientowi nie pasuje, niech idzie gdzie indziej. 

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
Xard86
#10 Popularyzator#

Ja prywatnie najchętniej korzystam z Paczkomatu - fakt, ostatnio sporadycznie paczka nie przychodzi na następny dzień, ale z drugiej strony trafiają się takie nadane w piątek, do odbioru w sobota. Kurier to raczej większe rzeczy których nie zgarnę do plecaka  - co do firmy to w sumie obojętne, bo wszyscy w moim rejonie są ogarnięci i nie zmieniają się co chwilę. Jak mam wybór to biorę DPD bo znamy się 🙂

Z Pocztą Polską akurat na odwrót - listonosz doręcza co chce, gdzie chce, kurier pocztex unikam gdy 3 paczki pod rząd przeleżały po kilka dni w sortowni w Warszawie, a potem jeszcze dostawałem awizo zamiast przesyłki. Samo opóźnienie do przełknięcia, ale konieczności stania w kolejce na poczcie nie zdzierżę. Jedyny mój kontakt to z PP to paczki do Żabki gdzie też czasem odbieram, tutaj ok, podobnie jak w paczkomatach 1-2 dni.

Firmowo to inPost i DPD i bez większych zastrzeżeń - paczkomaty wydają mi się niezbędne w ofercie każdego poważnego sprzedawcy. Czy to się podoba czy nie. Chyba, że handlujemy gabarytami.

 

oznacz moderatorów
Bayerowsky
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Vryko Czyli kup albo [edycja]???

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

@LEW433 Allegro nie jest dla mnie jakoś specjalnie ważne, jako kanał sprzedażowy...więc w sumie - owszem. 🙂

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie znam cię jako człowieka ale po tym uważam że to dobrze Zacytuje klasyka jest "pan zerem"

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@HOLA OLA Czy słowo [edycja] jest cenzurowane ????

oznacz moderatorów
sagarysklep
#11 Animator#

😄

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@sagarysklep Tak bo napisałem słowo [edycja] w formie ogólnej a nie do osoby i zostało  [edycja]???

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@LEW433 Widzę, że to trudne, ale proszę, żebyś powstrzymała się od używania tutaj słowa, które zostało wyedytowane. Na pewno potrafisz znaleźć inny wyraz, który równie precyzyjnie wyrazi to, co myślisz. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@nat_not  Oczywiście bo ty tak chcesz ale zapytaj profesora Bralczyka czy to słowo w formie kontekstu a nie do konkretnej osoby jest obraźliwe Przyda ci zawsze na przyszłość bo możesz nie zawsze mieć decydujący głos Pozdrawiam

oznacz moderatorów
KostekMax
#10 Popularyzator#

Z punktu widzenia kupującego.

Z paczkomatu odbieram kiedy mam czas a jest ich tyle że z każdego miejsca blisko i do tego nikt nie widzi że coś kupiłem.

Poczta Polska jest upierdliwa bo większość przesyłek i tak musiałem biegać z awizem do placówki bo się listonosz spieszył albo w ogóle nie zabrał przesyłki tylko samo awizo.

Co do kurierów (wszelakich marek) to jakieś nieporozumienie. Przyjeżdża kiedy mu pasuje a nie mi. Albo wcale nie przyjeżdża a zaznacza że nikogo nie było. Albo co gorsza da sąsiadowi żeby mi przekazał a sąsiad zdąży przeskanować przesyłkę. Albo na etapie regulaminu (niektórzy) dodają że wcale nie muszą dostarczyć a tu się potem bujaj do bazy firmy +50km. Kurierzy tylko w wyjątkowych sytuacjach jak się coś do paczkomatu nie zmieści 😉

oznacz moderatorów
artur8225-a1
#12 Orędownik#

Dla mnie inpost wygrywa , przesyłkę nadam w paczkomacie kiedy mi pasuję nie muszę sterczeć na Poczcie 

oznacz moderatorów
Bayerowsky
#9 Pomysłodawca#

Chodzi o to, że w ostatnim czasie nastąpił duży spadek jakości świadczonych usług przez Inpost - opóźnienia!!!,  natomiast Poczta Polska odwrotnie, duuuży postęp i szybko.

oznacz moderatorów